Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Dzisiaj po 30 latach rozstałam się z TVP". Anna Popek oficjalnie żegna się z pracą
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 15.03.2024 12:54

"Dzisiaj po 30 latach rozstałam się z TVP". Anna Popek oficjalnie żegna się z pracą

Anna Popek, TVP
Anna Popek ostatecznie żegna się z TVP, fot. KAPiF

Anna Popek dołączyła do gwiazd, które pożegnały się z popularnymi programami TVP. Po chwili nieobecności odezwała się do internautów, by podsumować całą pracę w stacji telewizyjnej. Dziennikarska opowiedziała o trzech dekadach spędzonych przed kamerami. Jak naprawdę wyglądała jej współpraca?

Anna Popek dekadami występowała w TVP

Wśród gwiazd publicznej telewizji nie było bardziej doświadczonej prezenterki od Anny Popek. Gwiazda występowała przed kamerami jeszcze w programie "Kawa czy herbata?" a w ubiegłym roku wróciła do TVP w roli prowadzącej "Pytania na śniadanie". Ogromne zmiany dotknęły i ją.

Przez pewien okres Anna Popek starała się zachować twarz i zapewniała internautów, że jest ściśle związana ze stacją telewizyjną. Prawda była jednak nieco inna.

Oświadczam, że niezmiennie pozostaję pracownikiem Telewizji Polskiej - właśnie minęło 25 lat (ćwierć wieku! jak to brzmi!) mojej pracy w tej Instytucji. Rozumiem, że moi fani chcieliby mnie jak najczęściej oglądać. Spokojnie, przyjdzie na to czas - zapewniała w jednym z postów.

Gdy jednak okazało się, że Anna Popek również pożegnała się z "Pytaniem na śniadanie" internauci nie kryli rozczarowania. Dopiero teraz opowiedziała o latach spędzonych w Telewizji Polskiej.

Anna Popek wraca do telewizji! Zostanie gwiazdą u największej konkurencji TVP Zatrzęsienie gwiazd na premierze filmu "Biała Odwaga": Bołądź, Bosak, Zielińska, Popek, Muskała

Anna Popek zakończyła współpracę z TVP. Co zamierza?

Choć prezenterka przestała występować w programach Telewizji Polskiej, nadal chętnie udzielała się publicznie. Najnowszą informacją odnośnie jej kariery była wiadomość o przejściu dziennikarki do konkurencji. 

Doświadczenie Anny Popek jest ogromnym atutem, a ona sama nie raz udowodniła, że przed kamerami czuje się jak ryba w wodzie. Tym razem miałaby dołączyć do grona gwiazd TV Republika. Newsy dotyczące jej udziały w tamtejszej śniadaniówce przyjmowała na chłodno.

Na razie nie mogę potwierdzać żadnych informacji na ten temat. Jeszcze jestem związana umową z Telewizją Polską do jutra, więc nie mogę nic potwierdzać ani zaprzeczać. Na razie tyle, co wiem oficjalnie, to że jutro zakończę współpracę z Telewizją Polską - mówiła niedawno Plotkowi.

Teraz nastał ten moment, w którym Annę Popek nie obowiązuje już umowa z TVP. W mediach społecznościowych wystosowała oficjalne pożegnanie.

Anna Popek podsumowała 30 lat w TVP. "Starałam się"

Pożegnanie było bardzo smutne dla prezenterki, która spędziła w stacji telewizyjnej wiele lat swojego życia. W najnowszym poście podzieliła się archiwalnymi fotografiami, ukazującymi początek jej medialnej kariery. Dla Anny Popek właśnie kończy się pewien istotny rozdział jej życia. W relacjach pokazała kilka z ulubionych momentów w TVP.

Dzisiaj, 15 marca 2024 po 30 latach nieustannej pracy rozstałam się z Telewizją Polską. Rozstałam się ze swoim dziewczęcym marzeniem, z moim oknem na świat, z miejscem, gdzie dorosłam i dojrzałam jako człowiek i jako dziennikarka. Mijały lata, zmieniały się rządy, unowocześniała się technologia, ale wciąż krążyliśmy po tych samych korytarzach, zaglądaliśmy do tych samych bufetów i tworzyliśmy programy. Pamiętam słowa Hani Suchorabskiej - mojej pierwszej kierowniczki produkcji z Katowic, która na początku mojej pracy powiedziała- „Pamiętaj, Ania- bezpieczeństwo anteny jest najważniejsze”. Przez te wszystkie lata jej słowa były dla mnie zawodowym drogowskazem. Czy zrobiłam w życiu wystarczająco dużo , czy wykorzystałam swoją szansę? Starałam się - zaczęła.

Anna Popek przyznała, że nie chciała rozstawać się z widzami TVP. Mimo to ze zrozumieniem przyjęła zmiany, które objęły całą stację telewizyjną.

Nie chciałam tego rozstania, ale trzeba przyjmować fakty takimi, jakie one są. Z pokorą i zrozumieniem. […] W życiu trzeba stawiać na siebie, na własne marzenia, przekonania i zasady. To, co stworzysz, jest Twoje i nikt Ci tego nie odbierze. Żaden wiatr historii ani polityczny zamęt. […] Rozstaję się z Telewizją w marcu- u progu wiosny. Wraz z nią przyjdzie nowe, świeże, prawdziwe. Bez udawania i poprawności. […] Jeśli będziecie chciały, jeśli będziecie chcieli być ze mną na tej drodze- to razem przekonamy się, że zmiana jest częścią życia. Jest jego sensem i przygodą. Przygodą, która zawsze kończy się dobrze o ile prowadzi do prawdziwej przemiany. Życzcie mi powodzenia! - poprosiła.

Wygląda na to, że Anna Popek nie chce definitywnie żegnać się z ukochanym zawodem. Czas pokaże, czy faktycznie zobaczymy ją na antenie konkurencyjnej stacji. Fani mają nadzieję na kolejne programy z jej udziałem.

Anna Popek
Anna Popek ostatecznie żegna się z TVP, fot. instagram.com/annapopek_official/
Anna Popek
Anna Popek ostatecznie żegna się z TVP, fot. instagram.com/annapopek_official/
Anna Popek
Anna Popek ostatecznie żegna się z TVP, fot. KAPiF
Anna Popek
Anna Popek ostatecznie żegna się z TVP, fot. KAPiF
Anna Popek
Anna Popek ostatecznie żegna się z TVP, fot. KAPiF
Anna Popek
Anna Popek ostatecznie żegna się z TVP, fot. KAPiF

Źródło: Plotek