Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kiedy wróci "Dzień dobry TVN"? Widzowie jeszcze długo zdani będą na śniadaniówkę TVP
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.07.2022 11:01

Kiedy wróci "Dzień dobry TVN"? Widzowie jeszcze długo zdani będą na śniadaniówkę TVP

"Dzień dobry TVN" EA
TRICOLORS/East News

Poranne programy "Dzień dobry TVN" i "Pytanie na śniadanie" mają porównywalną oglądalność. Jednak latem stacja TVN rezygnuje z emisji swojej śniadaniówki. Widzowie są zatem zdani na program Telewizji Polskiej. Jak długo "DDTVN" nie będzie nadawane?

Od 2010 roku "DDTVN" nie jest nadawane w okresie letnim. Od zakończenia roku szkolnego śniadaniówka pojawia się jedynie w weekendy, pod nazwą "Dzień dobry Wakacje". W poprzednich latach widzowie nie byli zadowoleni z wprowadzanych zmian. Jak będzie w tym roku?

"Dzień dobry Wakacje" zamiast "Dzień dobry TVN"

Poranny program śniadaniowy stacji TVN emitowany jest od 2005 roku. Jego stałymi elementami są wywiady z zaproszonymi gośćmi, relacje reporterów, prognoza pogody i kącik kulinarny. Od 2010 roku w miesiącach letnich, po zakończeniu roku szkolnego, zastępuje go jednak format "Dzień dobry Wakacje". Tradycyjna odsłona wróci dopiero we wrześniu, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

Wakacyjna wersja śniadaniówki emitowana jest jednak wyłącznie w weekendy. Podobnie było z samym "DDTVN" przez dwa pierwsze lata jego istnienia, jednak od 2007 liczba wydań została zwiększona do siedmiu dni w tygodniu. Od tego czasu widzowie zdążyli przywyknąć do codziennych spotkań z ulubionymi dziennikarzami.

Warto dodać, że w 2021 roku TVN pod wpływem krytyki niezadowolonych widzów, przywrócił codzienne nadawanie programu, a "Dzień dobry Wakacje" pojawiało się na ekranach przez cały tydzień. Nie wiadomo jednak, czy podobnie będzie w tym roku. Wiadomo za to, że weekendowa śniadaniówka jest o godzinę krótsza i zaczyna się o 9 rano.

"Pytanie na śniadanie" bez przerwy w emisji

TVN zamierza w wakacje przyciągnąć widzów nowymi odcinkami serialu "Na Wspólnej" oraz edycjami programu "Uwaga". W sierpniu odbędzie się też, emitowany przez stację, Top of the Top Sopot Festival. W zeszłym roku transmisję śledziło około 1,79 miliona widzów. Może się jednak okazać, że to za mało, aby zatrzymać widownię.

Już rok temu stacja spotkała się z krytyką za brak codziennej dawki informacji oraz ogromnej liczby powtórek, emitowanych w porannych godzinach. Tymczasem śniadaniowy program Telewizji Polskiej "Pytanie na śniadanie" emitowany jest bez przerwy także w wakacje, na antenie TVP2 od godziny 7:30 w tygodniu (oraz 7:55 w weekendy) do 11:15.

W pierwszym kwartale 2022 roku "Pytanie na śniadanie" miało średnią oglądalność 403 tysięcy widzów. "Dzień dobry TVN" przyciągało niewiele mniej osób, bo 389 tysięcy. Czy przerwa wakacyjna znacząco wpłynie na trwały przepływ telewidzów do konkurencji? Na te informacje przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Zobacz zdjęcia:

Dzień dobry TVN
Prowadzący "Dzień dobry TVN", fot. TRICOLORS/East News
Dzień dobry TVN EA
Dzień dobry TVN, fot. TRICOLORS/East News
Dzień dobry TVN EA
Studio "Dzień dobry TVN", fot. TRICOLORS/East News
Dzień dobry TVN
W studiu "Dzień dobry TVN", fot. TRICOLORS/East News

Źródło: press.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Znany muzyk zemdlał podczas koncertu, natychmiast przetransportowano go do szpitala

  2. Ostrowska-Królikowska pokazała się z ukochaną syna, zdjęcie mówi wszystko o ich relacji

  3. Gwiazda "Dzień Dobry TVN" ma powody do świętowania, udało się. Zabrała głos ws. syna, gratulujemy

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].