Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kolejny polski artysta nie żyje. Widzowie oglądali go w "Klanie", "Na dobre i na złe" i "Na Wspólnej"
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 29.11.2023 18:40

Kolejny polski artysta nie żyje. Widzowie oglądali go w "Klanie", "Na dobre i na złe" i "Na Wspólnej"

Cezary Szczygielski
fot. Canva, Facebook

Ostatniego tygodnie 2023 roku to niezwykle trudny czas dla polskiej kultury – dziś Związek Artystów Scen Polskich poinformował zaś o śmierci kolejnego aktora. Artysta, którego widzowie mogli oglądać zarówno na małym ekranie (między innymi w serialach “Ojciec Mateusz” czy “Na dobre i na złe”), jak i podczas występów kabaretowych odszedł w wieku 82 lat. Ostatnią rolę zagrał niedługo przed śmiercią.

Związek Artystów Scen Polskich żegna Cezarego Szczygielskiego. Kim był?

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł aktor Cezary Szczygielski. […] Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy ogromnego współczucia – poinformował z samego rana Związek Artystów Scen Polskich.

Wiadomość o śmierci artysty przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Cezary Szczygielski urodził się w 1941 roku, w lutym skończyłby 83 lata. Był aktorem znanym głównie z małego ekranu, miał jednak na swoim koncie również role filmowe. Poza tym był też satyrykiem oraz kabareciarzem, gościnnie pojawiał się między innymi w kabarecie Filipa Borowskiego “Filip z konopi”. Skąd zna go jednak większość widzów?

Gabriel Seweryn nie żyje. Zmarła gwiazda "Królowych życia". Miał zaledwie 56 lat Pogrzeb Macieja Damięckiego. Tak rodzina i przyjaciele żegnały legendarnego aktora

Cezary Szczygielski nie żyje. Gdzie zagrał zmarły aktor?

Aktor ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról – przez 15 lat wiele razy pojawił się między innymi w “Klanie”. W 2003 roku znalazł się zaś w obsadzie filmu “Ubu Król”. Na długiej liście seriali, w których wystąpił, znalazły się także: “Na dobre i na złe”, “Na Wspólnej”, “Mamuśki” czy “Na sygnale”,

W ostatnich latach Szczygielski wykreował z kolei role w tak popularnych produkcjach, jak “Stulecie winnych”, “Ojciec Mateusz” czy “39 i pół tygodnia”. Po raz ostatni wystąpił w serialu HBO “#BringBackAlice”, gdzie wcielił się w rolę dziadka Patryka (w tej roli Bartłomiej Deklewka). Premiera odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu.

Pogrzeb Cezarego Szczygielskiego. Kiedy?

Związek Artystów Scen Polskich przekazał również informację o ostatnim pożegnaniu artysty. Te będą miały miejsce dopiero za dwa tygodnie w Warszawie.

Uroczystości pogrzebowe i odprowadzenie zmarłego do grobu rodzinnego odbędą się 12 grudnia o godz. 14.00 na Cmentarzu Bródzieńskim (kondukt od kościoła drewnianego) – przekazano.

Rodzinie i bliskim zmarłego artysty składamy najszczersze kondolencje.