Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje pianistka Małgorzata Szczwany
Wiola Piróg
Wiola Piróg 05.01.2022 01:00

Nie żyje pianistka Małgorzata Szczwany

świeczka
fot. monart3 z Pixabay, canva.com

Zmarła pianistka jazzowa Małgorzata Szczwany. Współpracowała m.in. z Tymonem Tymańskim. Została podana już data jej pogrzebu. "Pożegnajmy ją najpiękniej, jak się da" - napisała Marianna Kalicka na profilu artystki.

Małgorzata Szczwany była utalentowaną pianistką jazzową. Grała także blues, rock, muzykę popularną, muzykę latynoską, klasyczną, poważną oraz soul. Była również akompaniatorką, aranżerką, kompozytorką i nauczycielką gry na fortepianie. W sieci zasłynęła z "harmonizacji" polityków. Muzykę podłożyła m.in. do śpiewającego hymn Jarosława Kaczyńskiego.

Nie żyje Małgorzata Szczwany

O śmierci Małgorzaty Szczwany informowali muzycy, którzy z nią współpracowali.

Z ogromnym bólem chcę poinformować wszystkich przyjaciół, znajomych, rodzinę i wszystkie bliskie osoby, że w dniu wczorajszym Gosia, nasz Szczwany lis odeszła od nas na zawsze - napisała Marianna Kalicka na Facebooku.

Muzyk i kompozytor Tymon Tymański napisał:

- Gocha walczyła do końca. RIP, Dzielna Wojowniczko

Kiedy odbędzie się pogrzeb Małgorzaty Szczwany?

Pojawiła się już informacja na temat daty ostatniego pożegnania artystki. Pogrzeb Małgorzaty Szczwany odbędzie się 13 stycznia o godzinie 13.10 na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Małgorzata Szczwany była utalentowaną artystką, jak napisał o niej Tymon Tymański, "zakręconą, roześmianą, absolutnie niereformowalną i mającą o każdym do powiedzenia coś dobrego. Zawsze chodziła własnymi ścieżkami, teraz zrobiła to samo"

Małgorzata Szczwany zmagała się z depresją?

Nie wiadomo, jakie były okoliczności śmierci Małgorzaty Szczwany. Z postu opublikowanego przez Tymana Tymańskiego, można jednak wywnioskować, że artystka przed śmiercią zmagała się z depresją. 26 listopada pianistka opublikowała post zatytułowany: ZANIM POWIESZ „IDŹ POBIEGAJ”, w którym wytłumaczyła, na czym polega depresja i, że chorującej na nią osobie nie wystarczy rada, aby poszła pobiegać.

– i przebywasz w tym stanie tygodniami, miesiącami, latami, ze wszystkich sił próbując pozbyć się czarnych myśli przekonujących Cię do samobójstwa. Ciężko jest pójść pobiegać - czytamy na profilu Małgorzaty Szczwany na Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Gwiazdor "M jak miłość" pokazał chłopaka? Do sieci wpadło dwuznaczne zdjęcie 2. Smutne doniesienia ws. Franciszka Pieczki. "Ja się śmierci nie boję" 3. Derulo usunął wpis o Sylwestrze. Jacek Kurski ma powód do smutku?

Źródło: muzyka.interia.pl, se.pl, swiatgwiazd.pl

Tagi: nie żyje