Swiatgwiazd.pl
Rafał Brzozowski

Jan Bielecki/East News

Ojciec Rafała Brzozowskiego jest sportowcem. Właśnie został mistrzem świata

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Po ostatnim występie na Eurowizji w Rotterdamie Rafał Brzozowski zaznaczał, że jest bardzo zadowolony z występu swojej ekipy, jak i siebie samego. Okazuje się, że nie jest to jedyny powód do dumy, który spadł na niego na przestrzeni ostatnich kilku lat. Niedługo przed wybuchem pandemii jego ojciec, Zdzisław Brzozowski został Mistrzem Świata Weteranów w zapasach, organizowanych w Warszawie, a niedługo po tym przywiózł złoty medal ze Światowego Festiwalu Zapaśniczego w Tokio.

  • Rafał Brzozowski wystąpił na 65. Festiwalu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie

  • Jego ojciec, Zdzisław Brzozowski jest utytułowanym zapaśnikiem

  • Na niedługo przed wybuchem pandemii zdobył tytuł Mistrza Świata Weteranów

Ostatnie lata w życiu Rafała Brzozowskiego są naprawdę udane. Piosenkarzowi układa się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Do tego dochodzą tytuły osiągane przez jego ojca. Czego chcieć więcej?

Tata Rafała Brzozowskiego został Mistrzem Świata

Zdecydowana większość Polaków, słysząc nazwisko Rafała Brzozowskiego ma przed oczami jego niedawny występ na Eurowizji w Rotterdamie. Niestety reprezentant naszego kraju nie odniósł sukcesu.

Jego piosenka „The Ride” uplasowała się na 14 miejscu w drugim półfinale, zdobywając 35 punktów, co było zdecydowanie za małym wynikiem, by przedostać się do wielkiego finału. Zwycięzcą festiwalu został Włoski zespół Maneskin.

Mimo niezadowalającego dla Polaków wyniku Rafał Brzozowski przyznawał otwarcie, że jest dumny ze swojego zespołu i z siebie, o czym opowiedział dzień po występie w programie „Pytanie na śniadanie”. Okazuje się, że nie jest to jedyny powód do dumy, jaki nadarzył się w jego życiu na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Michał Szpak

Michał Szpak dodał poruszający wpis dot. Eurowizji. Wiadomo, dlaczego TVP nie zrobiła preselekcji

CZYTAJ DALEJ

Jego ojciec, Zdzisław Brzozowski jest utalentowanym i utytułowanym sportowcem, którego domeną są zapasy. Mężczyzna trenuje od 13 roku życia i nawet, przebywając na emeryturze zdobywa kolejne sukcesy.

Niespełna dwa lata temu, tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata Weteranów w Warszawie, a następnie przywiózł złoto ze Światowego Festiwalu Zapaśniczego w Tokio. Obecna sytuacja na świecie nie przeszkadza mu w ostrym i ciężkim treningu.

- Jestem z niego bardzo dumny, chciałbym mieć w przyszłości taka kondycję i taki zapał do działania - powiedział jakiś czas temu Rafał Brzozowski w rozmowie z „Jastrząb Post”.

Kim jest Zdzisław Brzozowski?

Tata Rafała Brzozowskiego studiował na warszawskim AWF-ie, gdzie od samego początku był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników klubu AZS-AWF Warszawa. Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku na turnieju przedolimpijskim pokonał Mistrza Rosji Anatolija Zarina.

Niegdyś w wywiadzie dla „Tygodnika Nowodworskiego” powtarzał, że w każdym sporcie bardzo ważny jest szacunek i nielekceważenie przeciwnika, gdyż on również bardzo mocno napracował się, by osiągnąć sukces.

Zobacz zdjęcia:


Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Roger Karwiński grał Adasia Skalskiego w „Niani”. Jak dziś wygląda?

  • Urszula Dudziak szczerze o zakazie organizowania koncertów. Ma już konkretny plan

  • Były partner Małgorzaty Kożuchowskiej. Aktorka miała wobec niego poważne plany

Źródło: Jastrząb PostJeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >