Niezwykły gest solidarności w "PnŚ" i "DDTVN". Ponad podziałami upamiętnili bohaterów
“Dzień dobry TVN” i “Pytanie na śniadanie” są największymi konkurentami w kwestii porannego przyciągania przed telewizory polskich widzów. W środę oba programy połączył jednak wyjątkowy gest.
Na co dzień walczą ze sobą o fanów, ale w środę mówili jednym głosem. Prezenterzy popularnych programów śniadaniowych przypomnieli o poświęceniu i bohaterstwie, które rozegrało się na ulicach stolicy 80 lat temu.
"Dzień dobry TVN" i "Pytanie na śniadanie" w boju o widza
“Dzień dobry TVN” i “Pytanie na śniadanie” to najważniejsze ogólnodostępne poranne programy rozrywkowe w polskiej telewizji. Cieszą się niesłabnącą popularnością, ale ze względu na oczywistą konkurencyjność, muszą walczyć o swoich odbiorców.
Widz zasiadając przed telewizorem o poranku nie ma łatwego wyboru. W obu formatach przyciągają go nazwiska charyzmatycznych prezenterów, ciekawa, najczęściej luźna tematyka i inspirujący goście.
Pilny komunikat córki Michała Wójcika. Napisała to przy rodzinnym zdjęciu ze zmarłą JaninąProgramy śniadaniowe przemówiły jednym głosem
19 kwietnia widzowie obu programów zauważyć mogli jednak wspólny, łączący je element. Zarówno prezenterzy “Pytania na śniadanie” jak i “Dzień dobry TVN” wydawali się mówić jednym głosem.
Wszystkie gwiazdy obecne w obu show miały przypięte do ubrań papierowe żonkile, symbole powstania w getcie warszawskim. W środę obchodzona była bowiem okrągła 80. rocznica tego niezwykłego wydarzenia.
Żonkile w "Pytaniu na śniadanie" i "Dzień dobry TVN"
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin wyjaśnia, że żonkile “symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby”.
80 lat temu bohaterowie z getta warszawskiego zdecydowali się stawić opór niemieckiemu okupantowi. Walki rozgrywały się przez wiele dni, choć od początku nie miały szans na powodzenie. Do dziś pamiętamy jednak o postawie obrońców i obrończyń getta.
Zobacz zdjęcia:
Źródło: swiatgwiazd.pl, polin.pl