Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Maciej Dowbor

Maciej Dowbor

Maciej Dowbor – kim jest? Podstawowe informacje

Maciej Dowbor to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, od 2005 roku związany z telewizją Polsat – wcześniej pracował także w TVN i TVP. Prywatnie jest mężem aktorki znanej z roli w serialu „M jak Miłość”, Joanny Koroniewskiej.

  • Pełne imię i nazwisko: Maciej Dowbor
  • Data urodzenia: 22 grudnia 1978
  • Miejsce urodzenia: Toruń
  • Wykształcenie: wyższe, dziennikarstwo na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
  • Rodzice: Katarzyna Dowbor i Piotr Dowbor
  • Rodzeństwo: Maria Dowbor-Baczyńska
  • Stan cywilny: żona Joanna Koroniewska – Dowbor (od 2014 roku)
  • Dzieci: dwie córki: Janina (ur. 13 sierpnia 2009) i Helena (ur. 10 lutego 2018)
  • Zawód: dziennikarz, prezenter telewizyjny
  • Programy: „Pytanie na śniadanie”, „Granice strachu”, „Interwencja Extra”, „Got to Dance. Tylko taniec”, „Twoja twarz brzmi znajomo”

Maciej Dowbor – kariera zawodowa

Maciej Dowbor rozpoczął swoją zawodową karierę w radiowej Trójce, gdzie przez dwa lata prowadził program sportowy. Później trafił do TVN, gdzie prowadził sportowe wydanie „Faktów”, a później zaliczył trzyletni epizod w TVP, gdzie prowadził między innymi program „Pytanie na śniadanie”.

Ostatecznie swoją karierę związał z telewizją Polsat, gdzie prowadził takie programy jak „Granice strachu”, „Interwencja Extra” czy „Got to Dance. Tylko taniec”. Od wiosny 2014 roku jest także współprowadzącym programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jednocześnie Maciej Dowbor realizuje się na antenie radia RMF FM, gdzie wraz z Danielem Dykiem od września 2016 roku współprowadzi weekendową audycję „Wolno wstać”.

Maciej Dowbor – życie prywatne

Maciej Dowbor w 2014 roku ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką, Joanną Koroniewską, którą poznał na planie zdjęciowym serialu „M jak Miłość” przeprowadzając z nią wywiad. Para doczekała się dwójki córek: Janiny (ur. 13 sierpnia 2009) oraz Heleny (ur. 10 lutego 2018).

Warto dodać, że Maciej Dowbor jest synem innej, słynnej polskiej prezenterki, Katarzyny Dowbor. Jego ojcem jest profesor akademicki, dr hab. nauk matematycznych Piotr Dowbor.

Pokaż więcej

Kasia Dowbor, Maciej Dowbor
05.04.2024 14:20 Katarzyna Dowbor pokazała swoją 90-letnią mamę. "Maciej jest bardzo podobny do babci!"

Kasia Dowbor po krótkiej przerwie wróciła do pracy w mediach. Regularnie widzimy ją na antenie TVP, ale niedługo zobaczymy ją także w całkiem nowym, autorskim programie. Internautów zaprosiła go do oglądania wraz z mamą. Od razu posypały się komentarze na temat seniorki!

Joanna Koroniewska, fot. KAPiF; instagram.com/joannakoroniewska
03.04.2024 18:01 Joanna Koroniewska straciła ząb: "Ciekawe jak sobie poradzę". Przed nią zdjęcia próbne, a ona bez jedynki

Joanna Koroniewska ma rozpocząć w czwartek zdjęcia próbne do nowego filmu. Niestety, dzień wcześniej doszło do nieoczekiwanego. Gwiazda wymaga natychmiastowej pomocy dentystycznej.

prima aprilis
01.04.2024 22:13 Just5 wraca, Dowbor w wyborach, a Schreiber na prezydenta. Tak gwiazdy wkręciły fanów w prima aprilis

Prima aprilis to tradycja robienia sobie żartów 1 kwietnia. Jak polskie gwiazdy w tym roku nabrały swoich fanów? Na liście nie tylko artyści i dziennikarze, ale też były premier Polski. Mamy zdjęcia i filmy.

Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor
18.02.2024 14:13 Koroniewska się zagalopowała i ujawniła za dużo. Co z jej małżeństwem? Reaguje Dowbor

Joanna Koroniewska niedawno wzięła udział w podcaście Krzysztofa Czeczota i Kamila Kozieła. Podczas opowiadania o prywatnych sprawach wymsknęło się jej kilka faktów na swój temat. Na nagranie od razu zareagował Maciej Dowbor. Nikt nie miał się tego dowiedzieć o ich małżeństwie?

Koroniewska / Dowbor
14.02.2024 21:00 Szpital, "kwiatków nie było"... Taka randka walentynkowa u Dowborów. Relacja Joanny niepokoi

Joanna Koroniewska zazwyczaj bawi śmiesznymi filmikami, ale dziś pokazała niepokojący, smutny wpis. Maciej Dowbor towarzyszył jej w szpitalu, nie takich Walentynek się spodziewała.

Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska
08.02.2024 22:14 Joanna Koroniewska została pomylona z Anną Lewandowską. Maciej Dowbor dorzucił do pieca chamskim komentarzem. Przesadził?

Joanna Koroniewska wraz z Maciejem Dowborem po raz kolejny postanowili zażartować z codzienności i zamieścili w mediach społecznościowych zabawne nagranie. Jeden z komentarzy zwrócił uwagę prowadzącego "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zdobył się na niewybredną odpowiedź. Tym razem poszedł o krok za daleko?

Piotr Gąsowski / Maciej Dowbor / Joanna Koroniewska
04.02.2024 18:02 Gąsowski nazwał Dowbora pantoflarzem. Teraz gęsto się tłumaczy. Głos zabrała Koroniewska i... zrobiło się niezręcznie

Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor znają się od lat. Niespodziewanie zaczęły się drwiny, a po nich gęste tłumaczenia. A co na to Joanna Koroniewska? Zadziwiająca wymiana zdań na forum publicznym.

Maciej Dowbor, Piotr Gąsowski
01.02.2024 21:27 Dowbor z całej siły popchnął Rocka na ramówce Polsatu! Jest wideo. Gąsowski podsumował to dwoma słowami

Na wiosennej ramówce Polsatu zjawiły się gwiazdy najnowszej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Przed dziennikarzami nie mogło zabraknąć Macieja Dowbora, Macieja Rocka oraz Piotra Gąsowskiego. W pewnym momencie prezenter show popchnął z całych sił programowego kolegę. O co poszło?

"Domówka u Dowborów" pod wielkim znakiem zapytania, fot. KAPiF
27.01.2024 22:04 "Domówka u Dowborów" pod wielkim znakiem zapytania! O wszystkim poinformowała Koroniewska. "Nie jest dobrze"

“Domówka u Dowborów”, czyli cieszący się ogromną popularnością podcast prowadzony przez Joannę Koroniewską i Macieja Dowbora, natrafił na problemy. Fani nie wiedzą, czego się spodziewać. Aktorka postanowiła zabrać głos.

Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor
23.01.2024 20:38 Zabawne filmiki Koroniewskiej i Dowbora od kulis. Co tam się wyprawia?

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor od kilku lat bawią Polaków śmiesznymi filmami, które publikują w sieci. Ich żarty z samych siebie, stereotypów małżeńskich i dziwnych sytuacji rozśmieszają do łez. A jak naprawdę wyglądają kulisy tych nagrań?

Natalia Janoszek, Maciej Dowbor
18.12.2023 20:42 TYLKO U NAS: Natalia Janoszek ostro uderza w Macieja Dowbora! Mówi wprost, jak dostał pracę w Polsacie: "On mało kogo lubi"

Natalia Janoszek udzieliła wywiadu Światowi Gwiazd, w którym opowiedziała o swoich przeżyciach związanych z medialną aferą. Materiał Krzysztofa Stanowskiego bardzo szybko zniweczył reputację jednej z głośniejszych gwiazd Polsatu. Po przerwie celebrytka zdradza, co mogło spowodować taki skandal. Nie gryzła się w język podczas oceny Macieja Dowbora.

Maciej Dowbor / Elżbieta Romanowska
02.12.2023 17:52 Donieśli, że Dowbor trafił na dywanik za złe traktowanie Romanowskiej. Afera w Polsacie!

Maciej Dowbor znalazł się w Polsacie w trudnej sytuacji. Jego mama Katarzyna Dowbor została zwolniona w atmosferze skandalu, a na jej miejsce zatrudniono Elżbietę Romanowską. Wygląda na to, że mimo upływu czasu relacje tej dwójki nie są najlepsze… Wszystko ujawniono właśnie teraz, mamy zdjęcia.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska, fot. instagram.com/maciej_dowbor
23.09.2023 18:49 "Nie wk** mnie!". Wściekła Koroniewska trzasnęła drzwiami od auta przed nosem Dowbora. Gruba akcja!

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor stanowią jedną z najsympatyczniejszych par polskiego show-biznesu. Jednak jak w każdym związku, również u nich zdarzają się nieporozumienia. Gwiazdy pokazały w sieci jedno z nich.

Joanna Koroniewska zawstydzona przez męża
06.09.2023 21:33 Joanna Korniewska o trudnych momentach z Maciejem Dowborem: "Ciary żenady". Wideo już jest hitem

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor kupili dom w Hiszpanii i teraz dzielą swój czas, przemieszczając się między dwoma krajami. Wiąże się to z podróżami samolotem. Aktorka pokazała w sieci, jak podczas ostatniego lotu mąż sprawił, że poczuła się zażenowana.

Undercover Festival
25.08.2023 22:03 Widzowie równają z ziemią Undercover Festival Polsatu. "Masakra, koszmar, dramat". Aż tak źle?

Polsat postanowił zorganizować na zakończenie wakacji wielkie muzyczne wydarzenie. Undercover Festival zaczął się punktualnie o godzinie 20, a już po kilku minutach sieć aż zawrzała. Krytyce nie ma końca. Co piszą rozczarowani widzowie?

Maciej Dowbor już wcześniej wiedział o sprawie z Natalią Janoszek, fot. swiatgwiazd.pl; KAPiF
03.08.2023 20:16 Maciej Dowbor już wcześniej wiedział o sprawie z Natalią Janoszek. Wyjawił, co działo się za kulisami "TTBZ" z jej udziałem

Maciej Dowbor w ostrych słowach podsumował rewelacje na temat Natalii Janoszek ujawnione w reportażu Krzysztofa Stanowskiego, które w ostatnich dniach wstrząsnęły mediami w Polsce. Jak twierdzi prezenter, o tym, że aktorka nieco wyolbrzymiała swoje dokonania, wiedział od samego początku.

Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska
03.08.2023 11:29 Maciej Dowbor i dwie piękne blondynki przytulające się do niego. Tak się bawi z dala od żony

Gdy Joanna Koroniewska korzysta ze słonecznych dni w Hiszpanii, jej mąż spędza czas w Warszawie. W mediach społecznościowych pokazał zdjęcie z dwoma pięknymi blondynkami w czułym uścisku. Maciej Dowbor nie omieszkał nawet w takiej chwili wspomnieć o żonie.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor nie kryli wzruszenia szczęściem córki, fot. instagram.com/joannakoroniewska; KAPiF
10.07.2023 17:58 Wielkie wzruszenie w domu Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora. Ich córka aż zalała się łzami

Joanna Korniewska i Maciej Dowbor pomogli swojej córce w spełnieniu jej największego marzenia. Relacja z wyjątkowych chwil oraz przygotowań do nich pojawiła się w mediach społecznościowych gwiazd. Szykujcie chusteczki!

Joanna Koroniewska / Maciej Dowbor
02.07.2023 19:38 "Intruz" w hiszpańskim domu Koroniewskiej i Dowbora, pokazali zdjęcie. "Histeria i wrzaski na pół dzielnicy"

Kiedy Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor kupowali dom w malowniczej hiszpańskiej miejscowości z pewnością nie spodziewali się, że czekają na nich srogie problemy. W ich posiadłości w Marbelli w nocy wydarzyło się coś okropnego, para właśnie zdała relację ze zderzenia z „intruzem”.

Maciej Dowbor
23.06.2023 12:40 Maciej Dowbor właśnie ujawnił, co naprawdę myśli o Romanowskiej. Zabrał głos ws. zwolnienia swojej mamy

Maciej Dowbor w rozmowie ze Światem Gwiazd otworzył się na temat zwolnienia swojej mamy z programu "Nasz nowy dom". Prezenter nie ma obiekcji co do jej przyszłej kariery. Jak ocenia zastępczynię?

Maciej i Katarzyna Dowbor
11.06.2023 12:13 Maciej Dowbor nie zawsze był z Koroniewską. Wcześniej związał się z... córką ojca swojej przyrodniej siostry

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska tworzą jedno z najbardziej zgranych małżeństw polskiego show-biznesu. Dziś już nikt nie wyobraża sobie ich u boku innych osób. Mało kto pamięta nawet ich partnerów z przeszłości, w tym fakt, że Maciej był związany z Anną Baczyńską.Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego mama była z kolei zakochana w jej ojcu. Mają nawet wspólne dziecko.

Maciej Dowbor i Maciej Rock
27.03.2023 19:03 Maciej Dowbor i Maciej Rock na nietypowym zdjęciu sprzed lat. Mało kto wie, że współpracują ze sobą tak długo

W mediach od lat pojawiały się "docinki" pomiędzy Maciejem Dowborem i Maciejem Rockiem, które “wzmogły się” po uczestnictwie obojga w “TTBZ”. Tak naprawdę jednak jest to przyjacielskie przekomarzanie się. Para prezenterów przyjaźni się bowiem od 20 lat, nieraz prowadzili razem program. W tym samym roku zostali tatusiami, a rok później prowadzili wspólnie program o dzieciach. Tym samym po raz pierwszy w Polsce mężczyźni prowadzili program o tematyce dziecięcej. 

Maciej Dowbor
22.03.2023 19:56 Maciej Dowbor zwrócił się do Dawida Kubackiego. Sam w przeszłości przeżywał osobisty dramat

Informacja o poważnym stanie żony Dawida Kubackiego wstrząsnęła nie tylko fanami sportowca, ale też jego znajomymi i gwiazdami show-biznesu. Jedną z pierwszych osób, które zareagowały na wieści o Marcie Kubackiej był Maciej Dowbor. Dziennikarz sam dobrze wie, jak czuje się człowiek, kiedy jego rodzinę spotykają przykrości.„Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie” napisał dwa dni temu skoczek na Instagramie. Natychmiast pod jego postem zaroiło się od wyrazów wsparcia.

Maciej Dowbor
16.03.2023 14:18 Wielkie zmiany w życiu Macieja Dowbora. Najpierw nowy dom, a teraz... taka oszczędność!

Maciej Dowbor wraz z żoną długo zbierali się z przeprowadzką do nowego domu. Prace remontowe dawały im w kość, jednak teraz całą rodziną mogą cieszyć się przestrzenią tylko dla siebie. Prezenter zdradził nam, jakie atuty zauważył po przeniesieniu się w nowe miejsce.Kulisami prac nad domem duet dzielił się w mediach społecznościowych. Choć wydawało się, że etap budowy nigdy się dla nich nie skończy, nareszcie przeprowadzili się do nowego miejsca. Jakie zalety widzi w mieszkaniu Maciej Dowbor?

Piotr Stramowski, Maciej Dowbor
05.03.2023 11:05 "Twoja Twarz Brzmi Znajomi": Piotr Stramowski zwrócił się do Maćka Dowbora. Prowadzący nie krył zdziwienia

Piotr Stramowski jest jednym z uczestników najnowszej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". W rozmowie z nami zdradził, jak odnalazł się w muzycznej roli oraz o początkach pracy na planie. Spotkanie z Maciejem Dowborem zapamięta na długo.Dla gwiazdora udział w hicie Polsatu to pierwsze zetknięcie się z telewizyjną rywalizacją. Zadanie jest nie łatwe, ponieważ musi udowodnić przed jurorami i widzami swój wokalny talent. Wyznał, jak wyglądała jego współpraca z pozostałymi członkami ekipy.

Maciej Dowbor i Maciej Rock
03.03.2023 09:55 Maciej Dowbor wprost o Maćku Rocku. Wymownie podsumował ich relację

Maciej Dowbor opowiedział o relacji z nowym prowadzącym "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jego opinia jest jednoznaczna - "musi chociaż dorównać Gąsowskiemu". Prezenter ocenił również umiejętności Macieja Rocka. Panowie znają się od lat i są dobrymi przyjaciółmi. Rock wygłosił nawet przemowę podczas ślubu Macieja Dowbora z Joanną Koroniewską, jednak czy dogadują się jako współprowadzący? 

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska
03.03.2023 08:45 "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Maciej Dowbor o nazwisku żony. Czy przeszkadza mu, że funkcjonuje jako Koroniewska?

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska od lat tworzą jedną z najgorętszych par w polskim show-biznesie. Pobrali się w 2014 roku, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jakie nazwisko ma popularna aktorka? Mało kto wie, jak naprawdę się nazywa. Po wyjściu za mąż kobiety zwykle przyjmują nazwisko męża. Niekiedy pozostają przy panieńskim, a czasem decydują się na dwuczłonowe nazwisko. Maciej Dowbor opowiedział nam, jak sytuacja wygląda w przypadku jego żony.

Maciej Dowbor, Maciej Rock
07.02.2023 14:14 "Zaczyna od kablowania". Dowbor i Rock już złapali specyficzny kontakt

Nowy duet prowadzących program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wywołuje zamieszanie w internecie jeszcze przed najnowszą edycją. Dowbor i Rock pokazali, jak się dogadują poza kamerami.Zmiany w popularnym programie Polsatu wywołały ogromne zaskoczenie wśród widzów, którym podobała się jego stara formuła. Wśród jurorów nie zobaczymy już Katarzyny Skrzyneckiej, a u boku Macieja Dowbora nie stanie Piotr Gąsowski. Niedawno wyjawiono, jak dogadują się nowi prowadzący "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".