Patryk Vega - jego współpracownik został zatrzymany Żródło: East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 11.12.2018 Uroczysta premiera najnowszego filmu PatrykaVegi pt. Plagi Breslau n/z: VEGA PATRYK

Scenarzysta „Bad Boya” Patryka Vegi zatrzymany. Należał do grupy przestępczej

11 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Współpracownik Patryka Vegi został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP. Grzegorz B. jest podejrzany o powiązania z pseudokibicami i handel narkotykami. Mężczyzna był odpowiedzialny za scenariusz do jednego z najnowszych filmów Vegi „Bad Boy”.

  • Patryk Vega nie zwalnia tempa i pracuje nad kolejnymi filmami
  • 18 lutego 2020 roku odbyła się premiera „Bad Boya” w jego reżyserii
  • Scenarzystą produkcji był Grzegorz B.
  • Mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy CBŚP
  • Był członkiem grupy przestępczej

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępczą, której jednym z członków był bliski współpracownik Patryka Vegi. Mężczyzna, który odpowiadał za scenariusz do „Bad Boya” z 2020 roku, usłyszał już zarzuty.

Scenarzysta filmu Patryka Vegi w rękach policji

Patryk Vega słynie z filmów, których fabuła opiera się na trudnych, skomplikowanych, a często nawet kryminalnych wątkach. W związku z tym reżyser wielokrotnie podkreślał, że zdarza mu się czerpać inspirację bezpośrednio ze środowiska, jakie chce zaprezentować w swoim projekcie. Dokładnie tak było w przypadku „Bad Boya”.

Grzegorz B., któremu Patryk Vega zaproponował współpracę przy tworzeniu filmu, był tzw. naturszczykiem. Mężczyzna nigdy nie pisał zawodowo scenariuszy, ale doskonale znał się na środowisku pseudokibiców. Niedługo po premierze wyszło na jaw, że sam należał do jednej z polskich grup przestępczych.

Grzegorza B. zatrzymali funkcjonariusze CBŚP. Mężczyzna został oskarżony o powiązania z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Miał oferować im swoje usługi polegające między innymi na rozprowadzaniu substancji odurzających. Do zatrzymania doszło na terenach Podkarpacia.

Nie żyje Antoni Kopff. Był autorem największych polskich przebojówNie żyje Antoni Kopff. Był autorem największych polskich przebojówCzytaj dalej

Podkarpacie nie jest obce Grzegorzowi B. – mężczyzna już wcześniej miał powoływać się na wpływy w tamtejszej Służbie Więziennej. Do puli zarzutów dorzucono mu również wręczanie łapówek za wydanie prawa jazdy i liczne pobicia, rozboje i porwania dla okupu, którymi zajmowała się zatrzymana grupa przestępcza.

Działania policji w sprawie schwytanej szajki wciąż trwają. Jak wynika z ustaleń Pudelka, do tej pory oskarżonych zostało 108 członków. Wobec 56 z nich toczy się natomiast postępowanie.

„Bad Boy” – film o środowisku pseudokibiców

„Bad Boy” jest kolejnym filmem Patryka Vegi, w którym ten postanowił niczego nie ukrywać i zaprezentować widzom najciemniejsze strony tego, co dzieje się w klubach piłkarskich. Przedstawił im historię dwóch braci – policjanta Piotra i członka gangu Pawła.

Obsada „Bad Boya” składała się z samych polskich gwiazd. Główne role odegrali Maciej Stuhr i Antoni Królikowski. Na ekranie pojawili się także reprezentanci Polski w piłce nożnej. Vega zaprosił do współpracy Kamila Grosickiego i Sławomira Peszkę.

Premiera „Bad Boya” odbyła się rok temu – 18 lutego 2020 roku. Patryk Vega pojawił się na niej w towarzystwie żony.

Patryk Vega z żonąPatryk Vega z żoną na premierze filmu „Bad Boy” (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, wikipedia.org

Następny artykuł