Swiatgwiazd.pl
Mandaryna

fot. TRICOLORS / East News

Mandaryna o mocnym wpisie syna. "Coraz trudniej żyje się w tym kraju"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil OIek

Udostępnij:

Decyzja rządu o nieprzyznaniu wsparcia finansowego dla – działającego od 13 lat – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży wywołała zdecydowaną reakcję opinii publicznej. Głos w sprawie zabrał między innymi Xavier Wiśniewski – 19-letni syn Marty i Michała Wiśniewskich. W rozmowie ze Światem Gwiazd Mandaryna skomentowała jego instagramowy wpis, odnosząc się jednocześnie do bieżącej sytuacji w kraju.

Mandaryna o decyzji w sprawie telefonu zaufania. "Dzieciom zabiera się ostatnią deskę ratunku"

Jestem zszokowana, że taka decyzja została podjęta. To powinno iść w drugą stronę. Dzieciom zabiera się teraz deskę ostatnią ratunku. Nie zawsze można bowiem porozmawiać z rodzicami, znajomymi czy psychologiem. Dla mnie to coś niewiarygodnego – powiedziała nam Marta "Mandaryna" Wiśniewska.

Artystka odniosła się także do emocjonalnego wpisu syna – Xaviera. 19-latek przyznał na Instagramie, że "wielu jego znajomych choć raz miało myśli samobójcze". Dodał także, że "sam miewa takie myśli i wie, jak istotny jest dialog".

– Dorastanie jest bardzo trudne. Nie każdy może porozmawiać w domu. My, na szczęście, możemy dyskutować. W szkole u Fabienne i Xaviera były sytuacje, gdzie załamania psychiczne kończyły się tragicznie – dodała.

Mandaryna podkreśliła także, że jej syn chciałby zaangażować się w działalność grup wsparcia i fundacji, które na co dzień zajmują się pomocą młodzieży.

Chciałby pomagać. Bardzo mu kibicuję – uzupełniła.

Maria Czubaszek

Najpiękniejsze cytaty Marii Czubaszek. Słowa o małżeństwie są niezapomniane

CZYTAJ DALEJ

Marta odniosła się także do obecnej sytuacji w kraju. Jak przyznała, "coraz trudniej żyje się w kraju, w którym prawdziwego wsparcia nie ma".

– Na każdym kroku chcą nas łapać i podduszać, także finansowo. Jestem zdegustowana tym, co się dzieje. Trzeba zacząć działać, nagłaśniać tę sprawę. Musimy krzyczeć, my – rodzice, ale też młodzież i dzieci. Oni muszą nas usłyszeć – przekonywała.

Dodajmy, że dzięki założonej w sieci prywatnej zbiórce telefon zaufania dla dzieci i młodzieży wciąż będzie funkcjonował (mimo braku rządowego wsparcia). Internautom udało zebrać się ponad półtora miliona złotych.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z czynnych całą dobę numerów pomocowych – 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży), 800 70 22 22 (centrum wsparcia dla dorosłych w kryzysie psychicznym), 800 12 12 12 (wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz opiekunów).

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Internauci krytykują Mikołaja Roznerskiego. "Miałam go za fajnego faceta"
2. Piotr Żyła i Marcelina Ziętek rozstali się? Internauci mają dowody
3. Krystyna Janda nagle przekazała dramatyczną wiadomość. "Straciłam wszelki sens"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz partnerów polskich gwiazd?

Pytanie 1 z 6

Kto jest mężem Małgorzaty Rozenek?

East N

Polskie gwiazdy, które podbiły Hollywood. Występowały w hitowych produkcjach

Te polskie aktorki są prawdziwymi gwiazdami w Stanach Zjednoczonych. Na swoim koncie mają rolę w największych produkcjach Hollywood, a także pojawiały się u boku legendarnych amerykańskich aktorów. Przedstawiamy 10 polskie gwiazd, które podbiły Hollywood.

Zobacz galerię >


Kamil OIekAutor

Wydawca i redaktor. Pasjonat przedwojennego kina, rodzimej popukultury i najnowszych trendów. Uważny obserwator nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Wywiady

Honorata Witańska apeluje do Polaków, by nie bali się prosić o pomoc. "Wystarczy jeden krok"

Czytaj więcej >

Wywiady

Tylko u nas: Greta Burzyńska w pierwszym wywiadzie po coming oucie. "Wiem, że każdy ma prawo kochać"

Czytaj więcej >

Wywiady

Tylko u nas: Gwiazdy komentują galę Antka Królikowskiego. "Otacza się złymi ludźmi"

Czytaj więcej >

Wywiady

Joanna Jabłczyńska – aktorka i prawniczka. "Zrobiłam z tego atut”

Czytaj więcej >
Joanna Bartel

Wywiady

Joanna Bartel o cukrzycy, szczepionkach i zmarłych kolegach z branży

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor o programie "Nasz nowy dom"

Wywiady

"Nasz Nowy Dom": Ile trwa remont i czy rodziny muszą płacić za udział? Katarzyna Dowbor zdradziła nam całą prawdę i zdementowała plotki

Czytaj więcej >