Swiatgwiazd.pl
Joanna Duchnowska, kadr z serialu "Wakacje z duchami"

kadr z serialu „Wakacje z duchami”

Joanna Duchnowska zagrała Jolę w "Wakacjach z duchami". Czym się dzisiaj zajmuje?

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Kultowy serial „Wakacje z duchami” przyniósł jej ogromną popularność. Rola Joli, zwanej także „Dziewiątką” przez lata służyła jej jako znak rozpoznawczy, jednak po latach zrezygnowała z roli aktorki i skupiła się na innym kierunku zawodowym. Joanna Duchnowska, aktorka z wielkimi aspiracjami, jednak krótką karierą artystyczną. Czym się dziś zajmuje?

  • Joanna Duchnowska zdobyła popularność dzięki serialowi „Wakacje z duchami”

  • Zagrała tam rolę Joli, „Dziewiątki”

  • Jej kariera aktorska potrwała zaledwie 12 lat

Nie wszyscy aktorzy rozpoczynający swoją karierę przed kamerami lub na deskach teatrów chcą wiązać się na całe życie z aktorstwem. Jedną z nich była Joanna Duchnowska, która zrezygnowała z ról na rzecz innej profesji zawodowej.

Joanna Duchnowska na planie serialu „Wakacje z duchami”

Joanna Duchnowska jest przykładem aktorki, na którą kariera przed kamerami spadła zupełnym przypadkiem i nie była planowana. Podczas uczęszczania do szkoły podstawowej przypadła do gustu producentom filmowym, którzy postanowili dać jej angaż w serialu „Wakacje z duchami”.

Przypadła jej rola małej Joli, którą zwano także „Dziewiątką”. Jako mała dziewczynka miała bardzo zawadiacki charakter, a także ogromny potencjał. Poza tym w trakcie naborów do serialu poleciła ją jej nauczycielka języka polskiego, która zapewniała, że Duchnowska ma talent.

Sama była bardzo zaskoczona tym, że ją wybrano, szczególnie po fakcie, gdy jej mama zdecydowała o ścięciu jej włosów na krótko na okres wakacyjny. Była obcięta na chłopca, jednak m.in. to przypadło do gustu producentom serialu, co później przełożyło się na jej wielki sukces.

Gienio Rolnicy. Podlasie

"Rolnicy. Podlasie": Gienek opowiedział o rodzinnej tragedii. "Maleńka zmarła"

CZYTAJ DALEJ

W kultowej produkcji zagrała obok takich aktorów jak: Janusz Gajos, czy Wacław Kowalski, co było dla niej wielkim przeżyciem. Wraz z takimi aktorami jak: Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński, czy zmarły w 2010 roku Edward Dymek rozwinęli swoje skrzydła zawodowe.

Czym dzisiaj zajmuje się Joanna Duchnowska?

Kariera Joanny Duchnowskiej nie potrwała długo. Zaraz po zakończeniu zdjęć do wyżej omawianego serialu otrzymała jeszcze wiele propozycji aktorskich, z których część postanowiła wykorzystać.

Zagrała jeszcze m.in. w „Podróży za jeden uśmiech”, „Godzinie W”, czy epizodycznie w serialu „Stawiam na Tolka Bannana”. Ostatnią rolę zagrała w filmie pt. „Baryton” w 1984 roku, gdzie wcieliła się w postać Leny.

Niedługo po tym rozpoczęła studia, jednak postawiła na naukę na Wydziale Wiedzy o Teatrze w Warszawskiej Wyższej Szkole Teatralnej, odrzucając karierę aktorki. W międzyczasie poznała Włocha, w którym mocno się zakochała, a następnie wyjechała z nim za granicę i doczekali się córeczki.

Dzisiaj razem z rodziną mieszka w Australii, gdzie zajmuje się dziennikarstwem w australijskim SBS Radio. Prowadzi tam audycję skierowaną specjalnie dla Polaków, przebywających na stałe na tamtejszym kontynencie.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Justyna Steczkowska właśnie pochowała bliską osobę

  • Trudno uwierzyć, jak dziś wygląda siostra Andrzeja Dudy

  • Krzysztof Krawczyk spotkał się w sądzie z Ewą Krawczyk

Źródło: plejada.plJeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >