Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim był partner Haliny Frąckowiak? Józef Szaniawski zginął w tragicznych okolicznościach
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 10.04.2022 18:41

Kim był partner Haliny Frąckowiak? Józef Szaniawski zginął w tragicznych okolicznościach

Halina Frąckowiak (EA)
fot. TRICOLORS / East News

Wokalistka Halina Frąckowiak i dziennikarz Józef Szaniawski nigdy nie byli małzeństwem, mimo to darzyli się ogromnym uczuciem. Owocem ich miłości jest zaś syn – Filip. W pewnym momencie ich relację przerwał jednak tragiczny wypadek, w wyniku którego Szaniawski poniósł śmierć. Jak wyglądał kilkuletni związek? Kim w rzeczywistości był partnner Haliny Frąckowiak?

Związek Haliny Frąckowiak i Józefa Szaniawskiego

Frąckowiak i Szaniawski poznali się u wspólnych przyjaciół, szybko między nimi zaiskrzyło, mimo, że byli z zupełnie innych światów. Ona piosenkarka, artystka, on – dziennikarz, czynnie angażujący się w politykę.

Wydawało się, że Józio pochodzi z zupełnie innego świata, a jednak nawiązaliśmy kontakt – mówiła Frąckowiak podczas wywiadu dla Onetu

W 1980 roku Frąckowiak urodziła syna Filipa. Gdy ten miał pięc lat jego ojciec trafił do więzienia za działalnośc opozycyjną, wtedy też para zdecydowała o zmianie nazwiska dziecka na panieńskie matki – Frąckowiak. Obecnie mężczyzna, podobnie jak ojciec, jest dziennikarzem, a także publicystą i wykładowcą akademickim.

Mimo wielkiego uczucia związek nie przetrwał próby czasu. Frąckowiak i Szaniawski nawet po jego zakończeniu mieli jednak bardzo dobre relacje. Piosenkarka bardzo przezyła tym samym tragiczną śmierć Szaniawskiego, do kórej doszło w 2012 roku.

Tragiczna śmierć Józefa Szaniawskiego

Prywatnie Józef Szaniawski od najmłodszych lat kochał góry. 4 września 2012 roku wybrał się na kolejną wspinaczkę w Tatry – tym razem zdobył Świnicę. Ze zdobytego szczytu dzwonił do swojego syna, by pochwalić się swoim osiągnięciem. To była ich ostatnia rozmowa.

Wiozłem Franka [syna, a jednoczesnie wnuka Frąckowiak i Szaniawskiego – przyp. red.] do przedszkola, kiedy zatelefonował tata. Mówił, że właśnie dotarł na szczyt Świnicy. Z zachwytem opowiadał o spowitych w słońcu Tatrach. Szlak na Świnicę znał świetnie, aura dopisywała, był odpowiednio ubrany mówił w jednym z wywiadów Filip Frąckowiak.

Około południa do TOPR-u zadzwonił jednak turysta, który powiedział, że widział człowieka spadającego w dół. Mimo akcji ratunkowej i reanimacji, 68-letni dziennikarz zmarł. Prawdopodobnie poślizgnął się na Niebieskiej Turni i spadł z wysokości 40-50 metrów.

Kim był partner Haliny Frąckowiak?

Józef Szaniawski, polilotog, historyk, pracował jako dziennikarz w Polskiej Agencji Prasowej. W 1973 roku, gdy Halina Frąckowiak rozpoczynała swoją solową karierę, Szaniawski rozpoczął współpracę konspiracyjną z Radiem Wolna Europa.

W 1985 roku dziennikarz został areesztowany przez SB i oskarżony o szpiegostwo i współpracę z CIA, następnie został skazany na 10 lat pozbawienia wolności. Frąckowiak nie widziała jednak o konspiracyjnej działalności partnera.

Nagle podczas procesu ojca, moja matka dowiaduje się, że w naszym wspólnym mieszkaniu znajdowała się ostatnia reduta CIA w Polscewspominał po latach Filip Frąckowiak, autor wielu książek o swoim ojcu.

W 1989 roku został uniewinniony przez Sąd Najwyższy w demokratycznej już Polsce, był ostatnim więźniem politycznym poprzedniego systemu. W późniejszych latach Szaniawski wykładał między innymi w szkole ojca Tadeusza Rydzyka. Głośno opowiadał się również po prawej stronie sceny politycznej w Polsce, z zaangażowaniem tropiąc między innymi rosyjską strefę wpływów w kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Porażające zdjęcie Joanny Koroniewskiej ze szpitala, fani są wstrząśnięci

  2. Fani "M jak miłość" zaleją się łzami. Właśnie przekazano niepokojące wieści ws. uwielbianej gwiazdy

  3. Niebywałe, co pokazała Justyna Żyła. Nie pozostawiła złudzeń, fani od dawna podejrzewali

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Viva!