Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Lata Mangeshkar. Premier we wzruszających słowach żegna indyjską piosenkarkę
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 07.02.2022 01:00

Nie żyje Lata Mangeshkar. Premier we wzruszających słowach żegna indyjską piosenkarkę

Z ostatniej Chwili ŚG
-/AFP/East News

Nie żyje Lata Mangeshkar. Legendarna piosenkarka muzyki indyjskiej odeszła w wieku 92 lat. Przyczyną zgonu były powikłania związane z zakażeniem koronawirusa.

Lata Mangeshkar od ponad 70 lat działalności artystycznej zachwycała Bollywood swoim nieskazitelnym głosem. 6 lutego piosenkarka zmarła w Mumbaju w szpitalu po długim leczeniu zakażenia koronawirusem. Artystka ciągle przebywała pod respiratorem.

Żal z powodu utraty Laty Mangeshkar ogarnął całe Indie. Swój smutek wyraził nawet premier kraju. W orszaku pogrzebowym wzięło udział tysiące wielbicieli piosenkarki, a w azjatyckim państwie ogłoszono dwa dni żałoby narodowej.

Odeszła legenda piosenki indyjskie, Lata Mangeshkar

6 lutego świat Bollywood opłynęły tragiczne wieści. Jak przekazała TVN24, w szpitalu odeszła legendarna artystka, Lata Mangeshkar. Miała 92 lata, a do placówki trafiła ze względu na zakażenie koronawirusem. Po wielodniowej walce o powrót do zdrowia wokalistka zmarła na wskutek wielonarządowej niewydolności po ponad 28 dniach hospitalizacji związanej z COVID-19.

Lata Mangeshkar była kochana wśród miłośników Bollywood. Jej niesamowity wokal pojawił się w ponad tysiącu indyjskich produkcjach. Utwory piosenkarki wyznaczały trendy w muzyce zachodu. Nagła śmierć wokalistki zszokowała wszystkich mieszkańców Indii. Władze kraju wprowadziły nawet dwa dni żałoby narodowej na cześć kobiety. Premier państwa podzielił się swoim smutkiem za pomocą mediów społecznościowych.

- Moje cierpienie jest nie do opisania. Pozostawiła po sobie pustkę, której niczym nie da się wypełnić — napisał polityk.

Ostatnie pożegnanie Laty Mangeshkar zgromadziło w parku Shivaji tysiące wielbicieli piosenkarki. Fani mogli zobaczyć ciało ich idolki podczas orszaku ulicami Mumbaju. Artystka była owinięta we flagę kraju oraz obłożona kwiatami.

Lata Mangeshkar EA
SEBASTIAN D'SOUZA/AFP/East News

Utwory skomponowane przez Latę Mangeshkar wywarły ogromny wpływ na indyjskie społeczeństwo. Podczas swojej siedemdziesięcioletniej kariery artystka zachwycała utworami patriotycznymi, pieśniami oraz romantycznymi balladami. Do dziś utwory legendy muzyki są śpiewane jako modlitwy w świątyniach, kaplicach oraz szkołach. Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Nagłe oświadczenie Elżbiety II. Królowa podjęła niesłychaną decyzję

2. Niewielu wie, kim jest żona Dawida Kubackiego. Trudno uwierzyć, gdzie pracowała

3. Widzowie TVN-u nie uwierzą własnym oczom. Na ekranie zadebiutuje była gwiazda TVP, właśnie potwierdzono

Źródło: TVN24

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].