Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Nie żyje Mary Wilson, współzałożycielka legendarnego zespołu The Supremes. Miała 76 lat

9 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Mary Wilson nie żyje. Wokalistka i współzałożycielka legendarnego zespołu The Supremes miała 76 lat. Zmarła w poniedziałek 8 lutego w swoim domu w Las Vegas. Zaledwie dwa dni przed śmiercią zapowiadała wydanie nowych piosenek.

  • W poniedziałek 8 lutego 2021 roku zmarła Mary Wilson
  • Była wokalistką i współzałożycielką formacji The Supremes
  • Zespół zasłynął takimi utworami jak „Where Did Our Love Go” czy „Baby Love”

Nie żyje Mary Wilson – współzałożycielka jednego z najpopularniejszych girlsbandów na świecie. Niespodziewana wiadomość wprawiła w osłupienie jej fanów. Artystka jeszcze w sobotę 6 lutego nagrała dla nich specjalny film.

Nie żyje Mary Wilson. Wokalistka miała 76 lat

Piosenkarka znana z formacji The Supremes zmarła w poniedziałek 8 lutego. Choć we wstępnych informacjach dotyczących jej śmierci nie podano przyczyny i dokładnych okoliczności zgonu, wiadomo, że Mary Wilson odeszła w swoim domu w Las Vegas.

Mary Wilson miała 76 lat. Informację o jej śmierci potwierdził jej wieloletni przyjaciel, Jay Schwartz. Jak ustalił Onet, pochówek gwiazdy ma odbyć się w obecności najbliższej rodziny i przyjaciół. Nabożeństwo żałobne zostanie natomiast odprawione, gdy pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Specjalne oświadczenie dotyczące śmierci Mary Wilson wydał także założyciel Motown, Berry Gordy. Przyznał, że artystka była „pionierką i diwą, za którą będzie bardzo tęsknić”.

Robert Lewandowski złożył życzenia siostrze. Fani od razu zauważyli ogromne podobieństwoRobert Lewandowski złożył życzenia siostrze. Fani od razu zauważyli ogromne podobieństwoCzytaj dalej

- Byłem niezwykle zszokowany i zasmucony, gdy usłyszałem o śmierci jednego z głównych członków rodziny Motown, Mary Wilson z Supremes (...) Była gwiazdą – przekazał.

Dwa dni przed śmiercią opublikowała film na YouTube

Wiadomość o śmierci Mary Wilson wstrząsnęła jej najbliższymi i fanami. Wokalistka jeszcze niedawno zapowiadała chęć wydania nowych piosenek. Jak przekazała na specjalnym nagraniu, jednym z jej planów było nagranie solowej wersji albumu „Red Hot”. Krążek pochodzi z 1970 roku.

Wideo z udziałem Mary Wilson ukazało się w serwisie YouTubie w sobotę 6 marca. Artystka miała nadzieję, że jej nowa muzyka ukaże się 6 marca, czyli w dniu jej urodzin.

Zasłynęła w zespole The Supremes

The Supremes to jedna z najsłynniejszych amerykańskich żeńskich grup muzycznych, która powstała w 1959 roku. Do oryginalnego składu – oprócz Mary Wilson – należały: Florence Ballard, Diana Ross oraz Betty McGlown. Dziewczyny dotarły na szczyt listy przebojów w Stanach Zjednoczonych.

O formacji The Supremes mówiono, że przetarła ona szlaki dla innych afroamerykańskich artystów, takich jak The Jackson 5, Marvin Gaye czy Stevie Wonder. Do jej najsłynniejszych utworów zalicza się: „Where Did Our Love Go”, „Baby Love”, „Come See About Me” oraz „Stop! In the Name of Love”.

Mary Wilson

Mary Wilson (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Radio Zet, Onet

Następny artykuł