Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Cezary Żak opowiedział o przeżyciach swojej córki. Poruszające słowa
Michał Fitz
Michał Fitz 14.11.2021 01:00

Cezary Żak opowiedział o przeżyciach swojej córki. Poruszające słowa

Cezary Żak
TRICOLORS/East News

Cezary Żak ma za sobą długą i udaną karierę aktorską. Ze swojego dziedzictwa artystycznego śmiało może być więc dumny. Zresztą, nie tylko z niego, bo powody do dumy daje mu także jego potomstwo.

Dobrym przykładem jest jego córka, Zuzanna, która poświęciła swoje życie, by pomagać innym ludziom. Niedawno rozpoczęła pracę lekarki, a już ma za sobą bardzo trudny chrzest bojowy.

Cezary Żak o córce

W rozmowie z Plejadą Żak zdradził, że jest pełen podziwu dla córki, ponieważ już w pierwszych miesiącach pracy musiała zmierzyć się z niezwykle trudnym wyzwaniem, któremu nie każdy by podołał.

Została oddelegowana do pracy w jednym szpitali covidowych. Codziennie udawała się do pacjentów ubrana w specjalny kombinezon, który nie ułatwiał funkcjonowania, ani nawet oddychania.

Żak zdradził, że córka wielokrotnie była świadkiem, jak chorzy odchodzili z tego świata. To ona musiała ich żegnać. Jak zaznaczył aktor, takie przeżycia mogą być wręcz traumatyczne, ale w przyszłości okażą się bezcennym doświadczeniem zawodowym.

- Historie, które opowiadała, były nieprawdopodobne. Ona żegnała ludzi umierających na szpitalnych łóżkach, zamiast ich rodzin. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Zuzia potwornie to przeżywała. Czas jej dyżurów na oddziałach covidowych był traumatyczny. Ale to też dla niej cenne doświadczenie. Przeżyła coś takiego w pierwszym roku uprawiania swojego zawodu. Uważam, że poukładało jej to system zawodowych wartości na całe życie - mówił dla Plejady.

Cezary Żak też miał być lekarzem

Jak przyznał Żak, córka poszła ścieżką, na którą on w decydującym momencie swojego życia jednak nie wkroczył. Chciał zostać lekarzem, ale jak szczerze wyznaje, był zbyt leniwy, by móc dostać się na medycynę.

W czasach jego młodości trzeba było zdać trudne egzaminy wstępne na takie studia, a to wiązało się z gigantyczną ilością materiału do opanowania. Wśród wymaganych przedmiotów była także fizyka, której Żak nie lubił i nie umiał, dlatego ostatecznie zrezygnował.

- Sam miałem być lekarzem, ale byłem zbyt leniwy i nie chciało mi się uczyć. To były czasy, kiedy trzeba było zdać egzamin wstępny na medycynę – m.in. z fizyki, z której byłem nogą. Stwierdziłem więc, że to bez sensu - dodał w rozmowie z Plejadą.

Cezary Żak - kariera

Żak w 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, choć na zajęcia uczęszczał do jej wrocławskiej filii. Od tamtego czasu zdążył wcielić się w dziesiątki postaci, również jako aktor dubbingowy.

Telewidzowie najbardziej mogą go kojarzyć z popularnych seriali komediowych. Zagrał bowiem aż dwie role w Ranczu i wystąpił także w Miodowych Latach. Pojawił się również w Dniu Świra oraz Kilerze.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Urszula Dudziak przeżyła chwile grozy, padła ofiarą przestępców. Pod osłoną nocy stało się najgorsze 2. Gwiazda TVN urodziła, pokazała zdjęcie ze szpitala. Znamy imię i płeć dziecka, gratulujemy 3. Koroniewska i Dowbor przekazali smutne wieści. Niestety, nie udało się

Źródło: plejada.pl/ jastrzabpost.pl/ Instagram.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Cezary Żak