Nie żyje Ronald Pickup Żródło: unsplash.com Sixteen Miles Out

Nie żyje Ronald Pickup. Gwiazdor "Hotelu Marigold" i "The Crown"

27 Luty 2021

Nie żyje Ronald Pickup, znany z popularnej produkcji Netfliksa „The Crown" czy hitu „Hotel Merigold". Na swoim koncie miał wiele ról, a filmy z jego udziałem często były nominowane do prestiżowych nagród. Przyczyna zgonu aktora nie została ujawniona publicznie. Miał 80 lat.

Nie żyje Ronald Pickup, wybitny aktor, którego widzowie mogli podziwiać w wielu serialach i filmach. Największy rozgłos przyniosła mu jednak rola arcybiskupa Canterbury w popularnym serialu Netfliksa „The Crown".

Nie żyje Ronald Pickup

Informacje o zgonie słynnego artysty podała stacja BBC. Wiadomo, że Ronald Pickup długo chorował, a ostatecznie odszedł 24 lutego w wieku 80 lat. Jak na razie nie podano szczegółowych informacji na temat przyczyn śmierci.

Urodził się w 1940 roku, szybko też zadebiutował. Pierwszą rolą był Baron Tusenbach w „Three Sisters" z 1970 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie grał w filmach, serialach i w teatrze. Na swoim koncie ma łącznie ponad 100 ról.

W 1983 roku zagrał główną rolę w filmie „Waters of the Moon". Został za nią nominowany do nagrody BAFTA. Prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił dopiero w 2011 roku, gdy pokazał się w „Hotel Marigold" jako Norman Cousins. Wystąpił wówczas u boku takich sław jak Meggie Smith, Judi Dench, Dev Patel czy Bill Nighy.

Niedługo przed śmiercią Krystyna Feldman została zaatakowana na ulicy. Niedługo przed śmiercią Krystyna Feldman została zaatakowana na ulicy. "Jeden z nich uderzył ją w głowę"Czytaj dalej

Widzowie mogli go też podziwiać w filmie „Czasie mroku" z 2017 roku, gdzie wcielił się w postać Neville'a Chamberlaina. Początkowo miał go zagrać John Hurt, jednak ten musiał zrezygnować z powodu problemów zdrowotnych.

Produkcja doczekała się 6 nominacji do Oscara, a ostatecznie dostała dwie - w kategorii „najlepszy aktor pierwszoplanowy" oraz „najlepsza charakteryzacja". W pierwszej z nich zwyciężył Gary Oldman jako Winston Churchiil.

Ronald Pickup wystąpił też w filmie „Nigdy nie mów nigdy" z serii o Jamsie Bondzie czy ekranizacji słynnej gry komputerowej „Książę Persji: Piaski czasu". Wziął udział także w kontynuacji hitu z 2011 roku, „Drugim Hotelu Marigold".

Życie prywatne aktora

W Ronald Pickup ożenił się z Lans Travers. Doczekali się dwojga dzieci: Rachel i Simona Pickupów. Córka poszła w ślady ojca i również została aktorką. Ronald i Rachel pojawili się razem w dwóch produkcjach: odcinku „The Magician's Nephew" w 2008 roku oraz filmie „Schadenfreude" z 2016 roku.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek

Następny artykuł