Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Złotopolscy

Złotopolscy

__Złotopolscy__ - polski serial obyczajowy, emitowany od 26 grudnia 1997 do 25 grudnia 2010 na antenie stacji TVP2. Opowiada o losach dwóch gałęzi rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę-bliźniaczkę Eleonorę Gabriel. Był jednym z najdłużej emitowanych seriali polskiej produkcji. Główne roli grali w nim: Henryk Machalica, Anna Milewska, Kazimierz Kaczor, Anna Nehrebecka, Andrzej Nejman, Magdalena Stużyńska, Andrzej Piaseczny, Agnieszka Sitek, Piotr Machalica, Andrzej Grabowski, Małgorzata Zajączkowska, Tomasz Ciachorowski i Milena Suszyńska.

Renata Gabryjelska
06.03.2024 21:22 Gwiazda "Złotopolskich" trafiła do szpitala. Ma za sobą ratujący życie zabieg

Renata Gabryjelska tuż przed 52. urodzinami przeszła zabieg ratujący życie. Do sieci trafiło zdjęcie ze szpitala. Gwiazda „Złotopolskich” dokładnie opisała, co jej dolegało. Od jej słów można dostać gęsiej skórki.

Grzegorz Komendarek
21.09.2023 14:59 Miał 50 lat. "Jestem wstrząśnięta. Nie ma go kto pochować". Aktor żył i zmarł samotnie

Gwiazdor serialu "Złotopolscy" przez lata był jedną z popularniejszych postaci produkcji. Gdy w wyniku tragicznego wypadku odszedł w wieku 50 lat, okazało się, że organizacja jego pogrzebu nie będzie łatwym zadaniem. Aktor stracił bliskich przed swoją śmiercią.

Renata Gabryjelska w serialu Złotopolscy, fot. KAPIF
15.08.2023 13:23 Renata Gabryjelska była objawieniem "Złotopolskich". Dziś ma 51 lat i pozuje topless. Przeszła sporą metamorfozę

Renata Gabryjelska zyskała wielką popularność grając Ewę w serialu “Złotopolscy”. 51-letnia gwiazda wraca po latach do show-biznesu. Wzięła udział w gorącej sesji. Bardzo się zmieniła? Mamy zdjęcia.

Agnieszka Wielgosz wygląda dziś młodziej niż 13 lat temu, fot. KAPiF
04.08.2023 21:30 Agnieszka Wielgosz grała posterunkową w "Złotopolskich". Teraz wygląda młodziej niż 13 lat temu

Agnieszka Wielgosz w ostatnim czasie zagrała w produkcji „Druga szansa”. Najwięcej osób zapamiętało ją jednak z roli w serialu „Złotopolscy”. Choć wydaje się to trudne do uwierzenia, rudowłosa piękność niedługo będzie świętować 51. urodziny. Tymczasem wygląda coraz młodziej, widać to wyraźnie na najnowszych zdjęciach.

Złotopolscy
24.06.2022 21:32 Pamiętacie Weronikę ze "Złotopolskich"? Zdumiewające, co stało się z Agnieszką Sitek

Serial Telewizji Polskiej "Złotopolscy" swego czasu bił rekordy popularności. Losy dwóch gałęzi tytułowego rodu, zapoczątkowane przez Dionizego i Eleonorę, cieszyły Polaków przez wiele lat. Jedną z ciekawszych postaci w produkcji była Weronika, grana przez Agnieszkę Sitek. Jakie były losy aktorki?Serial TVP2 emitowano w latach 1997-2010. Przez 13 lat, 15 sezonów i 1121 odcinków widzowie zżyli się z wieloma bohaterami. Dla niektórych aktorów popularność produkcji oznaczała spektakularną trampolinę do dalszej kariery, inni natomiast wybrali całkiem odmienną drogę.

Grzegorz Komendarek
07.10.2021 02:00 Grzegorz Komendarek zginął w 2014 roku. Wspominamy aktora "Złotopolskich"

Grzegorz Komendarek zjednał sobie sympatię tysięcy widzów rolą w niezapomnianym serialu Telewizji Polskiej – "Złotopolscy" . Zagrał Grzegorza Ordalskiego, kucharza, zatrudnionego w restauracji Marty Gabriel (granej przez Ewę Ziętek). Kuchnią zajmował się również na co dzień, należał między innym do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni. Jego życie przerwał jednak wypadek – gwiazdor kultowego serialu zginął w wieku 48 lat.

A Nehrebecka EN
13.07.2021 02:00 „Złotopolscy”: Anna Nehrebecka opowiedziała o oburzającym rozstaniu z serialem

Anna Nehrebecka przez lata była czołową gwiazdą serialu Złotopolscy, który bez wątpienia wszyscy z nas kojarzą. Aktorka niespodziewanie rozstała się z produkcją, a jej postać została uśmiercona. Kobieta długo nie komentowała tej sprawy. Okazało się, że ma ona drugie dno. Anna wreszcie postanowiła powiedzieć prawdę.Anna Nehrebecka to znana aktorkaKobieta została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia PolskiOkazuje się, że rozstała się w przykrych okolicznościach z serialem ZłotopolscyPrzez wiele lat nikt dokładnie nie wiedział, co stało za rezygnacją z postaci Barbary Złotopolskiej w hitowym serialu TVP Złotopolscy. Anna Nehrebecka nie komentowała tej sprawy. Dzisiaj wychodzą na jaw fakty.

złotopolscy
23.06.2021 02:00 Dramatyczne losy gwiazd „Złotopolskich”

Dokładnie dwadzieścia cztery lata temu – 23 czerwca 1997 roku – na antenie TVP ukazał się pierwszy odcinek „Złotopolskich”. Kultowa telenowela przeszła do historii polskiej telewizji, otwierając tym samym drzwi do kariery wielu aktorom. Niestety, z biegiem lat z obsady serialu znikały kolejne gwiazdy. Losy wielu z nich potoczyły się tragicznie.„Złotopolscy” to serial, który na stałe zapisał się w historii polskiej telewizji. Emitowana na TVP produkcja debiutowała dwadzieścia cztery lata temu – 23 czerwca 1997 roku. Opowieść o rodzie Złotopolskich, którego nestorem był pan Dionizy, szybko zaskarbiła sobie sympatię oglądających.

Alina Janowska
29.05.2021 02:00 Historia miłości Aliny Janowskiej i Wojciecha Zabłockiego

Alina Janowska była jedną z najbardziej uznanych polskich aktorek. Grała m.in. u Wajdy i Passendorfera. Doświadczenie wojny nauczyło ją, by cieszyć się chwilą, a bycie gwiazdą dodało pewności i zdecydowania. To właśnie te dwie cechy sprawiły, że oczarowała Wojciecha Zabłockiego, sportowca i malarza. Przeżyli ze sobą 54 lata. Alina Janowska była jedną z najbardziej cenionych aktorek. Grała m.in. u Wajdy i Passendorfera. Szerszej publiczności znana była także z roli w serialu Złotopolscy. Kiedy poznała Wojciecha Zabłockiego, od razu wyszła z inicjatywą. Nie myliła się. Podobały mu się zdecydowane i silne kobiety. Byli małżeństwem przez 54 lata. Para doczekała się dwójki dzieci. Oboje mieli też dzieci z poprzednich małżeństw. Kiedy Alina zachorowała na Alzheimera, Wojciech opiekował się nią do ostatnich dni. Nie chciał oddać jej do ośrodka, bo jak wyznał, za bardzo ją kochał. Alina Janowska i Wojciech Zabłocki poznali się na przyjęciu u włoskiego ambasadora. Chociaż ona wypatrzyła go już wcześniej w gazecie. Leopoldowi Tyrmandowi poleciła przekazać, że chciałaby go poznać. Kiedy Zabłocki podszedł do jej stolika, bez wahania przejęła inicjatywę.

Małgorzata Socha
18.04.2021 02:00 Małgorzata Socha pokazała zdjęcia sprzed lat. Jeden szczegół zastanawia

Małgorzata Socha zadebiutowała na szklanym ekranie już 23 lat temuMedia społecznościowe obiegły odważne ujęcia z sesji sprzed prawie dekadyPolskie gwiazdy i fani nie szczędzą aktorce komplementówMałgorzata Socha to polska aktorka, która zaczęła swoją karierę od wystąpień w serialach telewizyjnych. Uwielbienie widzów zdobyła dzięki roli w "Przyjaciółkach", dzięki której odebrała nagrodę dla "najlepszej aktorki" w plebiscycie Telekamer. Mimo upływu lat jej popularność i uroda zdają się nie przemijać.

Henryk Machalica - życiorys
15.03.2021 01:00 Niezwykle barwny życiorys kultowego Henryka Machalicy

Henryk Machalica przez blisko 6 lat wcielał się w postać Dionizego ZłotopolskiegoRola w „Złotopolskich” przyniosła aktorowi ogromną rozpoznawalnośćHenryk Machalica kochał swoją pracę, jednak na pierwszym miejscu zawsze stawiał rodzinęW życiu prywatnym i zawodowym nigdy się nie nudziłDionizy Złotopolski – tak właśnie nazywał się bohater, w którego wyśmienicie wcielał się Henryk Machalica. Aktor był związany z serialem „Złotopolscy” od 1997 do 2003 roku. Zdjęcia z udziałem nestora serialowej rodziny przerwała nagła śmierć aktora.