Swiatgwiazd.pl
świeczka

twitter.com/LandOfThe80s

Nie żyje muzyk B.J. Thomas. Chorował na raka płuc

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Do mediów trafiła bardzo smutna i przygnębiająca informacja. Słynny na skalę światową, amerykański muzyk B. J. Thomas zmarł w swoim domu w Teksasie. Artysta od dłuższego czasu chorował na raka płuc. Był autorem wielu znanych i wynagradzanych hitów. Miał 78 lat.

  • B. J. Thomas nie żyje

  • Piosenkarz chorował na raka płuc

  • Był autorem przeboju „Raindrops Keep Fallin 'on my Head”.

Światowa scena artystyczna straciła kolejnego znakomitego piosenkarza. B. J. Thomas przez lata zachwycał fanów swoim wyjątkowym głosem. O chorobie, która bezpośrednio przyczyniła się do jego śmierci dowiedział się, gdy było już za późno, by z nią walczyć.

B. J. Thomas nie żyje

Osoba reprezentująca interesy B. J. Thomasa poinformowała w marcu br., że B. J. Thomas (bez skrótu Billy Joe Thomas) choruje na IV stadium raka płuc, który był już w bardzo zaawansowanym stopniu rozwoju.

W efekcie choroby pojawiły się przerzuty na inne organy, dlatego mimo leczenia lekarze nie dawali piosenkarzowi dużo czasu. Kiedy zapadł wyrok, zdecydował się na przekazanie mediom oficjalnego oświadczenia.

Podziękował w nim swojej żonie, Glorii, z którą byli małżeństwem przez 53 lata, oraz rodzinie, przyjaciołom i fanom za okazywane mu wsparcie i uczęszczanie na koncerty. Wyraził radość z możliwości okazywania swojego talentu artystycznego.

Iga Świątek

Iga Świątek pozuje ze swoim idolem. Fani: "król i królowa"

CZYTAJ DALEJ

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem nagrywać i wykonywać piękne piosenki pop, country i gospel, a także dzielić się nimi z milionami ludźmi z całego świata. Proszę was wszystkich o modlitwę w tym czasie i aby moja muzyka mogła z wami żyć - cytuje słowa piosenkarza portal „film.wp.pl”.

Niestety dziś przed południem do mediów trafiła informacja, że B. J. Thomas zmarł. Odszedł w sobotę, 29 maja w swoim domu w Teksasie. Razem ze swoją małżonką doczekali się trzech córek.

Kim był B. J. Thomas?

Zdecydowanie największym hitem, wyprodukowanym przez B. J. Thomasa był utwór pt. „Raindrops Keep Fallin 'on my Head”. Dzięki niemu zdobył uznanie i szacunek w oczach reprezentantów Akademii Filmowej, a wisienką na torcie był fakt, że piosenka została nagrodzona Oscarem za najlepszą piosenkę oryginalną i znalazła się w ścieżce dźwiękowej filmu „Butch Cassidy i Sundance Kid”.

W swojej bogatej w sukcesy karierze zgarnął 5 nagród Grammy i sprzedał ponad 70 milionów płyt na całym świecie. Innymi znanymi hitami piosenkarza są utwory: „Don't Worry Baby”, „Hooked on a Feeling”, czy „I Just Can't Help Believing”. Swoją ostatnią płytę zatytułowaną „ The Living Room Sessions” wydał w 2013 roku.

Nagrana została w stylu country i zajęła 39 miejsce na liście najlepiej sprzedających się w Ameryce. Sposobem byłby brak wspomnienia o tym, że jego głos mogliśmy słyszeć w hitach filmowych tj. „Gremliny II”, czy „Sprzedawcy II”.

Zobacz zdjęcie:Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: gwiazdy.wp.pl, film.wp.pl


Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >