Swiatgwiazd.pl
TVN logo

Fot. Piotr Molecki/East News

TTV wyemituje nowy program "To tylko kilka dni". Internauci są oburzeni

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Już niebawem na antenie TVN zadebiutuje nowy program. Do antenowej premiery "To tylko kilka dni" zostało jeszcze trochę czasu, a format już zdążył wzbudzić duże kontrowersje. Burza rozpętała się między innymi pod komunikatem Grupy TVN w social mediach, gdzie stacja przypomniała o nadchodzącej emisji. Internauci masowo zostawiali w sekcji komentarzy hashtag "to nie tylko kilka dni"; wielu z nich oburza już sam pomysł podobnego projektu. Na łamach "To tylko kilka dni" celebryci zostaną tymczasowymi opiekunami osób niepełnosprawnych.

  • TVN niebawem startuje z nowym programem

  • Na łamach „To tylko kilka dni” celebryci mają opiekować się osobami niepełnosprawnymi

  • Kontrowersje wzbudza między innymi sam pomysł na program

Stacja TVN rozpoczęła promocję nowego programu „To tylko kilka dni” w Internecie. Wczoraj w mediach społecznościowych opublikowano przypominający o rozpoczęciu formatu materiał; zwiastun pojawił się również w serwisie YouTube. Tyle wystarczyło, by wzburzyć wielu internautów - liczne wątpliwości w kontekście nowego programu stacji budzi przede wszystkim sam pomysł, na którym opiera się projekt.

Startuje nowy program TVN

Wczoraj na oficjalnym profilu stacji TVN na Facebooku pojawiła się publikacja przypominająca internautom o emisji nowego formatu. „To tylko kilka dni” pojawi się na antenie TTV już 16 maja o godzinie 22:00. Premiery odcinków będą odbywały się w kolejne niedziele.

W nowym programie TVN wystąpią znane osobistości polskiego show-biznesu - piosenkarz Sławomir, bohaterka show „Królowe życia” Dagmara Kaźmierska, aktorka Barbara Kurdej-Szatan, aktor Michał Koterski oraz trener Daniel Kuczaj. To właśnie ta grupa podejmie się roli opiekunów osób niepełnosprawnych, które na co dzień korzystają z pomocy innych. W czasie, gdy celebryci będą sprawować pieczę nad podopiecznymi, ich bliscy wyjadą na krótki urlop.

Jak możemy przeczytać w opisie nowego programu TVN, z założenia format ma łamać stereotypy. Jednocześnie ma za zadanie skłonić do refleksji.

- „To tylko kilka dni” to pozytywne i burzące stereotypy spotkanie dwóch światów.  (...) Gwiazdy, które wzięły udział w projekcie, spróbują wnieść do życia swoich nowych znajomych powiew energii i inną perspektywę. Także dla nich to będzie czas na chwilę refleksji i docenienie tego, co się ma - czytamy na kanale TTV w serwisie YouTube.

Program „To tylko kilka dni” rozpętał prawdziwą burzę. Kontrowersje pojawiły się jeszcze przed premierą

Nowy program TVN nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w social mediach, pod najnowszym wpisem promującym format na Facebooku natychmiast zaczęły mnożyć się nieprzychylne komentarze. Internauci już teraz mieli „To tylko kilka dni” wiele do zarzucenia. Nowy hashtag „to nie tylko kilka dni”, który pojawia się w sekcji komentarzy, nawiązuje do tytułu programu i rzeczywistości, z jaką na co dzień mierzą się opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Użytkownicy sieci przedstawiali swoje zastrzeżenia do samego pomysłu na program. Dostępny w Internecie opis formatu, który przytaczaliśmy powyżej, również rozsierdził wielu komentujących. Niektórzy zastanawiali się, co dokładnie miało wnieść w życie osób niepełnosprawnych spotkanie z przedstawicielami show-biznesu.

Wątpliwości wzbudza również kwestia realizmu nowego programu TVN. Jak domyślają się internauci, celebryci tak naprawdę nie poznają prawdziwego czuwania przy osobie niepełnosprawnej i nie będą wykonywać wszystkich tych czynności, które są często niezbędne podczas sprawowania opieki.

- Dwa światy?! Może i OzN nie są jeszcze wybitnie widoczne w mediach głównego nurtu, ale niespodzianka: żyją w tej samej rzeczywistości, która zdaje się ich nie zauważać. A nie, przepraszam, jednak widzi i robi z ich życia rozrywkę dla katharsis grup uprzywilejowanych - napisała jedna z internautek.

- Czy nie widzą państwo niczego niestosownego w komunikowaniu, że dzięki kontaktowi z osobą z niepełnosprawnością celebryci mają się poczuć lepiej? Jaką "inną perspektywę" mają wnieść celebryci w życie bohaterów? Jak na razie całość wygląda obrzydliwie stygmatyzująco i stereotypowo - ocenia kolejna osoba.

- Niemądry i szkodliwy pomysł, powielający krzywdzące przekonania, o czym już tu wielokrotnie napisano. Pozwoli lepiej się poczuć... tylko komu? (...)  - zastanawia się ktoś inny.

Co warto dodać, w sieci nie brakuje również słów wyrażających ciepłe przyjęcie nowego projektu TVN. Osoby przychylne nowej produkcji doceniają między innymi pomysł na zorganizowanie prawdziwym opiekunom osób niepełnosprawnych paru dni relaksu. Doceniana jest także sama inicjatywa dotycząca niesienia pomocy innym. Pojawiają się również apele internautów o to, by nie oceniać formatu przed jego premierą w telewizji.

„To tylko kilka dni” to nowy program TTV, w którym znane osoby przejmą opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami. Będzie to pozytywne i burzące stereotypy spotkanie dwóch światów. ????????#ttv #totylkokilkadni

Opublikowany przez TVN Sobota, 8 maja 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Piotr Gąsowski popełnił wpadkę w programie na żywo. Fani: "masakra"

  • Pobita aktorka wciąż jest w ciężkim stanie. "Ledwo się poruszam"

  • Ania Bardowska zataiła prawdę przed mężem

Źródło: Facebook, YouTube

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Marcelina_Zawadzka

Plotki

Marcelina Zawadzka przedstawiła rodzinie nowego partnera. Czym się zajmuje?

Czytaj więcej >