Rodzina zastępcza - Sergiusz Żymełka skończył 30 lat Żródło: kadr z serialu "Rodzina zastępcza"/ipla.tv

Sergiusz Żymełka z „Rodziny zastępczej” skończył już 30 lat

11 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Przez dziesięć lat wcielał się w rolę Filipa z „Rodziny zastępczej”. Dziś Sergiusz Żymełka nie przypomina już chłopca sprzed lat. W sobotę aktor świętował swoje trzydzieste urodziny. Nie tak dawno pochwalił się też zupełnie nowym wizerunkiem.

  • Sergiusz Żymełka zasłynął jako Filip Kwiatkowski z „Rodziny zastępczej”
  • Po latach zrezygnował z kariery aktorskiej i ograniczył aktywność w social mediach
  • 10 kwietnia 2021 roku serialowy Fifi skończył 30 lat
  • Na najnowszym zdjęciu trudno go rozpoznać

W sobotę 10 kwietnia Sergiusz Żymełka, któremu największą rozpoznawalność przyniósł serial „Rodzina zastępcza”, świętował swoje trzydzieste urodziny. Na przestrzeni lat aktor zmienił się nie do poznania. W najnowszym wpisie na Instagramie pochwalił się, że... zapuścił wąsa.

Fani pokochali go za rolę Filipa w „Rodzinie zastępczej”

Serial „Rodzina zastępcza” był niekwestionowanym hitem polskiej telewizji. Format gościł na antenie Polsatu przez dziesięć lat – od 1999 do 2009 roku. W obsadzie znaleźli się między innymi Piotr Fronczewski i Gabriela Kownacka, którzy po mistrzowsku wcielili się w role państwa Kwiatkowskich.

Jedną z najbardziej charakterystycznych postaci serialu był także Filip Kwiatkowski, do którego serialowi krewni i sąsiedzi zwracali się Fifi. W rolę niesfornego chłopca wcielił się Sergiusz Żymełka, który dziś nie ma zbyt wiele do czynienia z aktorstwem. Fani „Rodziny zastępczej” od lat nad tym ubolewają.

Sergiusz Żymełka nagle zniknął z ekranu

Po zakończeniu zdjęć do „Rodziny zastępczej” Sergiusz Żymełka pojawił się jeszcze w kilku produkcjach. Sympatycy jego talentu mogli podziwiać go w takich filmach jak „Wtorek” czy „Tam, gdzie żyją Eskimosi”. Aktor odegrał także epizodyczne role w „Ojcu Mateuszu”, „Barwach szczęścia” czy „Na Wspólnej”.

Marian Lichtman wspomina Krzysztofa Krawczyka. Podzielił się nieznaną dotąd historiąMarian Lichtman wspomina Krzysztofa Krawczyka. Podzielił się nieznaną dotąd historiąCzytaj dalej

Pomimo otrzymywania dalszych propozycji przez producentów Sergiusz Żymełka w pewnym momencie zrezygnował z aktorstwa i skupił się na studiowaniu psychologii biznesu w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa. Ku uciesze fanów po długoletniej przerwie wystąpił jednak jako diler w filmie Patryka Vegi „Kobiety mafii”.

Jak zmienił się Sergiusz Żymełka?

W przypadku Sergiusza Żymełki występ u Patryka Vegi nie był powrotem do zawodu, a jedynie epizodyczną aktorską przygodą. Gwiazdor „Rodziny zastępczej” wciąż stroni od blasku fleszy, a swojej przyszłości zawodowej nie łączy ze sceną czy planami zdjęciowymi. Nie jest też aktywny w social mediach.

Instagramowy profil Sergiusza Żymełki obserwuje ponad 5 tysięcy użytkowników. Aktor rzadko dzieli się z nimi nowymi wpisami. Do niedawna jego ostatnie zdjęcie pochodziło z lutego 2019 roku. Po ponad roku przerwy sytuacja uległa zmianie, a serialowy Fifi pokazał, jak dziś wygląda.

Najnowsze zdjęcie Sergiusz Żymełka określił jako „Czas wąsa”. Choć jego metamorfoza nie wszystkim przypadła do gustu, duża część internautów, zamiast prosić go o zgolenie wąsa, pozostawiła na jego profilu pozytywne komentarze. Wielu sympatyków wciąż zwraca się do niego serialowym imieniem:

  • Fifi, to ty? Jezus, przed chwilą oglądałam cię jako małego chłopca w rodzinie zastępczej, a ty już taki facet
  • Nie każdy mężczyzna wygląda dobrze w wąsie. Tu akurat na plus
  • Aż chciałoby się rzec: mężczyzna moich marzeń. Czy to z wąsem czy bez – czytamy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Instagram, Party, Onet Film

Następny artykuł