Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Błaszczykowski miał dość pytań o konflikt z Lewandowskim i pękł... To nam powiedział słowo więcej
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 02.03.2024 18:14

TYLKO U NAS: Błaszczykowski miał dość pytań o konflikt z Lewandowskim i pękł... To nam powiedział słowo więcej

Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, fot. KAPiF; East News

Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski mają skomplikowane relacje, a ich konflikt sięga dekadę wstecz. Tylko nam Kuba zdradził, jak ich stosunki wyglądają obecnie. Nie wytrzymał i zdradził za dużo?

Jakub Błaszczykowski doczekał się filmu o sobie

Jakub Błaszczykowski, podobnie jak wcześniej Robert Lewandowski, doczekał się filmu biograficznego na swój temat. Tytuł „Kuba” miał premierę 23 lutego i jest dostępny na platformie streamingowej Amazon Prime Video. To wspaniałe ukoronowanie zakończonej kariery legendarnego kapitana reprezentacji Polski.

Kuba zakończył karierę sportową rok temu. Teraz fani mogą obejrzeć film nie tylko o jego karierze piłkarskiej, ale też życiu prywatnym. W produkcji wypowiada się nie tylko sam Błaszczykowski, ale też wiele gwiazd świata sportu: Adam Nawałka, Jerzy Brzęczek, Łukasz Piszczek, czy… Robert Lewandowski.

Szczególnie wątek relacji Kuby i Roberta jest interesujący. Redakcja Świata Gwiazd miała okazję rozmawiać z piłkarzem przy okazji premiery filmu „Kuba”. Co zdradził nam na temat jego konfliktu z Lewandowskim? Szczegóły poniżej.

Gruba afera! "Kuba kłamie". Boniek nie wytrzymał po premierze filmu o Błaszczykowskim Błaszczykowski w rozrywających serce słowach o ojcu, który zabił matkę na jego oczach. Mówi, co działo się krótko przed tragedią

Dlaczego Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski mają konflikt?

Konflikt pomiędzy Błaszczykowskim i Lewandowskim zaczął się w okolicach 2014 roku. Wcześniej Jakub nie mógł brać udziału w meczach z powodu poważnej kontuzji, mimo że był kapitanem reprezentacji Polski. Na początku 2014 roku podjęto decyzję, by opaskę kapitana przekazać Robertowi. Po raz pierwszy w tej funkcji wystąpił w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2014 przeciwko San Marino.

Błaszczykowski, zgodnie z doniesieniami prasowymi z minionych lat, miał długo żywić urazę za tę decyzję, także do samego Lewandowskiego. Zbigniew Boniek, ówczesny selekcjoner, skomentował tę historię w „Prawdzie Futbolu”.

Decyzja o przekazaniu tytułu kapitana Robertowi była zrobiona nie dlatego, żeby upokorzyć Kubę, który w reprezentacji i tak wtedy nie grał z powodu kontuzji, ale po to, żeby reprezentacja funkcjonowała i żeby ktoś był za nią odpowiedzialny – wyznał Boniek.

Jaka jest prawda? I czy z upływem lat relacje Kuby i Roberta się poprawiły? O tym przeczytacie poniżej.

Co Jakub Błaszczykowski mówi teraz o Robercie Lewandowskim?

Dziennikarka Świata Gwiazd Monika Maszkiewicz rozmawiała z Błaszczykowskim przy okazji premiery filmu „Kuba”. Zapytała piłkarza o słynny konflikt z Lewandowskim i o to, jak wygląda obecnie ich relacja.

Myślę, że nasza relacja jest taka, jak była. Tu nie ma, co mówiliśmy wiele razy, nie ma wielkiej przyjaźni. Nie dzwonimy do siebie, nie jeździmy, nie zapraszamy się na urodziny, ale też nie ma jakichś takich rzeczy, co wyczytaliśmy nieraz w prasie. Myślę, że po prostu jak się spotkamy gdzieś na ulicy, to się poznamy. I jakby to nie jest nic, co by się zmieniło, ale myślę, że jest fajna kwestia poruszona w filmie, która też pokazuje nasze podejście – wyjaśnił nam Jakub.

Nasza dziennikarka chciała dopytać, czy problemy zaczęły się rzeczywiście wtedy, kiedy Błaszczykowski utracił opaskę kapitana. Kuba nie chciał jednak zdradzić za dużo i odesłał fanów do filmu na jego temat. Przy okazji zdradził nam nieco na temat rozmów z córką…

Nie chcę, jakby to moja córka powiedziała, spoilerować. Nie chcę spoilerować, bo to trzeba zobaczyć w filmie, jak to jest przedstawione. Myślę, że to jest pokazane, co i w danym momencie, jaki miało wpływ – ogłosił nasz rozmówca.

Co jeszcze ujawnił nam Kuba Błaszczykowski? Cały wywiad możecie obejrzeć tutaj:

Jakub Błaszczykowski, wywiad, Robert Lewandowski, jakie mają relacje, film
Jakub Błaszczykowski z żoną Agatą na premierze filmu “Kuba”, fot. KAPiF
Jakub Błaszczykowski, wywiad, Robert Lewandowski, jakie mają relacje, film
Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski na meczu Polska-Niemcy, fot. KAPiF
Jakub Błaszczykowski, wywiad, Robert Lewandowski, jakie mają relacje, film
Robert Lewandowski, fot. FAYEZ NURELDINE/AFP/East News
Jakub Błaszczykowski, wywiad, Robert Lewandowski, jakie mają relacje, film
Robert Lewandowski, fot. Rex Features/East News