Swiatgwiazd.pl
Magda Gessler

Facebook / Magda Gessler

Magda Gessler obchodzi dziś 68 urodziny. Kilka faktów z jej życia może zaskoczyć

10 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Magda Gessler jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego showbiznesu. Dziś obchodzi 68 urodziny - z tej okazji wspominamy najciekawsze wydarzenia z życia słynnej restauratorki.

  • Magda Gessler dzisiaj kończy 68 lat

  • Niewielu wie, że przed laty musiała się zmierzyć z ogromną tragedią

  • Dziś jest uznaną restauratorką, autorką książek i szczęśliwą mamą

Magda Gessler słynie ze swojego ciętego języka, bezkompromisowego podejścia i pewności siebie. Niewielu by przypuszczało, że przed laty musiała się zmierzyć z ogromną tragedią. Wszystko opisała w niedawno wydanej autobiografii.

Zawirowania życiowe Magdy Gessler

Magda Gessler przyszła na świat w wielokulturowej rodzinie. Jej ojciec, Mirosław Ikonowicz wywodzi się z Wilna, zaś jego rodzina pochodzi z Bałkanów, natomiast matka ma włoskie korzenie. Dzięki wychowywaniu się w takich warunkach restauratorka mówi dziś biegle w wielu językach: hiszpańskim, niemieckim włoskim, angielskim oraz portugalskim. Jej brat również jest znaną personą - Piotr Ikonowicz jest lewicowym działaczem, niedawnym kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pierwszą restaurację otworzyła w latach 80. w Warszawie przy ulicy Foksal. Wtedy jej kuchenna kariera zaczęła nabierać tempa. Także na froncie miłosnym zaczęło jej się układać - wyszła wówczas za Volharta Mullera, niemieckiego dziennikarza. Wspólnie doczekali się pierwszego dziecka, Tadeusza.

Parę lat później jednak w życiu Magdy Gessler doszło do straszliwej tragedii. Była w drugiej ciąży, tym razem miała to być dziewczynka. Niestety ciąża od trzeciego miesiąca nie rozwijała się prawidłowo i restauratorka musiała dużo odpoczywać. W szóstym miesiącu doszło do przedwczesnego porodu, który okazał się tragiczny w smutkach. Córka, nazwana Anną Wandą zmarła po dwóch tygodniach.

Dziś Gessler wspomina ten trudny czas na łamach swojej autobiografii. Przyznaje, że całe jej życie w tamtym momencie zasłonił mrok, było pozbawione jakiejkolwiek nadziei. Wspomina także, że imię, które nadała córce jest w jej rodzinie nieszczęśliwe - jej matka także straciła córkę o imieniu Anna. Parę lat później musiała się zmierzyć z kolejnym ciosem - śmiercią ukochanego męża.

Maciej Dowbor

Maciej Dowbor z rodziną nie wpuszczeni do samolotu. Interweniowała ochrona

CZYTAJ DALEJ

Magdy Gessler droga na szczyt

Po dwóch wielkich tragediach, restauratorka zdecydowała się wrócić z synem do Polski. Tam wkrótce odziedziczyła po rodzinie restaurację ,,U Fukiera", która dzięki niej ma dziś już status kultowej. Poświęciła się temu co kocha i szybko zaczęła osiągać sukcesy. Wydała kilka pierwszych książek kucharskich.

Wtedy też poznała swojego drugiego męża, Piotra Gesslera, z którym ma córkę Larę. Zaczęła prowadzić programy telewizyjne, z kultowymi ,,Kuchennymi rewolucjami" na czele. Stawała się coraz bardziej rozpoznawalna, jej życie odzyskało barwy.

Dziś jest związana z Waldemarem Kozerawskim, jest szczęśliwą matką dwóch dorosłych pociech. Ma na swoim koncie wielkie zawodowe sukcesy, niedawno wydała swoją autobiografię, w której rozlicza się z przeszłością.

Jubilatce życzymy wszystkiego dobrego i samych sukcesów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: Super Express, Wikipedia

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >