Po latach wróciła do TVP, żeby "odbudować ją ze zgliszczy". Niewiele osób wie, kim jest jej ojciec
Justyna Dobrosz-Oracz z początkiem lutego po kilku latach przerwy powróciła do Telewizji Polskiej. Dziennikarka jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy odświeżonego medium. Niewielu wie, że również jej ojciec jest osobą publiczną.
Justyna Dobrosz-Oracz wróciła do TVP
Telewizja Polska na przełomie grudnia i stycznia przeszła gruntowne odświeżenie podyktowane zmianami w zarządzie medium. Z budynkiem przy ul. Woronicza pożegnało się wielu dziennikarzy i gwiazd, które szybko zastąpione zostały nowymi.
Z początkiem lutego do TVP dołączyła również Justyna Dobrosz-Oracz, która już w przeszłości związana była ze stacją. Odeszła z pracy, gdy na fotelu prezesa zasiadł polityk Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski.
Przez osiem lat nieobecności w telewizji, reporterka pracowała w “Gazecie Wyborczej”. Po zmianach w Telewizji Polskiej zdecydowała się do niej powrócić, jak sama twierdziła - z konkretną misją.
Jak wygląda Małgorzata Tomaszewska trzy tygodnie po porodzie? Nie wszyscy są gotowi na takie zdjęcia byłej gwiazdy TVP Wydało się, czym Cichopek i Kurzajewski zajmują się po zwolnieniu z TVP. Tak będą teraz zarabiać na życieJustyna Dobrosz-Oracz na ratunek TVP
Zdaniem wielu medioznawców, w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy, kanały Telewizji Polskiej zamienione zostały w pewnego rodzaju tubę propagandową obozu władzy. Reforma z przełomu grudnia i stycznia doprowadzić miała rzekomo do odpolitycznienia przekazu płynącego z TVP.
W rozmowie z Presserwisem, Justyna Dobrosz-Oracz tłumaczyła, że złożyła wypowiedzenie w “Gazecie Wyborczej” po to, by wspomóc proces przemian zachodzących w państwowym medium.
Umowa została rozwiązana za porozumiem stron. Jest mi smutno, że opuszczam – przynajmniej na jakiś czas – kolegów z "Gazety Wyborczej". Trzeba jednak podjąć wyzwanie, czyli przywrócić wiarę w prawdę oraz odbudować TVP ze zgliszczy – orzekła dziennikarka.
Kim jest ojciec Justyny Dobrosz-Oracz?
Justyna Dobrosz-Oracz nie jest pierwszą osobą publiczną w swojej rodzinie. Niewielu dziś pamięta, że również jej ojciec był swego czasu dość medialną postacią, choć wolał stawać po drugiej stronie mikrofonu.
Janusz Dobrosz, bo o nim mowa, związany był m.in. z Polskim Stronnictwem Ludowym i Ligą Polskich Rodzin. W 2006 r. pełnił funkcję przewodniczącego drugiej z wymienionych partii, zastępując w tej roli Romana Giertycha.
Polityk pełnił funkcję posła Sejmu II, III, IV, V i X kadencji Sejmu. W latach 2006-2007 był nawet wicemarszałkiem. W 2014 r. bezskutecznie ubiegał się o miejsce w Parlamencie Europejskim z ramienia Solidarnej Polski, która nie przekroczyła ostatecznie progu wyborczego.
Źródło: press.pl