Nie żyje znany polski aktor. Tragiczne wieści obiegły media na krótko przed jego urodzinami
Znany polski aktor nie żyje. Artysta, który dał się poznać szerokiej publiczności m.in. dzięki występom w przebojach Juliusza Machulskiego, odszedł w wieku 73 lat. O jego śmierci poinformowała Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.
Wielcy, którzy odeszli w 2024 roku
Choć mamy dopiero kwiecień, w bieżącym roku zdążyliśmy już pożegnać kilka wybitnych postaci polskiej kultury. 16 marca pożegnaliśmy jednego z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych, Ernesta Brylla.
Wkrótce po jego śmierci, mediami wstrząsnęła kolejna przykra informacja o odejściu Leszka Długosza, kompozytora i aktora, jednego z współzałożycieli legendarnej Piwnicy pod Baranami.
Wcześniej pożegnaliśmy również m.in. ikonę Polskiego Radia Stanisławę Grotowską, aktorów Macieja Grzybowskiego i Marię Chwalibóg, czy pisarza Tomasza Łubieńskiego. Wszystkie te odejścia pozostawiły w naszych sercach ogromną pustkę. Teraz przyszedł czas na kolejne rozstanie…
Ślub Marka Kondrata i młodszej o 40 lat Antoniny Turnau Nie żyje polski tik-toker. Miał 28 lat. Tragedia przed WielkanocąNie żyje znany aktor
Drugiego dnia świąt w mediach społecznościowych Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie pojawiła się wyjątkowo przykra informacja o odejściu aktora związanego z uczelnią.
Odszedł wyjątkowy członek naszej wspólnoty akademickiej - napisano, dodając kondolencje złożone rodzinie artysty przez rektora szkoły.
Zmarły dał się poznać dzięki niezliczonej ilości występów na deskach teatrów, a także niezapomnianym kreacjom stworzonym w kinie. W pamięci widzów zapisał się głównie poprzez udział w komediach Juliusza Machulskiego.
Mieczysław Grąbka nie żyje
Mieczysław Grąbka przyszedł na świat 12 kwietnia 1950 r. w Krakowie. Edukację pobierał na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 1973 r. Wkrótce później zadebiutował w teatrze.
Artysta był doceniany przez krytykę i chwalony przez publiczność. Wyróżniono go m.in. Nagrodą Artystyczną Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Krakowie. Stale pojawiał się również w kinie.
Podziwiać go można było m.in. w “Vincim” i “Ile waży koń trojański?” Juliusza Machulskiego, czy “Komorniku” Feliksa Falka. Filmografię Mieczysława Grąbki zamyka komedia “Wszystkie kobiety Mateusza” Artura W. Barona z 2012 r.
Przyczyna śmierci Mieczysława Grąbki nie została podana do wiadomości publicznej.