Krystyna Czubówna Żródło: TRICOLORS/East News

Krystyna Czubówna szczerze o niskich zarobkach w TVP. Dopiero po latach wyjawiła powód odejścia

24 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Krystyna Czubówna przez długie lata kojarzona była z pracą w TVP. W jednym z wywiadów zdradziła powody swojego odejścia. Chodziło o względy finansowe.

  • Krystyna Czubówna znana jest przede wszystkim jako lektorka filmów przyrodniczych i dokumentalnych.
  • Wieloletnia kariera Czubówny w TVP zakończyła się głównie przez względy finansowe.
  • Dziennikarka opowiedziała o kulisach swojego odejścia i zdradziła, co sądzi na temat obecnej kondycji stacji.

Krystyna Czubówna znana jest przede wszystkim jako lektorka filmów przyrodniczych i dokumentalnych. Mimo iż ukończyła studia prawnicze, nigdy nie pracowała w zawodzie. Już jako studentka próbowała swoich sił w radiu. Pracowała tam przez ponad 20 lat.

Krystyna Czubówna o pracy w TVP

Czubówna w 1991 roku rozpoczęła pracę w telewizji TVP. Jej przygoda rozpoczęła się w programie informacyjnym Panorama. Kiedy 10 lat później stacja szykowała się do masowych zwolnień, dziennikarka zmuszona była poszukiwać nowej pracy. Głównym powodem jej stopniowego zniechęcania się do pracy w TVP było niskie wynagrodzenie.

Okazuje się, że w 2000 roku etatowa pensja za prowadzenie Panoramy oraz dyżury prezenterskie wynosiła nieco ponad trzysta złotych. Jednak ostateczna decyzja o odejściu wcale nie była dla niej łatwa.

Jak wyznała w wywiadzie z Tygodnikiem Ciechanowskim, miała duży sentyment do pracy w stacji. Bardzo utożsamiała się z całym zespołem i to głównie dla swojej ekipy powstrzymywała się przed rezygnacją.

Wspomnienie Dariusza Gnatowskiego. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o swojej chorobieWspomnienie Dariusza Gnatowskiego. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o swojej chorobieCzytaj dalej

Kiedy większość jej zespołu została zwolniona, gwiazda postanowiła ostatecznie pożegnać się z telewizją. Jak stwierdziła, TVP dopiero w późniejszych latach uznała, że swoich pracowników powinna dużo lepiej opłacać.

- Dopóki miałam się z kim solidaryzować, to znaczy wspólnie klepać biedę, tak długo tam trwałam - podumowała.

Kariera Krystyny Czubówny

Czubówna przyznała, że po odejściu z telewizji wkrótce znalazła nowy obszar, w którym zaczęła się spełniać. Wielokrotnie proponowano jej powrót do TVP, jednak dziennikarka nie skorzystała z kolejnej szansy.

Pani Krystyna wyznała, że wciąż ogromną satysfakcję sprawia jej bycie lektorem w filmach przyrodniczych i dokumentalnych. Jest to jeden z filarów jej zawodowej ścieżki.

Na koniec rozmowy z portalem Dziennik.pl, stwierdziła, że obecnie TVP obniżyła swój poziom do punktu kulminacyjnego.

Wygląda na to, że gwiazda przynajmniej w najbliższej przyszłości nie zamierza wrócić do pracy w Telewizji Publicznej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Teleshow.wp.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł