Nie żyje Maja Hadzlik-Margańska Żródło: światgwiazd.pl

Nie żyje Maja Hądzlik-Margańska

1 Kwiecień 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Nie żyje ceniona dziennikarka, która przez 20 lat była związana ze stacją TVP3. Maję Hadzlik-Margańską pożegnali w mediach społecznościowych oddani współpracownicy. Reporterka odeszła nagle w wieku 64 lat. Znamy szczegóły planowanego pochówku.

  • Nie żyje dziennikarka TVP
  • Współpracownicy żegnają Maję Hadzlik-Margańską
  • Pogrzeb odbędzie się już w najbliższy piątek

W czwartek rano media obiegła wyjątkowo przygnębiająca wiadomość - nie żyje Maja Hadzlik-Margańska. 64-letnia dziennikarka przez 20 lat pracowała w TVP3.

Nie żyje ceniona dziennikarka

Zawsze uśmiechnięta. Służyła poradami, dzieliła się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Pozostanie w naszych sercach i pamięci - takimi słowami pożegnał dziennikarkę bydgoski oddział TVP.

Jak przypomina TVP Info, Margańska przez lata swojej dziennikarskiej kariery odbierała redakcyjne audycje, nadzorowała organizacyjnie i merytorycznie emisję programów czy wypełniała pasma oprawy dnia.

Sławomir z Sławomir z "Rolnik szuka żony" przez pandemię nie może wziąć ślubuCzytaj dalej

Z TVP3 Bydgoszcz Maja Hadzlik-Margańska była związana przez 20 lat. Ukończyła teatrologię i scenografię, tłumaczyła rozmaite publikacje oraz książki. Wśród nich jest m.in. "Święta oblubienica. Maria Magdalena, Święty Graal i inne tajemnice Kościoła", "Gwiezdne dziedzictwo" czy "Umysł i uzdrawianie".

Maja Hadzlik-Margańska odeszła w wieku 64 lat. Jak dotąd nie ujawniono bezpośredniej przyczyny zgonu. Wiadomo, że w ostatnim czasie jej siostra za pośrednictwem fundacji onkologicznej Alivia zbierała pieniądze na dalsze leczenie dziennikarki.

Problemy zdrowotne Mai Hadzlik-Margańskiej

Wirtualna Polska przypomina, że tłumaczka od dwóch lat walczyła z rakiem jajnika, a także miała za sobą dwie operacje oraz dwa cykle chemioterapii.

Chociaż wszystko wskazywało na to, że po wyczerpującej walce z chorobą udaje jej się wyjść na prostą, w ostatnim czasie ta powróciła i to ze zdwojoną siłą. Bliscy jednak nie potwierdzili, czy rzeczywiście choroba bezpośrednio doprowadziła do śmierci dziennikarki.

Przekazano natomiast, że pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek, 2 kwietnia, o godzinie 8:30 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: TVP Info, Onet, Facebook, Wirtualna Polska

Następny artykuł