Swiatgwiazd.pl

TRICOLORS/East News

Lara Gessler i jej mąż popierają ''rzymskie małżeństwo''. Na czym polega?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Lara Gessler i jej mąż Piotr Szeląg tworzą jedną z najładniejszych par polskiego show-biznesu. Zakochani doczekali się niedawno swojego pierwszego dziecka. Jakiś czas temu mąż córki Magdy Gessler powiedział w wywiadzie, że razem z ukochaną tworzą tak zwane "rzymskie małżeństwo". Na czym to dokładnie polega?

Piotr Szeląg wyznał kiedyś, że razem ze swoją partnerką Larą Gessler tworzą tak zwane rzymskie małżeństwo. Nie każdy zdecydowałby się na taki układ. Czym dokładnie jest taki związek i na czym polega?

Lara Gessler i Piotr Szeląg tworzą "rzymskie małżeństwo"?

Jakiś czas temu córka znanej restauratorki Magdy Gessler doczekała się swojego pierwszego dziecka. Jeszcze, gdy była w ciąży przeprowadziła się na wieś, aby w spokoju oczekiwać na narodziny malucha. Razem ze swoim partnerem Piotrem Szelągiem mieszkała na Mazurach, z dala od zgiełku i chaosu dużego miasta.

Para w ubiegłym roku ostatecznie zdecydowała się na ślub. Jednak jeszcze na długo przed narodzinami ich córeczki i ślubem Piotr Szeląg wyznał w wywiadzie, że razem z Larą Gessler tworzą tak zwane "rzymskie małżeństwo".

Czym jest "rzymskie małżeństwo"?

W wywiadzie dla "Twojego Imperium" Piotr Szeląg jakiś czas temu wyznał, że razem z Larą Gessler tworzą tak zwane "rzymskie małżeństwo". Prawnik wyjaśnił, na czym polega taki związek i jakie są jego cechy charakterystyczne. Według z góry ustalonej definicji rzymskie małżeństwo jest sprawą tylko i wyłącznie samych małżonków i w każdej chwili może się ono zakończyć, jeśli zakochani stwierdzą, że ich uczucie już wygasło.

-Dla Rzymian małżeństwo było relacją faktyczną.  Nie zaczynało się od ślubu, tylko od faktycznej chęci pozostawania razem jako mąż i żona. Dopiero wpływy filozofii chrześcijańskiej sprawiły, że zaczęto uważać ślubowanie sobie za coś istotnego prawnie. Myślę, że ten format był preferowany również dlatego, że wygodne dla państwa jest wiedzieć gdzie, kto i z kim jest. I teraz pojawia się pytanie: czy ja chcę, żeby państwo ingerowało w tę sferę? Czy ja chcę, żeby ktokolwiek ingerował w tę sferę? Ja jestem zwolennikiem tego, żeby ludzie robili to, co chcą i co czują możliwie w każdym momencie, jeśli kochają — wyjaśniał w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Piotr Szeląg zaznaczył także, że rzymskie małżeństwo, w jakim funkcjonował wraz z Larą Gessler nie jest ucieczką od prawdziwego ślubu. Prawnikowi nie podobało się to, że zakochani nie mogą sami decydować o zakończeniu formalnego związku małżeńskiego, ale ostateczne słowo należy w tej sprawie do sądu.

-Jesteśmy z Larą, żyjemy sobie razem i jest nam świetnie. Ja nie muszę przed tym uciekać — mówił wówczas Szeląg.

Przypomnijmy, że finalnie Lara i Piotr wzięli ślub w październiku 2020 roku.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1.  Pamiętacie babcię Wolańską? Nieliczni znali tragiczną historię życia aktorki 2. Pamiętacie małą Magdę z "Mam Talent"? Niewiarygodne, jak dziś wygląda. Wiemy, co się z nią dzieje 3. Koszmarna wpadka w TVN. Wszystko poszło na żywo, gorszej sytuacji nie mogliśmy się spodziewać?

Źródło: plejada.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

"Kuchenne rewolucje". Zrobili z pora kukłę Magdy Gessler. Gwiazda zareagowała
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Edyta Górniak stanowczo zareagowała na rozwód Joanny Krupy. Złożyła jej obietnicę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Marcin Hakiel broni swojej partnerki, dosadna odpowiedź tancerza. "Nie mam się czego wstydzić"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adrianna Biedrzyńska przed laty została porwana przez psychofana. Potem śledził jej córkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]