Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzyna Dowbor musiała działać. Jej mama potrzebowała pomocy
Karol Osiński
Karol Osiński 30.11.2021 01:00

Katarzyna Dowbor musiała działać. Jej mama potrzebowała pomocy

Katarzyna Dowbor - ea (3)
TRICOLORS/East News

Katarzyna Dowbor od zawsze utrzymuje, że życie i zdrowie jej mamy, Katarzyny Kokocińskiej, jest dla niej jedną z najważniejszych wartości. 89-latka chce jak najdłużej zachować samodzielność, ale z troski o jej bezpieczeństwo zdecydowała się na nowoczesne rozwiązanie, i kupiła jej opaskę życia.

Fani dziennikarki doskonale wiedzą, że jest bardzo troskliwą i dbającą o dobro innych osobą. W swoich mediach społecznościowych i nie tylko wielokrotnie poruszała temat opieki nad seniorami. Teraz postawiła na współczesność i jej mama może czuć się bezpiecznie.

Katarzyna Dowbor kupiła swojej mamie opaskę życia

Prezenterka i główna prowadząca program "Nasz nowy dom" od wielu lat sprawuje pieczę nad swoją ukochaną mamą, jednak nie zawsze ma czas i pewność, że jest u niej wszystko w porządku. Mimo tego, że kobiety utrzymują ze sobą stały kontakt, to dziennikarka woli mieć spokojną głowę, że w momentach, gdy nie mogą rozmawiać u jej mamy wszystko gra.

W związku z tym Katarzyna Dowbor zdecydowała postawić na nowoczesne rozwiązanie i w trosce o jej dobro zakupiła opaskę życia, która zezwala na bardzo szybkie i sprawne wezwanie pomocy oraz na bieżąco monitoruje jej stan zdrowia. Co prawda jeszcze kilka miesięcy temu dziennikarka proponowała swojej mamie, by do niej się przeprowadziła, jednak chciałaby pozostać jak najdłużej samodzielna.

O swojej decyzji przedstawicielka "Naszego nowego domu" opowiedziała na Instagramie, gdzie zamieściła fotki ze swoją rodzicielką.

- Dostała od nas takiego cyfrowego opiekuna, który zawsze jest pod ręką, a ściślej na ręce, i który monitoruje stan jej zdrowia przez całą dobę, co jest świetnym rozwiązaniem. Mama może w łatwy sposób nawiązać połączenie alarmowe, naciskając przycisk SOS, który – uwaga dodatkowo oznaczony jest językiem Braille'a. A za pomocą prostego przycisku ze słuchawką, może do mnie zawsze zadzwonić i nie musi myśleć o tym, gdzie odłożyła swój telefon. I najważniejsze, zawsze wiem, gdzie jest dzięki wbudowanemu w opaskę modułowi GPS - opowiada Katarzyna Dowbor.

Katarzyna Kokocińska miała stwierdzić, że mieszkając sama, dłużej zachowa sprawność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Mimo tego córka pomaga jej w robieniu zakupów, a także opłacaniu rachunków.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Ruszyły najlepsze promocje roku. Warto się pospieszyć 2. Dorota R. usłyszała zarzuty. Grozi jej 8 lat więzienia 3. Złota Piłka 2021: niewiarygodne, z kim Robert Lewandowski pojawił się na gali

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].