Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wypadek dziennikarza TVP. Trafił do szpitala w ciężkim stanie. "Wątroba, płuco, przepona, noga są w kiepskim stanie"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.02.2024 15:42

Wypadek dziennikarza TVP. Trafił do szpitala w ciężkim stanie. "Wątroba, płuco, przepona, noga są w kiepskim stanie"

TVP, Bartosz Jakubowski
Lekarze walczyli o życie dziennikarza TVP po dramatycznym wypadku, fot. Facebook

Trzy tygodnie temu doszło do poważnego wypadku z udziałem dziennikarza TVP. Mężczyzna trafił do szpitala w ciężkim stanie, a lekarze musieli podjąć trudną decyzję. Teraz po raz pierwszy zwrócił się do internautów. Zdjęcie nieprzytomnej ofiary wypadku zmroziło krew w żyłach internautów. Jak do tego doszło?

Dziennikarz TVP doznał ciężkiego wypadku. Trafił do szpitala

Bartosz Jakubowski przez prawie dwadzieścia lat współpracował z Telewizją Polską przy serwisach sportowych w "Teleexpressie". Dziennikarz sam był ogromnym pasjonatem aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze. W piątek, 2 lutego wybrał się na wycieczkę rowerową, która zakończyła się kolizją z pojazdem.

Mężczyzna podczas jazdy został potrącony przez samochód osobowy na skrzyżowaniu w Warszawie. Służby ratunkowe przewiozły go oddziału intensywnej opieki medycznej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Sytuacja rozwijała się dramatycznie. 

Stan zdrowia był ciężki, co skutkowało niełatwą decyzją personelu szpitala. Na dziennikarzu przeprowadzono zabieg. Teraz po czasie po raz pierwszy odezwał się do internautów.

Ida Nowakowska gotowa na drugie dziecko? "Tym razem córeczkę". Po zwolnieniu z TVP nie próżnuje Edyta Górniak złamała zasady, a TVP przymknęła na to oko! Gwiazda ujawnia korespondencję ws. Eurowizji

Dziennikarz TVP w ciężkim stanie zdrowia. Lekarze podjęli dramatyczną decyzję

Sytuacja byłego dziennikarza TVP wymagała natychmiastowej interwencji lekarzy. Podjęto decyzję o usunięciu nerki w celu ratowania jego życia. W mediach społecznościowych rozpoczęła się akcja organizowana przez znajomych Bartosza Jakubowskiego. Internautów zachęcano do oddawania krwi. Dodatkowo szukano także świadków dramatycznego wydarzenia.

Dziennikarz Bartek Jakubowski "Jakobs", ojciec, ochotniczy strażak i pasjonat kolarstwa został w piątek potrącony na Wilanowie i pilnie potrzebuje krwi – pisał Piotr Mieśnik.

Po pełnych emocji tygodniach na profilu dziennikarza w mediach społecznościowych pojawił się jego pierwszy wpis po wypadku. Wraz ze zdjęciem ze szpitala opowiedział o swoim samopoczuciu. Nie zabrakło słów podziękowań i życzeń od internautów.

Dziennikarz TVP o swoim wypadku

Po tygodniach oczekiwania na wiadomości w sprawie stanu zdrowia dziennikarza, w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie ze szpitala. Poszkodowany i nieprzytomny mężczyzna mógł wzbudzić strach w internautach. Mężczyzna wyszedł z wypadku bez nerki "a wątroba, płuco, przepona, noga są w kiepskim stanie".

Mimo to podziękował internautom za zaangażowanie i chęć pomocy w dramatycznej sytuacji. Szybka interwencja służb medycznych zapobiegła najgorszemu. Bartosz Jakubowski był wdzięczny we wpisie za "drugie życie".

Zrobiliście – być może nieświadomie, tak wiele! Oddaliście mnóstwo krwi, której mnie brakowało, pisaliście, dzwoniliście. Byliście. Jesteście. Dziękuję! Niech to dobro, które jest w Was, pozostanie najwyższą wartością! Nie zdajecie sobie sprawy, jaką macie moc! Jaka była skala Waszego wsparcia! Dziękuję za prawie trzytygodniową opiekę personelowi szpitala MSWiA przy Wołoskiej w Warszawie. Dziękuję lekarzom, którzy mnie operowali. Dziękuję, że żyję… Przepraszam za nerwy. Dziękuję za drugie życie - przekazał dziennikarz.

Bartosz Jakubowski
Lekarze walczyli o życie dziennikarza TVP po dramatycznym wypadku, fot. Facebook