Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To przez nią Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat! Dlaczego kłamała w sądzie?!
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 21.02.2024 15:51

To przez nią Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat! Dlaczego kłamała w sądzie?!

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat, fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat, fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Tomasz Komenda nie żyje. W przeszłości został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo 15-latki w Miłoszycach. W więzieniu spędził 18 lat swojego życia. Po czasie okazało się, że do jego dramatu przyczyniła się pewna kobieta…

Tomasz Komenda przeszedł przez piekło

Tomasza Komendy nie trzeba przedstawiać w zasadzie nikomu w Polsce. Cały kraj żył dramatem mężczyzny, który walczył o swoją wolność, będąc niesłusznie skazanym za zbrodnię, której nie popełnił.

Za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach - tragedię, z którą nie miał nic wspólnego, przyszło mu odpokutować osiemnastoma latami spędzonymi w więzieniu. Po jego uniewinnieniu, w mediach zaczęły pojawiać się informacje na temat zadziwiających okoliczności jego oskarżenia.

Tomasz Komenda (1).png
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda dostał miliony i zrujnował życie partnerce. O koszmarze, jaki jej zgotował, opowiedziała w mediach Tomasz Komenda nie żyje! Miał zaledwie 46 lat

Tomasz Komenda walczył o prawdę

Ostatecznie Tomasz Komenda wyszedł na wolność, a odpowiedzialność za zbrodnię miłoszycką spadła na dwóch mężczyzn: Norberta Basiurę i Ireneusza M. Choć sprawiedliwości w końcu stało się zadość, nikt nie wątpi, że 18 lat potępienia, przez które przeszedł Komenda, nie jest mu w stanie wynagrodzić już nic na świecie.

Do dziś wielu zastanawia się, jak to możliwe, że w sprawie tak bardzo zawiodły organy śledcze oraz co przyczyniło się do zapadnięcia niesłusznego wyroku. Okazuje się, że miała w tym swój udział pewna kobieta, która znała się z rodziną Tomasza Komendy.

Tomasz Komenda (2).png
Tomasz Komenda, fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Kto przyczynił się do skazania Tomasza Komendy?

Mowa o Dorocie P., sąsiadce babci Tomasza Komendy. To właśnie ona miała wskazać jej wnuka jako winnego, kierując się rysopisem zaprezentowanym w telewizji. Jak donosiła Plejada, kobieta była z nią skonfliktowana z powodu drobnych nieporozumień.

Po latach podczas badania wariografem na jaw wyszło, że kłamała, zeznając przeciwko Komendzie. Stwierdziła, że padła ofiarą manipulacji policjanta, który przychodził do niej niemal codziennie i straszył, że sama może zostać oskarżona jako osoba próbująca kryć mordercę.

Tomasz Komenda zmarł 21 lutego 2024 roku. Miał 46 lat.

Tomasz Komenda (3).png
Tomasz Komenda, fot. Jan BIELECKI/East News
Tomasz Komenda (4).png
Tomasz Komenda, fot. Jan BIELECKI/East News
Tomasz Komenda (5).png
Tomasz Komenda, fot. KAPiF

Źródło: plejada.pl