Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski Żródło: eastnews & TRICOLORS

Kowalewski przed laty związany był z Wiśniewską. Ich związek rozsypał się, gdy poznał przyszłą żonę

7 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Ewa Wiśniewska spędziła długie lata u boku Krzysztofa Kowalewskiego. Choć media nie wierzyły w trwałość ich relacji, para przeżyła razem dwie dekady. Pojawienie się w życiu aktora Agnieszki Suchory oznaczało definitywny rozpad poprzedniego, wieloletniego związku.

  • W życiu uczuciowym Ewy Wiśniewskiej nie brakowało wzlotów i upadków
  • Przez 20 lat była związana z Krzysztofem Kowalewskim
  • Ostatecznie aktor ożenił się z Agnieszką Suchorą

Postać Ewy Wiśniewskiej doskonale zna każdy entuzjasta takich produkcji jak “Na Wspólnej” czy “1920 Bitwa Warszawska”. Prywatnie aktorka spełnia się w roli matki - ma córkę Grażynę, która przyszła na świat w 1963 roku. Choć jej związek z Krzysztofem Kowalewskim trwał 20 lat, nie był jedyną tego typu relacją w życiu Ewy Wiśniewskiej.

Życie prywatne Ewy Wiśniewskiej

Ewa Wiśniewska nie obawiała się miłości. Po raz pierwszy powiedziała “tak” będąc jeszcze na studiach. Związek nie przetrwał jednak próby czasu. Gdy aktorka odbierał dyplom potwierdzający ukończenie edukacji na Akademii Teatralnej w Warszawie, oficjalnie była już rozwódką. Tak wczesny rozpad małżeństwa komentowała dyplomatycznie, uciekając wspomnieniami do czasów, które spędzała na wspólnym mieszkaniu z rodzicami.

- Dziewczęta wychowywane w rygorze wcześnie chcą wymknąć się spod kurateli rodziców - komentowała w jednym z wywiadów Ewa Wiśniewska.

W latach 70 ubiegłego wieku jej serce podbił włoski biznesmen Franco. Para osiedliła się we Włoszech, zamieszkali w Rzymie. Choć tamtejszy klimat zachęcał ją do zapuszczenia w Italii korzeni, Wiśniewska tęskniła za karierą aktorską w Polsce. Ostatecznie jej pasja wygrała, a Ewa Wiśniewska powróciła do ojczyzny. To tam los połączył ją z Krzysztofem Kowalewskim.

Związek Ewy Wiśniewskiej i Krzysztofa Kowalewskiego

Media nie dawały relacji Ewy Wiśniewskiej i Krzysztofa Kowalewskiego większych szans. Ona miała już za sobą nieudane małżeństwo, on rozwód z kubańską tancerką Vivian. Tabloidy w dużej mierze się jednak pomyliły - para trwała przy sobie przez kolejnych 20 lat.

O jej rodzinie powstał hollywoodzki film. Potwierdzono informację o śmierci PolkiO jej rodzinie powstał hollywoodzki film. Potwierdzono informację o śmierci PolkiCzytaj dalej

Związek aktorów rozpadł się w atmosferze medialnego skandalu po dwóch dekadach, gdy Krzysztof Kowalewski zdecydował się połączyć z Agnieszką Suchorą. Para pobrała się w 2002 roku; doczekali się córki Gabrieli i trwali przy sobie aż do śmierci aktora, która nastąpiła w sobotę 6 lutego 2021 roku - aktor odszedł w wieku 83 lat. W rozmowie z “Polityką” Krzysztof Kowalewski przyznał, że Agnieszka Suchora była dla niego przepustką do nowego, lepszego życia.

- Ja nie mam prawa na nic narzekać, bo mnie życie wszystko wynagrodziło moją żoną. Na finiszu trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Agnieszka Suchora dała mi drugie życie - mówił o małżonce Krzysztof Kowalewski.

Rozpad wieloletniego związku nie pogrążył Ewy Wiśniewskiej w rozpaczy. Jak mówiła w wywiadzie dla “Rewii” w 2011 roku, odnalazła własną drogę do spełnienia, stawiając na niezależność.

-Nie nudzę się ze sobą. Idę swoją drogą, niosąc niezależność jako swój sztandar - mówiła wówczas Ewa Wiśniewska.

Ewa Wiśniewska

Krzysztof Kowalewski

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, o2.pl, Styl

Następny artykuł