Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Mandaryna o mocnym wpisie syna. "Coraz trudniej żyje się w tym kraju"
Kamil OIek
Kamil OIek 24.03.2022 09:49

Mandaryna o mocnym wpisie syna. "Coraz trudniej żyje się w tym kraju"

Mandaryna
fot. TRICOLORS / East News

Decyzja rządu o nieprzyznaniu wsparcia finansowego dla – działającego od 13 lat – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży wywołała zdecydowaną reakcję opinii publicznej. Głos w sprawie zabrał między innymi Xavier Wiśniewski – 19-letni syn Marty i Michała Wiśniewskich. W rozmowie ze Światem Gwiazd Mandaryna skomentowała jego instagramowy wpis, odnosząc się jednocześnie do bieżącej sytuacji w kraju.

Mandaryna o decyzji w sprawie telefonu zaufania. "Dzieciom zabiera się ostatnią deskę ratunku"

Jestem zszokowana, że taka decyzja została podjęta. To powinno iść w drugą stronę. Dzieciom zabiera się teraz deskę ostatnią ratunku. Nie zawsze można bowiem porozmawiać z rodzicami, znajomymi czy psychologiem. Dla mnie to coś niewiarygodnego – powiedziała nam Marta "Mandaryna" Wiśniewska.

Artystka odniosła się także do emocjonalnego wpisu syna – Xaviera. 19-latek przyznał na Instagramie, że "wielu jego znajomych choć raz miało myśli samobójcze". Dodał także, że "sam miewa takie myśli i wie, jak istotny jest dialog". – Dorastanie jest bardzo trudne. Nie każdy może porozmawiać w domu. My, na szczęście, możemy dyskutować. W szkole u Fabienne i Xaviera były sytuacje, gdzie załamania psychiczne kończyły się tragicznie – dodała.

Mandaryna podkreśliła także, że jej syn chciałby zaangażować się w działalność grup wsparcia i fundacji, które na co dzień zajmują się pomocą młodzieży.

Chciałby pomagać. Bardzo mu kibicuję – uzupełniła.

Marta odniosła się także do obecnej sytuacji w kraju. Jak przyznała, "coraz trudniej żyje się w kraju, w którym prawdziwego wsparcia nie ma".

– Na każdym kroku chcą nas łapać i podduszać, także finansowo. Jestem zdegustowana tym, co się dzieje. Trzeba zacząć działać, nagłaśniać tę sprawę. Musimy krzyczeć, my – rodzice, ale też młodzież i dzieci. Oni muszą nas usłyszeć – przekonywała.

Dodajmy, że dzięki założonej w sieci prywatnej zbiórce telefon zaufania dla dzieci i młodzieży wciąż będzie funkcjonował (mimo braku rządowego wsparcia). Internautom udało zebrać się ponad półtora miliona złotych.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z czynnych całą dobę numerów pomocowych – 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży), 800 70 22 22 (centrum wsparcia dla dorosłych w kryzysie psychicznym), 800 12 12 12 (wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz opiekunów).

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Internauci krytykują Mikołaja Roznerskiego. "Miałam go za fajnego faceta" 2. Piotr Żyła i Marcelina Ziętek rozstali się? Internauci mają dowody 3. Krystyna Janda nagle przekazała dramatyczną wiadomość. "Straciłam wszelki sens"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Mandaryna