Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jaką emeryturę ma Aleksander Kwaśniewski? Właśnie dostał podwyżkę
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.06.2024 21:19

Jaką emeryturę ma Aleksander Kwaśniewski? Właśnie dostał podwyżkę

Jaką emeryturę ma Aleksander Kwaśniewski? Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Jaką emeryturę ma Aleksander Kwaśniewski? Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Aleksander Kwaśniewski skarży się na niską emeryturę. Były prezydent Rzeczypospolitej twierdzi, że jej wysokość nie starcza na utrzymanie rodziny. W związku z tym, polityk musiał znaleźć dodatkowe zajęcie.

Aleksander Kwaśniewski narzeka na emeryturę

Aleksander Kwaśniewski dołączył do grona znanych postaci polskiego życia publicznego, które w otwarty sposób mówią o przychodach, jakie otrzymują z tytułu emerytury. Na niskie kwoty w przeszłości żaliła się m.in. Maryla Rodowicz.

Był prezydent nie jest jednak jedynym politykiem, któremu ustalone comiesięczne świadczenie nie daje dużej satysfakcji. Dawniej skarżył się na nie chociażby jego poprzednik, Lech Wałęsa.

Aleksander Kwaśniewski (1).png
Aleksander Kwaśniewski skarży się na emeryturę, fot. KAPiF
Ewelina Bator zakochana. Dziewczyna Żory Korolyova znalazła nową miłość. Pokazała się z partnerem u boku

Dodatkowa praca Aleksandra Kwaśniewskiego

By utrzymać się na godnym, w jego przekonaniu, poziomie, Aleksander Kwaśniewski musi dorabiać sobie do emerytury chwytając się dodatkowych zajęć w postaci odczytów, czy pełnienia roli doradcy.

Podczas jednego z wywiadów, były prezydent postanowił wyjawić, jaka kwota wpływa mu na konto z funduszu emerytalnego. Warto zaznaczyć, że to wysokość dochodu już po podwyżce. Z pewnością nie każdy stwierdziłby, że to małe pieniądze.

Aleksander Kwaśniewski (5).png
Aleksander Kwaśniewski, fot. KAPiF

Ile wynosi emerytura Aleksandra Kwaśniewskiego?

Powiedzmy sobie. I tak nam ta płaca dla byłych prezydentów wzrosła i to jest w tej chwili ok. 12 tys. zł, które oczywiście trzeba opodatkować itd. No, ale to nie są kwoty, które, jak ma się dużą rodzinę, mogą wystarczyć, więc oczywiście, że trzeba zarabiać. Ja zarabiam i jakoś muszę sobie dawać radę - tłumaczył Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Gazeta.pl

Jakiś czas temu emerytura byłych prezydentów wynosiła od 5-6 tys. zł. Mimo wszystko była ona dużo wyższa niż średnia krajowa wysokość świadczenia zanotowana w 2022 r. - 2700 zł brutto.

Aleksander Kwaśniewski (3).png
Aleksander Kwaśniewski, fot. KAPiF
Aleksander Kwaśniewski (4).png
Aleksander Kwaśniewski, fot. KAPiF
Aleksander Kwaśniewski (2).png
Aleksander Kwaśniewski, fot. KAPiF

Źródło: gazeta.pl