Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Eurowizja 2024. Która była Justyna Steczkowska? Ujawniono wyniki preselekcji
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 19.02.2024 10:25

Eurowizja 2024. Która była Justyna Steczkowska? Ujawniono wyniki preselekcji

Wyniki preselekcji na Eurowizję 2024, fot. KAPIF
Wyniki preselekcji na Eurowizję 2024, fot. KAPIF

Które miejsce zajęła Justyna Steczkowska w preselekcjach na Eurowizję 2024? Jak głosowało jury? Wyniki ujawniono zaraz po ogłoszeniu reprezentanta. Kto był trzeci?

Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji 2024?

Wszystko jest już jasne. Do Szwecji reprezentować Polskę poleci LUNA. Piosenkarka okazała się faworytką pięciorga jurorów, którzy wybrali ją spośród ponad 200 nadesłanych zgłoszeń. Po ujawnieniu nazwiska zwycięzcy poznaliśmy kolejne informacje – skład komisji i dokładne wyniki głosowania.

Justyna Steczkowska przekazała smutne informacje. "Umarł mi na rękach" Steczkowska dostała telefon od syna i załamała się. Nie miał dla niej dobrych wieści. "To nie jest fajne"

LUNA wygrała preselekcje na Eurowizję 2024

Informację o tym, że to LUNA z piosenką “The Tower” już w maju zawalczy o głosy widzów z Europy, przekazano tuż po 9.00 w “Pytaniu na śniadanie”. Kilka godzin wcześniej na oficjalnym kanale TVP na YouTubie pojawił się przeciek jasno wskazujący zwycięską kompozycję. Oczekujący na premierę film był opatrzony informacją z nazwiskiem artysty.

Opinie na temat wygranej LUNY są podzielone. Wielu uważa, że jej piosenka idealnie wpisuje się w klimat Eurowizji – szybko wpada w ucho, jest łatwo zapamiętywana, a sam wizerunek wokalistki na długo pozostaje w pamięci. 

Fani zastanawiają się jednak, jak kształtowały się wyniki głosowania w preselekcjach na Eurowizję 2024.

Preselekcje na Eurowizję 2024. Wyniki głosowania

Z informacji, jakie zostały oficjalnie udostępnione mediom, dowiadujemy się, że LUNA minimalnie wygrała z Justyną Steczkowską. Byłej reprezentantce Polski z 1995 roku zabrakły dwa punkty, by poleciała do Malmo. Wystarczyło, by jeden z jurorów ocenił ją o jedno oczko wyżej w swoim rankingu, a doszłoby do remisu. 

Trzecie miejsce (23 pkt) zajęła piosenka z “Chłopów” – “Jesień – Tańcuj” razem z utworem Macieja Maciejczaka, który nie został jeszcze upubliczniony.

Ostatecznie LUNA wygrała, otrzymując 34 punkty.

A kto zasiadł w komisji? W skład jury selekcyjnego wchodzili Konrad Szczęsny (prezes OGAE Polska), Michał Hańczak (prezenter i dziennikarz radiowy znany z Eski), Łukasz Pieter (dyrektor Radia Zet), Kasia Moś (ESC 2017) oraz Piotr Klatt, który jako jedyny w tej komisji jest związany z TVP, ale na Woronicza wrócił dopiero po zmianie władzy.

Każdy z członków Komisji, po przesłuchaniu i ocenieniu wszystkich zgłoszonych utworów, wskazał dziesięciu faworytów, którym przyznał punkty od 1 do 10. – czytamy na stronie TVP.

Żałujecie, że ostatecznie to nie Justyna zaśpiewa na Eurowizji 2024?

Luna
Luna, fot. KAPIF
Justyna Steczkowska
Justyna Steczkowska, fot. KAPIF