Swiatgwiazd.pl
Budynek TVP

Jakub Kaminski/East News

Michał Cholewiński odchodzi z TVP. Przestał prowadzić serwisy informacyjne po krytyce wyroku TK

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy TVP odchodzi ze stacji. Chodzi o Michała Cholewińskiego, który prowadził serwisy informacyjne na łamach TVP Info. Nie bez znaczenia mają pozostawać w tym przypadku słowa Michała Cholewińskiego z października 2020 roku. Dziennikarz odniósł się w nich do sytuacji związanej z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

  • Michał Cholewiński odchodzi z TVP

  • Dziennikarz podejmie współpracę z konkurencyjną stacją

  • Powodem zmiany ma być oświadczenie Cholewińskiego z października ubiegłego roku

W szeregach TVP nie brakuje ostatnio zmian. W lutym bieżącego roku odejście z Telewizji Polskiej ogłosiła Marzena Rogalska, później ekipę programu rozrywkowego TVP zasilił z kolei wcześniejszy gwiazdor Grupy TVN, Agustin Egurrola. Według najnowszych doniesień mediów na tym nie koniec - stację opuszcza bowiem jeden z najpopularniejszych dziennikarzy.

Michał Cholewiński kończy współpracę z TVP

Na początku kariery zawodowej Michał Cholewiński, z wykształcenia prawnik, pracował z łódzkim oddziale TVP. Po krótkotrwałej współpracy z TVN 24 dziennikarz zadomowił się w TVP Info, gdzie prowadził serwisy informacyjne.

Telewidzowie TVP znają Michała Cholewińskiego z takich formatów jak „Dzień dobry, Polsko!”, „Teleexpress” czy „Teleexpress Extra”. Co ciekawe, to w Telewizji Polskiej dziennikarz poznał swoją przyszłą małżonkę, Agatę Biały, która także pracowała w TVP Info. Parę miesięcy temu para nagle zniknęła z anteny Telewizji Polskiej.

W listopadzie TVP zdecydowało o przeniesieniu Michała Cholewińskiego i Agaty Biały do grupy dziennikarzy rezerwowych. Mieliby oni pojawić się na antenie stacji na przykład w przypadku wykrycia zakażenia któregoś z pracowników nowym wirusem SARS-CoV-2. Małżonkowie zasilali szeregi grupy aż do końca grudnia. Po tym czasie oboje korzystali ze zwolnienia lekarskiego.

Krzysztof Krawczyk syn

Pojawiła się informacja o spadku dla syna Krzysztofa Krawczyka. Znane są szczegóły

CZYTAJ DALEJ

Jak informuje portal Press, Michał Cholewiński nie wróci już do TVP. Ma podjąć współpracę z konkurencyjną stacją, niedługo dołączy do ekipy Polsat News. Ze zmianą miejsca pracy prawdopodobnie ma związek wypowiedź dziennikarza z października 2020 roku.

Oświadczenie Michała Cholewińskiego

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z konstytucją. Właśnie do tego wyroku Michał Cholewiński postanowił odnieść się na antenie TVP. Wszystko działo się na antenie TVP Info podczas realizacji programu „Serwis Info”.

26 października po godzinie 14:00 w „Serwisie Info” gościł Jakub Jałowiczor, dziennikarz i publicysta z „Gościa Niedzielnego”. Ponieważ głos z wirtualnego połączenia z redaktorem nie był wyraźny, Michał Cholewiński wykorzystał moment na to, by przemówić do telewidzów. Jak zaznaczył na wstępie, nie zamierzał odnosić się do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego samego w sobie - to wymagałoby bowiem, uznał dziennikarz, odpowiedniego czasu i miejsca.

Kontynuując, Michał Cholewiński wyraził niezrozumienie dla działań podejmowanych przez Trybunał Konstytucyjny. Jego zdaniem nie był to właściwy czas na tego typu decyzje; mówiąc o „innych poważnych problemach w kraju”, miał na myśli zapewne nasilenie pandemii COVID-19, z którym mieliśmy wówczas do czynienia.

- Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie - mówił na antenie dziennikarz TVP.

Według informacji podawanych przez Onet po oświadczeniu Michała Cholewińskiego Telewizja Polska zdecydowała o przeniesieniu dziennikarza oraz jego małżonki do TVP Polonia. Mieli otrzymywać również mniejszą wypłatę.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Onet, Obcas, YouTube

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >