Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zmieszał branżę z błotem, a z Fryderyków zrobił stojak na papier toaletowy. Największemu przegranemu gali puściły nerwy
Karolina Kurek
Karolina Kurek 24.03.2024 13:13

Zmieszał branżę z błotem, a z Fryderyków zrobił stojak na papier toaletowy. Największemu przegranemu gali puściły nerwy

Fryderyki/Vito Bambino
Fryderyki 2024, fot KAPiF, Instagram

Nie milkną echa jubileuszowej gali rozdania Fryderyków - najważniejszych nagród w branży muzycznej. Laureaci zostali wyłonieni, jednak nie każdy jest zadowolony z wyników. Do tego grona zalicza się jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, który właśnie opublikował w sieci emocjonalny wpis. Padły mocne słowa.

30. gala wręczenia Fryderyków

Fryderyki to najważniejsze nagrody w branży muzyczno-fonograficznej. Przyznawane są od 1995 roku. W piątek 22 marca w PreZero Arenie w Gliwicach odbyła się 30. gala rozdania statuetek. Zorganizowana z rozmachem ceremonia była transmitowana na żywo przez stację telewizyjną TVN, dostępna była także na platformie YouTube oraz w mediach społecznościowych. W gronie uhonorowanych nagrodą znaleźli się m.in. Hania Rani, Lech Janerka, Daria ze Śląska, Mrozu czy Daria Zawiałow. 

Największym przegranym gali okazał się Vito Bambino.

Doda dopięła swego. Po tym jak poniżył ją Owsiak, utarła mu nosa na Fryderykach Fryderyki 2024. Doda z Pachutem zrobiła lepsze show niż ze Smolastym. Paparazzi przyłapali ich za kulisami. HOT zdjęcia

Kim jest Vito Bambino?

Vito Bambino, a właściwie Mateusz Dopieralski, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, to utalentowany muzyk, który karierę robi w Polsce i w Niemczech. Jest wokalistą w zespole “Bitamina”. W zeszłym roku był jednym z twórców utworu “Supermoce” - hymnu Męskiego Grania 2023.

W swojej karierze muzyk został dwukrotnie nagrodzony Fryderykiem. W 2022 roku otrzymał statuetkę w kategorii “Utwór roku” za piosenkę “I Ciebie też bardzo” w ramach Męskiego Grania. Rok później został uhonorowany w tej samej kategorii za przebój “Za daleko” we współpracy z Mrozem. W tym roku był nominowany w aż 8 kategoriach. Jednak nie otrzymał ani jednego Fryderyka. Sytuację skomentowała m.in. Daria Zawiałow. Zdaniem piosenkarki, Vito Bambino powinien był wygrać.

Zacznę od tego, że na pierwszym zdjęciu jestem z artystą roku. Wiadomo. Vito luw na zawsze - tak zaczęła swój wpis na Instagramie.

Teraz sprawę skomentował główny zainteresowany. Nikt nie spodziewał się takich słów.

Vito Bamino wściekły po Fryderykach 2024

Vito Bambino podczas 30. gali przyznania Fryderyków nie zwyciężył w żadnej z kategorii, mimo 8 nominacji. Artysta odniósł się do sytuacji w dosadnych słowach i nie ukrywał swojego rozczarowania. 

Dzień dobry wszystkim Bambinos i Bambinettes, dzień dobry Bitaminsi i Bitaminki. Chciałem serdecznie przeprosić SIEBIE za swoje zachowanie. Zanim będę w stanie przyjąć te przeprosiny należy jednak przeprosić WAS i swój Team. Ludzi którzy od lat wierzą w Bitaminę oraz Bambino i wartości które oba projekty reprezentują. 

W zeszły piątek byliśmy z załogą na rozdaniu fryderyków - imprezie której nigdy wcześniej nie przypisywałem większego znaczenia… lecz nie tym razem. Po ośmiu nominacjach urodziła się we mnie myśl że może nadszedł moment w którym to ojczysta branża otwiera się na Nas… na mnie. Dałem się omamić. Nawet czułem jakiś rodzaj dumy - zaczął Vito Bambino.

W dalszej części wpisu muzyk posłużył się mocnym słownictwem i nie ukrywał swojej wściekłości, że rodzima branża znów go nie doceniła. Zapowiedział także całkowite odcięcie się od krajowego rynku fonograficznego.

Dosłownie na moment opuściłem gardę - tylko po to by dostać plombę prosto w ryj 🤡 W sumie to bardziej serię uderzeń… Więc - do brzegu.

Zawsze chciałem być dla was i dla siebie skałą do oparcia. Czymś co jest niewzruszone mocnymi wiatrami i falami… poległem. Przepraszam!

Przepraszam i uroczyście ślubuję iż NIGDY więcej nie pozwolę poddawać swój artyzm jakiekolwiek ocenie gremium „specjalistów”. 

Numery w przyszłości nie będą meldowane w ZPAV - co oznacza że nigdy więcej moja twarz lub ksywa nie pojawi się w tym niereformowalnym cyrku - przekazał.
 

Vito Bambino poinformował także, że Fryderyki które otrzymał odpowiednio w 2022 i 2023 roku przeznaczy na licytację:

Mam dwa Fryderyki w domu - ale już niedługo. Let’s get rid of it. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i błagam o zrozumienie (od tej maluśkiej części branży którą lubię…) iż nie o was tutaj chodzi. Bądźcie dumni i utwierdzeni w swojej pracy. Należy wam się.

Dla mnie te statuetki stały się meblem. I to takim z antykwariatu. Dlatego pieniądze które wygenerują w licytacji chciałbym przekazać do domu opieki ludzi starszych. Duża część osób głosujących już tam czeka…
Wszystkim którzy czytając myślą „ale ból du**” - też tak bym to interpretował…więc nie widzę potrzeby przekonywania was że jest inaczej bo pewnie nie jest 

W szczerej nadziei że nikogo nie uraziłem…
…Back on track. Przepraszam za turbulencje.
Luv tu da Max.
Yours, Ulek.

Co myślicie o poczynaniach muzyka?

Vito Bambino o porażce na Fryderykach, fot. Instagram
Vito Bambino o porażce na Fryderykach, fot. KAPIf
Vito Bambino, fot. KAPiF
Vito Bambino, fot. KAPiF
Vito Bambino, fot. KAPiF
Vito Bambino, fot. KAPiF
Fryderyki 2024, fot KAPiF
Fryderyki 2024, fot. KAPiF