Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Widzowie wściekli po koncercie TVN "Nie idziemy na sylwestra". "Niech się nauczą śpiewać". Lista zarzutów jest długa
Magdalena Szymańska
Magdalena Szymańska 29.12.2024 23:12

Widzowie wściekli po koncercie TVN "Nie idziemy na sylwestra". "Niech się nauczą śpiewać". Lista zarzutów jest długa

TVN
fot. Youtube

„Nie idziemy na sylwestra” w TVN wywołało burzę! Starcie pokoleń o interpretacje muzycznych klasyków podzieliło widzów. Czy odświeżanie hitów to profanacja, czy tchnienie nowego życia?

Telewizyjne sylwestry i ich fenomen

Sylwestrowe koncerty transmitowane w telewizji stały się ważnym elementem kultury masowej, oferując rozrywkę milionom widzów w całym kraju. Ich idea opiera się na stworzeniu wspólnej przestrzeni celebracji, gdzie ludzie mogą razem odliczać ostatnie sekundy starego roku, nawet jeśli fizycznie znajdują się w różnych miejscach. Transmisje te charakteryzują się bogatą oprawą wizualną, efektami specjalnymi oraz występami popularnych artystów, co ma zapewnić widzom niezapomniane wrażenia

Dodatkowo stacje telewizyjne starają się zróżnicować repertuar, by trafić do szerokiego grona odbiorców, prezentując zarówno muzykę pop, rock, disco, jak i utwory ludowe czy biesiadne. W ten sposób, sylwester w telewizji staje się swego rodzaju „oknem na świat” zabawy, pozwalając każdemu poczuć atmosferę noworocznego świętowania.

Idea sylwestrów transmitowanych w telewizji ma również aspekt komercyjny i wizerunkowy dla samych stacji. Koncerty te generują wysoką oglądalność, co przekłada się na atrakcyjność reklamową i wpływy z reklam. Stacje konkurują ze sobą o widza, starając się zapewnić jak najatrakcyjniejszy program i obsadę artystyczną. 

Organizacja takiego przedsięwzięcia to także szansa na promocję stacji i budowanie jej pozytywnego wizerunku. Z tego powodu, stacje telewizyjne inwestują znaczne środki w produkcję sylwestrowych widowisk, dbając o każdy szczegół, od scenografii po choreografię. Ostatecznie, sylwester w telewizji to połączenie rozrywki, tradycji i marketingu, stanowiące istotny element krajobrazu medialnego w okresie noworocznym.

Olek Sikora już nie kryje radości. Dołączył do prowadzących hitu Polsatu. W komentarzach morze gratulacji Kultowe spodnie za grosze! Każda kobieta powinna mieć je w swojej szafie

Koncert "Nie idziemy na Sylwestra"

Koncert "Nie idziemy na Sylwestra" to coroczne wydarzenie muzyczne, stanowiące alternatywę dla tradycyjnych, telewizyjnych sylwestrów. Inicjatywa zrodziła się z potrzeby stworzenia przestrzeni dla osób, które preferują spędzenie ostatniej nocy roku w kameralnej atmosferze, w towarzystwie ambitnej muzyki. Koncert charakteryzuje się eklektycznym doborem artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne, od rocka i jazzu po elektronikę i muzykę alternatywną. Wydarzenie to zyskało popularność wśród publiczności ceniącej sobie niezależną scenę muzyczną i poszukującej nietuzinkowych wrażeń artystycznych. "Nie idziemy na Sylwestra" to propozycja dla tych, którzy chcą pożegnać stary rok w sposób świadomy i kulturalny.

Koncert ten wyróżnia się niekomercyjnym charakterem i skupieniem na wartości artystycznej prezentowanych występów. Organizatorzy dbają o stworzenie unikalnej atmosfery, sprzyjającej interakcji między artystami a publicznością. Wydarzenie to często odbywa się w nietypowych przestrzeniach, dodających mu wyjątkowego klimatu. "Nie idziemy na Sylwestra" to nie tylko koncert, ale również platforma wymiany myśli i doświadczeń dla miłośników muzyki. Z roku na rok impreza ta gromadzi coraz większe grono sympatyków, stając się ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski. To idealna opcja dla osób, które cenią sobie autentyczność i poszukują alternatywnych form spędzania sylwestrowej nocy.

Jak widzowie odebrali koncert "Nie idziemy na Sylwestra'?

Część widzów wyrażała zachwyt nad doborem repertuaru i artystów, chwaląc pomysł na zestawienie legend sceny z młodszymi wokalistami i wokalistkami. Szczególne uznanie skierowano w stronę Włodzimierza Korcza i Alicji Majewskiej, których występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem.

  • Ten duet jest wspaniały! Cudowna Alicja Majewska zawsze klasa!
  • Fenomenalna, ale kompletnie tu nie pasowała — to nie było towarzystwo dla takiej artystki.
  • Świetny program, tak jak w zeszłym roku kawał fajnej muzyki.
  • Świetny program i ciekawe aranżacje.
  • Mi się podoba, to jest zabawa i nie ma co porównywać do śpiewania w oryginale.

Nie wszystkie reakcje na występy młodych artystów są jednak pozytywne. Wśród widzów nie brakuje głosów krytycznych, zarzucających im braki w warsztacie wokalnym. Część publiczności uważa, że umiejętności wokalne prezentowane przez młodsze pokolenie artystów nie dorównują poziomowi, do którego przyzwyczaiła ich starsza generacja wykonawców.

  • Ubiegłoroczny program był super, a teraz niestety nic, wielkie nic. Szkoda, że nie utrzymaliście w klimacie poprzedniego — luzu, zabawy dowcipów. Wyłączam, bo szkoda czasu.
  • Masakra, młodzi niech nauczą się śpiewać. Prokop to już zmęczenie materiału w TVN.
  • Beznadziejny koncert! Pełen fałszu! Szkoda starszych wykonawców. Młode panie wulgarnie ubrane — niestosownie!
  • Piosenki piękne, szkoda, że śpiewanie na żywo odeszło w niepamięć

A wy jak oceniacie?