Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zabrała niepełnosprawną córkę na premierę. To Zosia nauczyła ją, co w życiu najważniejsze. Zdjęcia pełne miłości
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.02.2024 23:07

Zabrała niepełnosprawną córkę na premierę. To Zosia nauczyła ją, co w życiu najważniejsze. Zdjęcia pełne miłości

Lucyna Malec
Lucyna Malec z córką na premierze, fot. KAPiF

Lucyna Malec, gwiazda serialu „Bulionerzy” i „Na Wspólnej”, samotnie opiekuje się córką Zosią. Dziewczyna jest osobą z niepełnosprawnością. Dziś obie pokazały się na głośnej premierze. Zdjęcia.

W czym grała Lucyna Malec?

Lucyna Malec od lat jest uwielbianą aktorką serialową. Cała Polska pokochała ją za rolę Grażyny Nowikowej w produkcji „Bulionerzy”. Poza tym od 2006 roku gra Danutę Zimińską w „Na Wspólnej”. Inne głośne seriale z jej udziałem to choćby „Hotel 52”, „O mnie się nie martw” i „Echo serca”. W jej dorobku nie brakuje też poważnych ról dramatycznych, jak ta w filmie „Mój Nikifor”.

Choć w życiu zawodowym nie może narzekać na nudę ani brak propozycji, jej życie prywatne naznaczone jest wielką tragedią. Aktorka niemal trzy dekady temu poślubiła wieloletniego ukochanego. Oboje cieszyli się, kiedy okazało się, że wkrótce zostaną rodzicami. Jednak podczas porodu rozegrał się dramat, którego mąż Lucyny nie udźwignął. Smutne szczegóły poniżej.

56-letnia Lucyna Malec zwróciła uwagę wszystkich. W takim stroju wyglądała na sporo młodszą Rozwód Opozdy i Królikowskiego. Zeznania ojca aktorki zwiastują nową aferę

Lucyna Malec samotnie wychowała córkę Zosię

Córka Lucyny Malec urodziła się 21 sierpnia 1998 roku. Poród był ciężki i zastosowano metodę, która dziś uchodzi za bardzo ryzykowną. Niestety, później było tylko gorzej.

Wszystko działo się bardzo szybko i bardzo dramatycznie. Nie mogłam Zosi urodzić, użyto vacuum i włożono moje dziecko do inkubatora, a ja zasnęłam, bo byłam bardzo zmęczona. Kiedy spałam, córka umierała, ale nie umarła. Wszystko się wydarzyło w trakcie porodu i zaraz po. Choć to było 20 lat temu, nadal tkwię na tej sali porodowej. Następnego dnia zobaczyłam ją zaintubowaną, taką małą biduleczkę – wspominała Malec w rozmowie z „Vivą!”.

Co dokładnie się wydarzyło? Pierwszej nocy po narodzinach, maleńka Zosia dostała drgawek i wylewu krwi do mózgu. Miała problemy z oddychaniem. Od tego czasu żyje ze skutkami porażenia mózgowego.

Dostała drgawek, przestała oddychać, dlatego ją zaintubowano. Podobno zdarzył się też wylew krwi do mózgu, dostała leki przeciwpadaczkowe. [...]  Od razu zresztą włączono Zosi rehabilitację, jeszcze w inkubatorze. Zosia jest rehabilitowana do dzisiaj. [...] Zosia dostała tylko cztery punkty na dziesięć w skali Apgar, zdążyłam ją przytulić i od razu ją ode mnie zabrano. Niedotlenienie nastąpiło później w nocy – mówiła w tym samym wywiadzie aktorka.

Ojciec dziewczynki nie udźwignął emocjonalnie ciężaru wychowywania Zosi. Szybko doszło do rozwodu. Malec nie ujawnia, kto jest ojcem jej córki. Opiekuje się nią samotnie. Zofia będzie w tym roku obchodzić 26. urodziny. Nie mówi, nie chodzi samodzielnie, nie potrafi się też sobą zająć. Wymaga nieustannej opieki i stymulacji. Nowe zdjęcia pokazują, że mama dba o nią najlepiej na świecie. Znajdziecie je poniżej.

Lucyna Malec i córka Zosia na nowych zdjęciach

Jakiś czas temu córka Lucyny Malec chodziła do szkoły specjalnej. Teraz korzysta z usług Ośrodku Wsparcia i Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych. Na co dzień jednak miłość i troskę roztacza nad nią mama.

Wiem, że moja córka jest piękna. Widzę, że jest i mądra, i dowcipna, i bystra, ale jestem matką, więc mogę nie być obiektywna – mówiła o Zosi Malec w rozmowie z „Vivą!”.

Lucyna Malec od 1989 roku jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat. W wywiadach wspominała, że Zosia wiele razy odwiedzała ją w pracy i zna tam wszystkich pracowników. 24 lutego aktorka zabrała córkę na premierę tamtejszego spektaklu komediowego „Siostrunie”. Szeroki uśmiech Zosi daje nadzieję i ogrzewa serca. Widać, że obie kobiety świetnie czują się w swoim towarzystwie. Zresztą wyglądały też doskonale: znana mama w pięknej, plisowanej spódnicy w róże i 26-latka w nowoczesnym, czarno-białym komplecie.

Lucyna Malec, zdjęcia z córką Zosią, premiera Teatru Kwadrat
Lucyna Malec z córką Zosią, premiera spektaklu “Siostrunie”, fot. KAPiF
Lucyna Malec, zdjęcia z córką Zosią, premiera Teatru Kwadrat
Lucyna Malec z córką Zosią, premiera spektaklu “Siostrunie”, fot. KAPiF
Lucyna Malec, zdjęcia z córką Zosią, premiera Teatru Kwadrat
Lucyna Malec z córką Zosią, premiera spektaklu “Siostrunie”, fot. KAPiF
Lucyna Malec, zdjęcia z córką Zosią, premiera Teatru Kwadrat
Lucyna Malec z córką Zosią, premiera spektaklu “Siostrunie”, fot. KAPiF
Lucyna Malec, zdjęcia z córką Zosią, premiera Teatru Kwadrat
Lucyna Malec w 2023, fot. KAPiF

Źródło: Viva!, Fakt