Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Dominika Gwit szczerze o problemach zdrowotnych
Karol Osiński
Karol Osiński 01.04.2021 02:00

Dominika Gwit szczerze o problemach zdrowotnych

"Dominika Gwit opowiada o swoim zdrowiu"
TRICOLORS/East News
  • Dominika Gwit opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych

  • Dojście do samoakceptacji kosztowało ją dużo wysiłku

  • Po latach wróciła do starej wagi

  • Dziś jest w pełni szczęśliwą kobietą

Dominika Gwit po raz pierwszy dała o sobie znać na początku drugiej dekady XXI w. dzięki występom w produkcjach TVN, jednak największe wrażenie zrobiła po pozbyciu się zbędnych kilogramów, co po czasie okazało się dla niej uciążliwe. Obecnie mija siódmy rok, odkąd podjęła leczenie, jednak jej problemy z samoakceptacją są już przeszłością.

Dominika Gwit o swoich problemach zdrowotnych

Dominika Gwit swoją karierę zawodową rozpoczynała w 2010 roku, jako dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej, jednak na ekranach telewizorów mogliśmy podziwiać ją już dużo wcześniej. W latach 2002 - 2010 grała w serialu „Samo życie”, gdzie wcielała się w postać wychowanki warszawskiego Domu Dziecka. To pozwoliło jej na dobre zaistnieć w świecie aktorskim. Telewidzowie mogą kojarzyć ją z takich produkcji jak: „Na wspólnej”, „Przepis na życie”, czy „Na dobre i na złe”.

Dziennikarka cierpi na zespół metaboliczny, przez co zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, co bardzo często sprawiało jej kłopoty. Gwiazda zrobiła wrażenie na fanach, kiedy w połowie drugiej dekady XXI w. przeszła ogromną metamorfozę i znacząco zbiła wagę w dół. Niestety po jakimś czasie okazało się, że utrzymanie satysfakcjonującej sylwetki jest dla niej zbyt trudne i wróciła do starej wagi.

Wraz z wiekiem przyszła samoakceptacja i dziś Dominika Gwit z dużo większym optymizmem spogląda w przyszłość i wyciąga wiele pozytywnych wniosków. Wahania wagi kosztowały ją bardzo dużo, jednak dziś ma do tego bardzo duży dystans. W najnowszym wywiadzie, udzielonym portalowi „Jastrząb Post” zdradziła, że mimo ciągłych problemów zdrowotnych, z uśmiechem patrzy na samą siebie i nie ma problemów z akceptacją.

- Jestem, jaka jestem. Nie jestem na żadnej diecie od siedmiu lat. Leczę się od siedmiu lat [...] Ja włożyłam bardzo dużą pracę w to, aby kochać siebie - powiedziała Dominika Gwit w rozmowie z „Jastrząb Post”.

Walka z nadprogramowymi kilogramami kosztowała ją wiele zdrowia psychicznego

Niestety podczas walki o swoją wymarzoną sylwetkę Dominika Gwit nie zawsze miała z górki. Dziś jest jej zdecydowanie łatwiej zaakceptować samą siebie, jednak jeszcze przed kilkoma laty kosztowało ją to bardzo dużo wysiłku psychicznego, o czym także wspomniała przy okazji wywiadu dla „Jastrząb Post”. Przyznała także, że na szczęście nie miała myśli samobójczych.

- [...] Jak miałam tę przygodę z całkiem dużym wahaniem wagi, bardzo niezdrowym, niedobrym to to, co się wtedy ze mną działo, to nie było fajne. Ale to było bardzo dawno temu i myślę, że nie ma o czym rozmawiać - powiedziała Dominika Gwit.

Co więcej, dziennikarka zauważyła, że dzięki temu przeszła bardzo dużą metamorfozę, nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim podejścia do życia. Jak twierdzi, dziś jest innym człowiekiem i sylwetka nie stanowi dla niej tak dużej wartości, jak przed laty. 

Przy okazji wywiadu zachęciła ludzi do tego, by walczyli o swoje zdrowie i nie spoglądali jedynie na to, jak wyglądają. Zaleciła również poddawanie się regularnym badaniom i nieprzejmowanie się spływającym hejtem.

``

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, Jastrząb Post