Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak NAPRAWDĘ śpiewa Luna. Nagranie trafiło do sieci. To ona pojedzie na Eurowizję...
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.02.2024 19:03

Tak NAPRAWDĘ śpiewa Luna. Nagranie trafiło do sieci. To ona pojedzie na Eurowizję...

Luna
Jak naprawdę śpiewa Luna?, fot. KAPiF; YouTube

Luna została wybrana na reprezentantkę Polski na Eurowizji 2024. Jej wygrana z Justyną Steczkowską jest szeroko komentowana. Jak 25-latka naprawdę śpiewa na żywo? Dotarliśmy do nagrań, które to pokazują.

Kto został reprezentantem Polski na Eurowizji 2024?

Informację o tym, kto wystąpi na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w Malmö, podano 19 lutego w „Pytaniu na śniadanie”. Zwycięską reprezentantką okazała się Luna i jej utwór „The Tower”. 25-letnia artystka dopiero zaczyna swoją karierę, a jednak to właśnie ona została wybrana spośród ponad 200 zgłoszeń.

Teraz wiadomo już, kto zasiadał w jury i jak układała się punktacja. Okazało się, że pomiędzy młodą artystką a Justyną Steczkowską była bardzo niewielka różnica. To wywołało tym większe kontrowersje. Wszystkie szczegóły poniżej.

TYLKO U NAS: Znamy prawdziwe imię Luny! W Internecie krąży błąd. Musiała wejść na drogę sądową Doda stała murem za Steczkowską, a teraz komentuje wygraną Luny. Ma w tym niezły biznes

Ile punktów zdobyły Luna i Justyna Steczkowska w preselekcjach na Eurowizję 2024?

W jury, które wybierało reprezentanta Polski w Eurowizji 2024, zasiadali: Konrad Szczęsny (prezes OGAE Polska), Michał Hańczak (prezenter i dziennikarz radiowy znany z Eski), Łukasz Pieter (dyrektor Radia Zet), Kasia Moś (ESC 2017) oraz Piotr Klatt, który niedawno wrócił do TVP. Jak głosowali?

Każdy z członków Komisji, po przesłuchaniu i ocenieniu wszystkich zgłoszonych utworów, wskazał dziesięciu faworytów, którym przyznał punkty od 1 do 10 – brzmi oficjalny komunikat Telewizji Polskiej.

Opinie na temat piosenki Luny są bardzo różne. Jedni mówią, że utwór idealnie wpisuje się w klimat konkursu, inni ubolewają nad przegraną Justyny Steczkowskiej. Dopiero po ogłoszeniu wyników okazało się, że konkurentka 25-latka miała zaledwie 2 punkty mniej.

Tutaj możecie posłuchać oficjalnej wersji zwycięskiej piosenki „The Tower”, która zabrzmi na scenie w Dotarliśmy też do nagrań, na których Luna na żywo wykonuje swoje piosenki. Jak wypada na scenie? Znajdziecie je poniżej.

Jak naprawdę śpiewa Luna? Jest nagranie

Luna obecna jest na scenie muzycznej od kilku lat. Jeszcze jako dziecko Katarzyna Aleksandra Wielgomas (bo niedługo planuje zmienić urzędowo swoje imię na to, którego używa jako pseudonim artystyczny) występowała chórze warszawskiego Teatru Wielkiego

Jej premierowy singiel „Na wzgórzach niepokoju” ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Większą popularność zdobyła w 2020, dzięki piosence „Zgaś”. W ciągu ostatnich lat artystka zdążyła wystąpić na wielu koncertach. Także na swoim profilu udostępnia czasem zapisy nagrań z wystąpień „live”. Jak oceniacie jej charyzmę i talent wokalny?

Poniżej występy Luny na żywo:

Tagi: LUNA Eurowizja