Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maciej Dowbor pokazał, jak wyglądają teraz rosyjskie galerie handlowe. "Wyczyszczone butiki"
Kamila Krótka
Kamila Krótka 06.03.2022 01:00

Maciej Dowbor pokazał, jak wyglądają teraz rosyjskie galerie handlowe. "Wyczyszczone butiki"

pjimage - 2022-03-06T202231.016
Fot. Maciej Dowbor/Instagram

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że na Moskwę nałożono bezprecedensowe sankcje. Po fali kar finansowych przyszedł czas na działanie sieci handlowych. Teraz Maciej Dowbor pokazał, jak po tym wszystkim wyglądają rosyjskie galerie handlowe.

Zamrożono aktywa rosyjskiego banku centralnego, majątki Władimira Putina i Sergiejewa Ławrowa oraz zawieszono Rosję w prawach członka w Radzie Europy. Rosja została także na odcięcie kraju od globalnego systemu rozliczeń finansowych SWIFT. Teraz swoją działalność w Rosji zawiesiły luksusowe marki. Maciej Dowbor pokazał szokujące nagrania.

Luksusowe marki wycofują się z Rosji

Wczoraj media obiegła wiadomość, że francuskie luksusowe marki wstrzymują działalność i zamykają swoje sklepy w Rosji z powodu inwazji Putina na Ukrainę. Co ważne, rynek rosyjski przez lata był dla nich jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie.

Z działalności wycofały się takie marki, jak LVMH, Kering, Hermes i Chanel. Oznacza to, że w Rosji zamknięto m.in. sklepy Louis Vuitton, Gucci czy Yves Saint Laurent.

"Biorąc pod uwagę obecną sytuację w regionie, LVMH z przykrością ogłasza tymczasowe zamknięcie swoich sklepów w Rosji od 6 marca" - brzmiał komunikat Grupy LVMH, zatrudniającej w tym kraju około 3,5 tys. osób w 124 sklepach.

Maciej Dowbor pokazuje rosyjskie centra handlowe

Maciej Dowbor, który stale komentuje inwazję Rosji na Ukrainę, tym razem pokazał, jak po decyzji marek wyglądają centra handlowe w kraju agresora. Na nagraniach widać puste butiki m.in. Louis Vuitton, Gucci, Chanel i Fendi.

"Wyczyszczone luksusowe butiki w moskiewskim centrum handlowym. Te firmy wycofały się z rosyjskiego rynku!!" - opisał Maciej Dowbor wideo.

dowbor
Fot. Maciej Dowbor/Instagram
g
Fot. Maciej Dowbor/Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Nagły apel Agaty Dudy. Podjęła ważną decyzję, nie mogła dłużej czekać 2. Teresa Lipowska wyznała smutną prawdę. Niestety, nie udało się 3. Porażające, co działo się za kulisami hitu TVN. Gwiazda ujawniła skandaliczne szczegóły

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].