Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie. Podjęła decyzję w sprawie Kamili
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 06.02.2022 01:00

Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie. Podjęła decyzję w sprawie Kamili

Elżbieta II
fot. Tim Rooke / REX / Shutterstock / East News

Z okazji platynowego jubileuszu, czyli 70. rocznicy objęcia brytyjskiego tronu, królowa Elżbieta II zdecydowała się wydać niezwykłe oświadczenie. Zwróciła się bezpośrednio do poddanych, a także wspomniała o swojej synowej – Kamili drugiej żonie księcia Karola. Monarchini wyraziła jedno niezwykłe życzenie.

Elżbieta II o księżnej Kamili. "Jest moim życzeniem, by była uznana jako królowa"

Elżbieta II podziękowała ludziom na całym świecie za okazywane przez lata wsparcie, a także oddanie oraz uczucie. Jeden z fragmentów wydanego oświadczenia poświęciła zaś Kamili.

– Gdy nadejdzie czas i mój syn Karol zostanie królem, wiem, że dacie mu i jego żonie Kamili to samo wsparcie, które dajecie mi. Jest moim szczerym życzeniem, by, gdy nadejdzie czas, Kamila była uznana jako królowa, kontynuując swoją oddaną służbę – napisała Elżbieta.

96-letnia monarchini wywołała niemałe zdziwienie wśród komentatorów, a także poddanych na całym świecie. Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami w momencie objęcia przez Karola tronu Kamila (obecnie nosząca tytuł księżnej Kornwalii) miała zostać bowiem ogłoszona księżną-małżonką.

Wersja ta była utrzymywana przez ponad 15 lat, od momentu ślubu pary książęcej w 2005 roku. Zarówno Kamila jak i Karol byli po rozwodach, co miało być przyczyną podjętej wcześniej decyzji. Druga małżonka następcy tronu przez długi czas nie cieszyła się też popularnością wśród Brytyjczyków, którzy porównywali ją do nieżyjącej księżnej Diany.

– Ważne osoby w rodzinie królewskiej czują, że zdanie opinii publicznej na temat Kamili zmieniło się w ostatnich latach i jej popularność rosła oraz że historyczny moment w panowaniu Elżbiety II jest właściwym czasem, by uciąć spekulacje – napisał jednak "Guardian"

Zgodnie z tradycją małżonce monarchy brytyjskiego przysługuje tytuł królowej. Inaczej wygląda to jednak, gdy tron obejmuje kobieta, jej małżonek jest bowiem nazywany księciem-małżonkiem (tak stało się w przypadku Filipa, męża Elżbiety II czy Alberta, męża Wiktorii).

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Krzysztof Cugowski opublikował czarno-białe zdjęcie. Przekazał smutną wiadomość

  2. Kajra pokazała brzuszek, a fani szaleją z zachwytu. Co na to Sławomir?

  3. Gwiazda serialu TVN jest w ciąży. Wszystko trzymała w sekrecie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].