Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska – kim jest? Podstawowe informacje

Justyna Steczkowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych polskich artystek. Wokalistka, kompozytorka, skrzypaczka i autorka tekstów. Realizuje się również jako projektantka mody i fotografka, okazjonalnie występując jako aktorka na deskach teatru czy na planach filmowych. 

 • Pełne imię i nazwisko: Justyna Maria Steczkowska
 • Data urodzenia: 2 sierpnia 1972
 • Miejsce urodzenia: Rzeszów
 • Wzrost: 164 cm
 • Wykształcenie: średnie, porzuciła studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku po roku nauki 
 • Rodzice: Stanisław Steczkowski, Danuta Steczkowska
 • Rodzeństwo: pięć sióstr: Agata, Magdalena, Cecylia, Krystyna i Maria, oraz trzech braci: Marcin, Jacek i Paweł
 • Stan cywilny: w związku małżeńskim z Maciejem Myszkowskim (od 2000 roku)
 • Dzieci: Leon Myszkowski (ur. 2000), Stanisław Myszkowski (ur. 2005), Helena Myszkowska (ur. 2013).
 • Zawód: wokalistka, autorka tekstów, skrzypaczka
 • Gatunek muzyczny: pop, pop alternatywny, folk, muzyka etniczna
 • Najważniejsze utwory: „Dziewczyna Szamana”, „Grawitacja”, „Oko za oko, słowo za słowo”, „Wracam do domu”, „Sanktuarium”.
 • Nagrody: Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, sześć Fryderyków, dwa Wiktory, Superjedynka, Bursztynowy Słowik i wiele innych.
 • Instagram: @justynasteczkowska

Justyna Steczkowska – kariera zawodowa

Justyna Steczkowska przyznaje, że nie miała łatwego życia. Wychowywała się w rodzinie góralskiej, otoczona ośmiorgiem rodzeństwa. Na początku lat dziewięćdziesiątych przeprowadziła się do Gdańska, gdzie studiowała na Akademii Muzycznej – studia te jednak porzuciła już po roku, decydując się na mozolny rozwój swojej kariery muzycznej.

Początkowo śpiewała w klubach jazzowych, a nawet założyła swój własny zespół muzyczny Shoco. W trakcie swoich początków współpracowała z Leszkiem Możdżerem czy Maciejem Miecznikowskim. Niemniej, dopiero wygrana w programie „Szansa na sukces” w 1994 roku (pierwszej edycji) otworzyła jej drogę do prawdziwej kariery.

Justyna Steczkowska od 1996 wydała aż 17 albumów studyjnych, z czego 12 solowych. Do najważniejszych utworów w jej repertuarze można zaliczyć takie jak „Dziewczyna Szamana”, „Grawitacja”, „Oko za oko, słowo za słowo” czy „Wracam do domu”. W 1995 roku reprezentowała Polskę w 40. Konkursie Piosenki Eurowizji, zajmując 18. miejsce.

Za swoje osiągnięcia w dziedzinie sztuki była wielokrotnie nagradzana. Oprócz nagród natury stricte muzycznej (np.: 6 Fryderyków i 2 Wiktory), otrzymała również Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, stanowiący odznaczenie państwowe.

Justyna Steczkowska – życie prywatne

Justyna Steczkowska pozostaje w związku małżeńskim z architektem i modelem Maciejem Myszkowskim aż od 2000 roku – choć nie obyło się bez komplikacji. W roku 2017 para ogłosiła, że pozostaje w separacji, jednak finalnie kryzys małżeński został zażegnany.

Małżeństwo doczekało się wspólnie trójki dzieci – dwóch synów, Leona (ur. 2000) i Stanisława (ur. 2005), oraz córki, Heleny (ur. 2013).

Pokaż więcej

Justyna Steczkowska
09.05.2024 15:25 Steczkowska chciała utrzeć nosa Lunie, ale przeliczyła się. Nie tak to miało wyglądać

Justyna Steczkowska nie daje o sobie zapomnieć. Piosenkarka zręcznie wykorzystała eurowizyjną gorączkę i ruszyła właśnie ze swoim szumnie zapowiadanym od kilku miesięcy projektem. Skala przedsięwzięcia jest jednak o wiele mniejsza, niż pierwotnie zakładano. Co poszło nie tak?

Justyna Steczkowska
19.04.2024 22:35 Radykalna metamorfoza Justyny Steczkowskiej. Gwiazda została blondynką! "Piękna wiedźma"

Justyna Steczkowska wielokrotnie eksperymentowała z inspiracjami muzycznymi i stylizacjami, ale jedno było w niej niezmienne. Burza długich, czarnych włosów zawsze dodawała jej charakteru. Teraz pokazała się w platynowym blondzie. Jak ocenili ją fani?

 Nie do wiary, jak rówieśnicy traktowali syna Steczkowskiej
18.04.2024 18:25 Nie do wiary, jak rówieśnicy traktowali syna Steczkowskiej! Po latach wyjawił, co mu robili

Leon Myszkowski poszedł w ślady znanej mamy i robi zawrotną karierę w show-biznesie. Minęło wiele lat od kiedy syn Justyny Steczkowskiej, zabrał głos w sprawie tego, czego doświadczył ze strony rówieśników. 

Justyna Steczkowska
13.04.2024 21:23 Justyna Steczkowska pokazała córkę! To jej klon! Helenka urodę odziedziczyła po pięknej mamie

Justyna Steczkowska chętnie pokazuje się z synami na wydarzeniach publicznych. Ale jak wygląda jej córka? Piosenkarka właśnie pokazała Helenę, dziewczynka bardzo przypomina urodziwą mamę.

Kto w jury Must be the music?
20.03.2024 13:22 Tylko u nas: Ona też będzie w jury "MBTM"?! Już widzimy te spięcia z Dodą! "Osobiście negocjuje swój udział”

Od kilku dni media żyją ekscytującymi doniesieniami na temat wielkiego powrotu programu “Must Be the Music. Tylko muzyka". Świat Gwiazd dowiedział się, kto walczy o posadę jurora w odświeżonej wersji show. To jedno z najgorętszych nazwisk w polskim show-biznesie!

Justyna Steczkowska, fot. KAPiF
27.02.2024 19:46 Steczkowska zniesmaczona telefonem od dziennikarza: „Palant! Ludzka podłość nie zna granic”. A poszło o taki drobiazg…

Justyna Steczkowska była zaskoczona propozycją złożoną jej przez jednego z dziennikarzy. W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych nie zawahała się użyć najmocniejszych słów.

Justyna Steczkowska
27.02.2024 07:43 Justyna Steczkowska i jej mąż byli o włos od rozwodu. Z poważnego kryzysu wyszli obronną ręką, ale nie było łatwo

Justyna Steczkowska jest obecnie jedną z najpopularniejszych artystek polskiego show-biznesu. O jej kandydaturze do Eurowizji mówili wszyscy. Podczas przygotowań miała przy swoim boku wspierającego męża, z którym tworzy związek już od ponad dwóch dekad. Jak wygląda ich relacja? Nie jest tajemnicą, że mają za sobą poważny kryzys.

Doda o reakcji Steczkowskiej na Eurowizję 2024
26.02.2024 22:21 Eurowizja: Doda zadzwoniła do Justyny Steczkowskiej po przegranych preselekcjach. Mówi o jej reakcji

Doda opowiedziała, jak Justyna Steczkowska zareagowała na przegraną w preselekcjach na Eurowizję 2024. Piosenkarka zdradziła, że rozmawiała z nią zaraz po ogłoszeniu nazwiska reprezentanta Polski.

Justyna Steczkowska, Leon Myszkowski
26.02.2024 10:47 Wydało się, jak syn Justyny Steczkowskiej zarabia na życie. Menedżer Leona Myszkowskiego nabiera wody w usta

Justyna Steczkowska doczekała się trójki dzieci, z czego najstarszy syn Leon zaczyna już prężnie działać w show-biznesie. Widzieliśmy go już wielokrotnie na ściankach i w mediach społecznościowych, ale jego nowy biznes zupełnie szokuje. Czym tym razem zajął się młody przedsiębiorca? Najbardziej zadziwia reakcja menedżera.

Justyna Steczkowska i Luna, fot. KAPiF
20.02.2024 09:27 Eurowizja 2024. Justyna Steczkowska już zarabia na przegranej z Luną! Ona musiała zaplanować to już dużo wcześniej

Justyna Steczkowska tuż po ogłoszeniu wyników polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 opublikowała obszerny wpis w mediach społecznościowych, w którym odniosła się do zwycięstwa Luny. Sprytna gwiazda znalazła sposób, by przekuć swoją porażkę w finansowy sukces!

Kasia Moś o głosowaniu na Eurowizji 2024, fot. KAPIF
19.02.2024 15:35 Okrutny atak na Kasię Moś po Eurowizji: "Uwaliłaś Justynę"! Pod presją ujawniła, jak było naprawdę

Jak Kasia Moś głosowała w preselekcjach na Eurowizję 2024? Czy nie wsparła Justyny Steczkowskiej? Piosenkarka ujawniła swoją punktację pod presją internautów. Musiała stawić czoła potężnej fali krytyki, a nawet hejtu.

Wyniki preselekcji na Eurowizję 2024, fot. KAPIF
19.02.2024 10:25 Eurowizja 2024. Która była Justyna Steczkowska? Ujawniono wyniki preselekcji

Które miejsce zajęła Justyna Steczkowska w preselekcjach na Eurowizję 2024? Jak głosowało jury? Wyniki ujawniono zaraz po ogłoszeniu reprezentanta. Kto był trzeci?

Justyna Steczkowska, Leon Myszkowski
12.02.2024 14:40 Steczkowska dostała telefon od syna i załamała się. Nie miał dla niej dobrych wieści. "To nie jest fajne"

Justyna Steczkowska jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Ostatnio zadeklarowała chęć udziału w konkursie Eurowizji. Mimo że ma duże szanse na wygraną, fani byli zniesmaczeni nagraniem, które opublikowała. Syn uświadomił jej dopiero, że coś jest nie tak. 

Justyna Steczkowska
06.02.2024 14:20 Justyna Steczkowska przekazała smutne informacje. "Umarł mi na rękach"

Justyna Steczkowska przechodzi trudny okres w życiu prywatnym. Z powodu nagłej tragedii musiała odwołać spotkanie z fanami. W mediach społecznościowych przekazała smutne informacje. Ze szczegółami opisała dzień, który poruszył jej rodzinę.

Justyna Steczkowska
03.02.2024 19:19 "To jest taki syf". Justyna Steczkowska nie gryzła się w język. W mocnych słowach skomentowała głośną aferę

Justyna Steczkowska nie bez powodu uchodzi za wielką profesjonalistkę. Czasami jednak i jej zdarzają się głośne skandale, którymi potem przez długie tygodnie żyją ogólnopolskie media i fani. Podczas jednego z ostatnich występów gwiazda nagle uraczyła widownię niezwykle soczystą wypowiedzią. Tego się po niej nikt nie spodziewał!

Justyna Steczkowska
05.01.2024 21:44 Justyna Steczkowska nagle otworzyła się na temat zdrowia. Tak długo cierpiała w milczeniu

Justyna Steczkowska zaskoczyła postem, w którym poinformowała, że zmagała się z depresją. Co doprowadziło ją do tego i co napisała?

syn Justyny Steczkowskiej
04.01.2024 21:15 Syn Justyny Steczkowskiej znowu trafił do szpitala. Jego ukochana alarmuje: "Będą ciąć"

Syn Justyny Steczkowskiej ma coraz poważniejsze problemy zdrowotne. Pojedyncza wizyta na SOR-ze owocowała kolejnymi, a teraz niezbędny jest zabieg. Ukochana Leona Myszkowskiego mówi o łzach z bezsilności. Co się dzieje?

Justyna Steczkowska
03.01.2024 08:10 TVP się nie popisała. Jak mogli zaliczyć taką wpadkę? I to przed występem samej Justyny Steczkowskiej!

Justyna Steczkowska była jedną z gwiazd “Sylwestra z Dwójką”. Przed jej występem doszło do sporej wpadki ze strony TVP. Widzowie zostali wprowadzeni w błąd?

Justyna Steczkowska
01.01.2024 01:33 Justyna Steczkowska chce jechać na Eurowizję z tą piosenką. Zaśpiewała ją w Zakopanem, a fani...

Justyna Steczkowska to gwiazda, bez której trudno wyobrazić sobie sylwestra. Tym razem również nie zawiodła fanów i pokazała się z jak najlepszej strony. Zadebiutowała z piosenką, którą zgłosiła do Eurowizji 2024.

Edyta Górniak w różowych włosach
31.12.2023 20:19 Edyta Górniak na koniec roku zrobiła metamorfozę życia! Gotowi na jej nową fryzurę? Tylko u nas foto

Edyta Górniak będzie jedna z najjaśniejszych gwiazd Sylwestra Dwójki 2023. Na koniec roku zaskoczyła szaloną metamorfozą. Tylko u nas zdjęcie!

Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska
30.12.2023 19:29 Natalia Kukulska nagrała wpadkę Justyny Steczkowskiej. Od samego wejścia pachniało porażką. Jest i reakcja drugiej strony

Natalia Kukulska pokazała potężną wpadkę Justyny Steczkowskiej. Gwiazda zareagowała od razu. Część zamieszania widzieli Piasek i Beata Kozidrak oraz cała masa ludzi. Co tam się działo?

Justyna Steczkowska
29.12.2023 15:45 Pasażerka poszła odprawić się na lot, nagle wyskoczyła Justyna Steczkowska i się zaczęło… Takie sceny na lotnisku w Rzeszowie

Justyna Steczkowska nieźle zaskoczyła pasażerów lotniska Rzeszów-Jesionka! Pasażerka chciała się odprawić, a tu nagle… Co tam się działo? 

Choinka u Justyny Steczkowskiej
24.12.2023 15:12 Święta u Justyny Steczkowskiej. W co ona ubrała choinkę?! Takie dekoracje wymagały odwagi

Justyna Steczkowska pokazała choinkę, na której nie brakuje odważnych ozdób. Tak gwiazda ubrała drzewko. A jak wyglądają święta w jej domu? Przypominamy, co mówiła w jednym z wywiadów.

Justyna Steczkowska nagle przerwała koncert, fot. KAPiF
11.12.2023 22:16 Justyna Steczkowska zmuszona do przerwania koncertu. W takim stanie nie mogła dłużej śpiewać. Wszystko na oczach fanów

Ten koncert Justyna Steczkowska i jej fani zapamiętają na lata. To, co wydarzyło się na scenie, przyprawia o dreszcze. 

Justyna Steczkowska
16.11.2023 18:29 Justyna Steczkowska na okładce tabloidu. Zamiast zdjęcia biała plansza. To wydanie gazety przejdzie do historii

Justyna Steczkowska to charyzmatyczna i piękna artystka. Nic dziwnego, że często trafia na okładki kolorowych magazynów. Tym razem jednak połowę przestrzeni zajmuje nie jej zdjęcie, ale biała plansza z formalnym komunikatem. Co tam się wydarzyło? Czyżby kolejna afera?

Justyna Steczkowska
13.10.2023 23:07 Poważny wypadek Justyny Steczkowskiej. Piosenkarka doznała obrażeń głowy

Justyna Steczkowska to kultowa polska piosenkarka i uwielbiana jurorka programów rozrywkowych. Niestety gwiazda miała okropnego pecha: przeżyła niebezpieczny wypadek. Wszyscy zobaczyli ją zalaną krwią. Co się wydarzyło? 

Syn Violetty Villas skrytykował Justynę Steczkowską, fot. KAPIF
01.10.2023 20:20 Syn Violetty Villas zobaczył występ w TVP. Padły gorzkie słowa pod adresem Justyny Steczkowskiej

Syn Violetty Villas Krzysztof Gospodarek skomentował występy gwiazd, które śpiewały piosenkę jego matki “Do Ciebie mamo”. Nie szczędził gorzkich słów pod adresem Justyny Steczkowskiej.

Justyna Steczkowska jesienna ramówka TVP 2023
17.08.2023 14:53 Justyna Steczkowska w przebraniu drapieżnej kocicy na ramówce TVP! Więcej już nie dało się odsłonić

Justyna Steczkowska była jedną z pięknych kobiet, które pojawiły się na czerwonym dywanie podczas jesiennej ramówki TVP. Jurorka The Voice of Poland pozowała w odważnym stroju prawdziwej kocicy.