Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Philip Margo z The Tokens
Karol Osiński
Karol Osiński 17.11.2021 01:00

Nie żyje Philip Margo z The Tokens

świeczka
Canva.com

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci wokalisty kultowego zespołu The Tokens, Philipa Margo. Artysta zmarł w swoim domu w Los Angeles w otoczeniu rodziny. Przyczyna nie została ujawniona. Miał 79 lat.

Philip Margo współtworzył zespół The Tokens wraz ze swoim młodszym bratem Mitchem Margo, który zmarł w 2017 roku, a później także dwoma wnukami.

Zmarł Philip Margo, wokalista The Tokens

Margo wszedł w skład wspomnianego zespołu zaraz po ukończeniu 18 roku życia. The Tokens powstali na Brooklynie w Nowym Jorku, gdzie przez długi czas uchodzili za jedną z najpopularniejszych ekip doo-wop, z wiekiem stając się numerem jeden.

Ich zdecydowanie największym hitem jest piosenka "The Lion Sleeps Tonight", która do dziś jest ochoczo słuchana przez dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie. Warto dodać, że wykorzystana w bajce "Król Lew" piosenka jest coverem utworu Solomona Lindy, który w latach trzydziestych stworzył ją w afrykańskim języku Zulu.

Utwór opublikowany został na platformie YouTube 29 października 2013 roku i dotychczas posłuchało go ponad 25,7 mln użytkowników. Zważywszy na fakt, że do dziś publikowane są pod nią komentarze, można dojść do wniosku, że zainteresowanie nią tylko wzrasta.

Łącznie w skład The Tokens wchodziło aż czworo członków rodziny Margo. Warto dodać, że w późniejszych latach kariery zmarły 13 listopada 79-latek, spełniał się jako pisarz. Miał na swoim koncie powieść science-fiction pt. "The Null Quotient".

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Pamiętacie babcię Wolańską? Nieliczni znali tragiczną historię życia aktorki 2. Pamiętacie małą Magdę z "Mam Talent"? Niewiarygodne, jak dziś wygląda. Wiemy, co się z nią dzieje 3. Koszmarna wpadka w TVN. Wszystko poszło na żywo, gorszej sytuacji nie mogliśmy się spodziewać?

Źródło: radiozet.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: The Tokens