Swiatgwiazd.pl
higiena

Canva

Wstydliwy problem, którego nie widać na zdjęciach celebrytów

29 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Instagram pęka w szwach od pięknych zdjęć zadbanych stóp i modnych butów. Wiele czynników sprawia jednak, że z tą tematyką łączy się także brzydki zapach. Jak sobie z nim radzić? 

Problem śmierdzących stóp dotyka aż 16% osób powyżej 21 roku życia. Jakie najważniejsze czynniki decydują o tym, że pojawia się krępujący brzydki zapach? Są to m.in.:

 • stres i nadmierna potliwość,

 • niewłaściwa higiena*,

 • zakażenia grzybicze i bakteryjne,

 • “nieoddychające” lub zbyt długo noszone obuwie,

 • skarpetki z syntetycznych materiałów,

 • duża aktywność fizyczna,

 • wysokie temperatury i przegrzanie organizmu.

*Prawidłowa higiena stóp

Prawidłowa higiena to nie tylko częste mycie stóp antybakteryjnym mydłem. Do codziennego użytku możemy włączyć na przykład Dezodorant do stóp SCHOLL Fresh Step. Zapewni on natychmiastowe odświeżenie skóry stopy i obuwia. Opracowana przez brytyjskiego producenta formuła Dual-Active skutecznie neutralizuje nieprzyjemną woń. 

Do utrzymania higieny niezbędne jest też zapewnienie stopie możliwie oddychającego obuwia wykonanego z naturalnych materiałów. Latem wybierajmy lekkie, przewiewne buty. Sprawdzajmy skład skarpetek. Jeśli to możliwe, zdejmujmy obuwie i pozwalajmy stopom odpoczywać. 

Szybko reagujmy i leczmy zakażenia grzybicze i bakteryjne. Szczególnie latem, kiedy częściej korzystamy z basenów, łatwiej złapać infekcję. Zimą do zakażeń może dojść podczas korzystania z wypożyczalni nart i łyżew. Jeśli tylko pojawiają się niepokojące objawy, np.: swędzenie, zaczerwienienie, sięgnijmy po odpowiednie środki lecznicze.

Nie tylko duża aktywność fizyczna sprzyja nadmiernemu poceniu się stóp. Ogromne znaczenie ma tutaj także stres. Nieraz wystarczy chwila (np sytuacja na drodze), aby stopy stały się mokre i pojawił się brzydki zapach. Przez to dochodzi do niezręcznej sytuacji, kiedy chcemy zdjąć buty w towarzystwie. Dezodorant do stóp SCHOLL Fresh Step nie zajmuje wiele miejsca i możemy go trzymać np. w aucie, w szafce w pracy, a nawet w torebce.

Dodatkowymi plusami tego produktu są:

 • działanie antybakteryjne,

 • działanie osuszające, które zapobiega zakażeniom grzybiczym,

 • orzeźwiające działanie w czasie upałów,

 • przyjemny zapach,

 • stosunkowo niska cena.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Barbara Daszuta

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Nie wrócisz do starych kremów

Na topie

Jeden składnik całkowicie zmieni twój sposób na pielęgnację. Nie wrócisz do starych kremów

Czytaj więcej >
Ewa Chodakowska

Na topie

Bez litości sprawdziliśmy sekret Chodakowskiej na przetłuszczające się włosy

Czytaj więcej >
Jantar SUN

Na topie

Bursztynowa moc słonecznej pielęgnacji z Jantar SUN

Czytaj więcej >