Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mąż gwiazdy TVP najpierw przyjął jej nazwisko, a za kulisami festiwalu zrobił TO! Ależ on ją musi kochać
Redakcja Gwiazd
Redakcja Gwiazd 10.06.2023 07:00

Mąż gwiazdy TVP najpierw przyjął jej nazwisko, a za kulisami festiwalu zrobił TO! Ależ on ją musi kochać

Opole 2023
AKPA

Małgorzata Opczowska za kulisami festiwalu w Opolu może liczyć na wsparcie męża. To, co dla niej zrobił podczas przygotowań do koncertu, jest dowodem ogromnej miłości. Taki partner to skarb.

W piątek 9 czerwca rozpoczął się 60. festiwal w Opolu. Trzydniowe święto muzyki uczci plejada gwiazd. W słynnym Amfiteatrze wystąpią bądź wystąpili już m.in. Doda, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Piotr Kupicha, Tulia, Marina i Roksana Węgiel. O jak najlepszą atmosferę na miejscu i w domach widzów troszczą się prowadzący, czyli doskonale znane widzom TVP gwiazdy. Wśród nich jest Małgorzata Opczowska.

Mąż Małgorzaty Opczowskiej. Kim jest Jacek Łęski?

Prezenterka zyskała sympatię widzów najpierw występując w TVP Info, a później pojawiając się regularnie jako gospodyni “Pytania na śniadanie”. Jej kariera układa się równie dobrze co życie prywatne. W sierpniu 2021 roku Opczowska wzięła ślub. Wyszła za mąż za Jacka Łęskiego znanego z programu “Alarm!”, z którym poznała się w 2017 roku podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, gdzie on robił relacje dla TVP Info, a ona robiła dokładnie to samo dla ośrodka krakowskiego TVP, w którym wtedy pracowała.

Ślub Opczowskiej i Łęskiego odbył się w Jastarni na plaży od strony Bałtyku. W tym szczególnym dniu towarzyszyli im przyjaciele i rodzina. Prezenterkę do ołtarza zaprowadził jej syn – 7-letni wówczas Maks. Po sformalizowaniu małżeństwa para zdecydowała się na dwuczłonowe nazwisko – pozostawili oni zarówno nazwisko Jacka, jak i Małgorzaty.

Łęski-Opczowski nie boi się trudnych wyzwań dziennikarskich. Gdy tylko na Ukrainie zaczęła się wojna, wsiadł w samochód i pojechał w bombardowane miejsca, by wspierać naszych sąsiadów i relacjonować dla polskiej telewizji, co dzieje się na miejscu. 

Nawet w ekstremalnych warunkach nie zapominał o żonie, z którą był w stałym kontakcie. Nie brakowało publicznej wymiany pełnych czułości i wsparcia zdań:

“Jestem z ciebie dumna. Kocham. Wracaj bezpiecznie” – pisała Małgorzata, a Jacek Łęski nie pozostawił tych słów bez odpowiedzi. “Wrócę, wrócę. Mam do kogo” – wyznał.

Małgorzata Opczowska o małżeństwie z Jackiem Łęskim

Sama Opczowska w rozmowie z TVP wyznała, że jej związek z Łęskim przeszedł wiele ciężkich prób. Zanim wzięli ślub musieli stawić czoła przeciwnościom losu, które jeszcze bardziej wzmocniły ich relację i dały do zrozumienia, że są dla siebie stworzeni:

“Bardzo nam dobrze ze sobą. W roku poprzedzającym ślub braliśmy kredyt, kupowaliśmy mieszkanie, robiliśmy remont, organizowaliśmy ślub i wesele, było dużo kłopotów zdrowotnych w rodzinie – za nami sporo nerwowych sytuacji i ani razu nie pokłóciliśmy się z tego powodu!” – mówiła Małgorzata.

O tym, jak bardzo Jacek stara się sprostać wszystkim oczekiwaniom Małgorzaty, świadczą chociażby jego przygotowania do zaręczyn:

“Pierścionek zaręczynowy nie był dla Małgosi niespodzianką, bo skąd mężczyzna ma wiedzieć, jaki jest ładny? Więc Małgosię podpytywałem, wiedziała, że coś się szykuje, ale chciałem przynajmniej, żeby same zaręczyny były zaskoczeniem. Postanowiłem, że zrobimy to w Iławie, gdzie mój kumpel jest szefem lokalnej redakcji. Poprosiłem o pomoc. Po programie, który Małgosia prowadziła, podeszła wtajemniczona dziennikarka z tygodnika, zaproponowała krótki wywiad. Małgosia się zgodziła.” – wyznał na łamach tvp.pl.

Jacek Łęski i Małgorzata Opczowska na festiwalu w Opolu

Łęski jest ogromnym wsparciem dla Małgorzaty, a dowodem wielkiej miłości jest nie tylko to, że zdecydował się przyjąć jej nazwisko, co jest niezwykle rzadkie w Polsce, ale też sposób, w jaki zachowywał się za kulisami festiwalu w Opolu. Gdy prezenterka szykowała się do wyjścia na scenę, Łęski cierpliwie czekał, służąc jej pomocą. Przynosił niezbędne rzeczy, o które został poproszony, trzymał torbę ukochanej i elementy jej garderoby, w których zjawiła się na deskach amfiteatru. 

Ostatnią z opisanych sytuacji sfotografowali paparazzi. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć, jak Jacek Łęski wspierał Małgorzatę Opczowską w Opolu. To tylko potwierdza, że ich miłość wciąż kwitnie.

Jacek Łęski-Opczowski i Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPA
Jacek Łęski i Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPA
Jacek Łęski-Opczowski i Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPA
Jacek Łęski i Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPA
Jacek Łęski-Opczowski i Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPA
Jacek Łęski i Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPA
Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPA
Małgorzata Opczowska w Opolu, fot. AKPa