Urszula Dudziak tęskni za Nowym Jorkiem Żródło: Instagram.com/urszuladudziak.official

Urszula Dudziak tęskni za Nowym Jorkiem

31 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Urszula Dudziak od lat dzieli swoje życie pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Od ponad roku popularna wokalistka jazzowa nie była jednak za oceanem. Podróż utrudnia jej rozwijająca się pandemia koronawirusa. „Powoli brakuje mi Nowego Jorku” – zdradziła Dudziak w rozmowie dla Super Expressu.

  • Urszula Dudziak związała się ze Stanami Zjednoczonymi już w latach 70. ubiegłego wieku
  • Kilkanaście lat później wokalistka wróciła do Polski i od tamtego czasu dzieli swoje życie pomiędzy dwa kraje
  • Jurorka ostatniej edycji „The Voice of Poland” jest właścicielką mieszkania na nowojorskim Manhattanie
  • W wyniku wybuchu pandemii koronawirusa nie może odwiedzić swojej posiadłości
  • Obecnie Urszula Dudziak spędza czas w towarzystwie ukochanego na Zanzibarze

Urszula Dudziak jest niekwestionowaną ikoną polskiego jazzu. Wokalistka i kompozytorka od lat występuje nie tylko w kraju, ale też za granicą. Najbardziej związana jest ze Stanami Zjednoczonymi, w których ma własne mieszkanie. Niestety, od ponad roku nie było dane jej w nim przebywać.

Urszuli Dudziak brakuje życia za oceanem

Urszula Dudziak słynie z niezwykłego talentu, zawsze szerokiego uśmiechu, a przede wszystkim niesamowitych pokładów energii. Choć w październiku tego roku skończy 78 lat, wigoru mogłaby pozazdrościć jej niejedna nastolatka. To właśnie ciągła chęć do życia sprawia, że znana kompozytorka nie umie wysiedzieć w jednym miejscu.

Wokalistka z ogromną przyjemnością wsiadłaby w samolot i odwiedziła swoją posiadłość na nowojorskim Manhattanie. Niestety w związku z trwającą nadal pandemią koronawirusa wymarzona podróż za ocean będzie musiała poczekać. Urszula Dudziak odkłada ją już od ponad roku.

- Powoli brakuje mi Nowego Jorku (…) Ponad rok nie byłam w USA. Wróciłam do Polski w styczniu 2020 roku. Zdążyłam przylecieć do kraju chwilę przed wybuchem pandemii – zdradziła jazzmanka w rozmowie dla Super Expressu.

Elżbieta Jaworowicz kończy 75 latElżbieta Jaworowicz kończy 75 latCzytaj dalej

Jak wyznała, jeszcze niedawno podróże między Polską a Stanami Zjednoczonymi odbywały się w jej życiu regularnie. Teraz, choć w tej kwestii wiele się zmieniło, ona nie zamierza narzekać i wypełnia swój czas kolejnymi zadaniami.

Czym Urszula Dudziak zajmuje się w czasie pandemii?

W życiu Urszuli Dudziak nie ma miejsca na nudę. Choć pandemia uniemożliwiła jej wyjazd za ocean, ona zamierza to wykorzystać i spędza wolny czas w ukochanym domu na Podlasiu. Za każdym razem powtarza, że wieś jest dla niej schronieniem od zgiełku miasta. To właśnie tam w najbliższej przyszłości wokalistka będzie pracowała nad nowym muzycznym repertuarem.

- Ja się nigdy nie nudzę. (…) Posiadam pokaźne archiwum zdjęć i filmów, będę je sortować, a potem zabieram się do pracy nad książką i nad muzyką. W domu na wsi mam swoje instrumenty i zamierzam znowu na nich szaleć – dodała w wywiadzie.

Urszula Dudziak za granicą

W 1973 roku Urszula Dudziak podjęła decyzję i wyjechała do Nowego Jorku, gdzie jej życiem zawładnęły koncerty. Wokalistka występowała niemal w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W życiowej podróży towarzyszył jej Michał Urbaniak, z którym kompozytorka doczekała się później dwóch córek – Katarzyny i Miki.

Pobyt za oceanem trwał kilkanaście lat. Urszula Dudziak wróciła do Polski 1985 roku i od tego czasu dzieli swoje życie pomiędzy dwa kraje. Obecnie związana jest z Bogdanem Tłomińskim.

Związek Urszuli Dudziak i Bogdana Tłomińskiego rozwinął się zaledwie kilka lat temu. Wcześniej piosenkarka żyła u boku swojego drugiego męża, kapitana żeglugi Benghta Dahllofa. Dziś mówi o sobie, że jest „szczęśliwą 78-latką”. W towarzystwie ukochanego przebywa właśnie na Zanzibarze.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Super Express, Radio ZET, Instagram

Następny artykuł