Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zbigniew Ziobro "przechodzi radykalną chemioterapię". Nowe wieści o stanie zdrowia polityka
Karolina Kurek
Karolina Kurek 05.01.2024 10:07

Zbigniew Ziobro "przechodzi radykalną chemioterapię". Nowe wieści o stanie zdrowia polityka

W jakim stanie jest Zbigniew Ziobro?
Zbigniew Ziobro, fot. East News

Były minister sprawiedliwości walczy z nowotworem. Jego stan jest ciężki, jednak partyjni koledzy wierzą, że Ziobro wyzdrowieje. Przekazali nowe wieści o stanie zdrowia polityka. 

Zmiana władzy w Polsce

Grudzień minionego roku był przełomowy dla polskiej polityki. Rząd Mateusza Morawieckiego w dniu 11 grudnia nie otrzymał wotum zaufania, uzyskując 190 głosów za, natomiast przeciw głosowało 266 posłów. 

Zatem stworzenie nowego rządy powierzono opozycji. Tego samego dnia, po godzinie 19, zaproponowany przez nich kandydat Donald Tusk większością głosów został wybrany nowym premierem Rzeczpospolitej. Uwadze mediów nie uszło, że podczas obrad sejmu zabrakło Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Ziobro trafił do szpitala? "Stan zdrowia może go wyłączyć z aktywności publicznej" Kim byli dziadkowie Donalda Tuska? To przez swoje korzenie premier mierzy się z podłymi komentarzami

Choroba Zbigniewa Ziobry

Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja, że stan zdrowia byłego ministra sprawiedliwości jest poważny. 

Wedle naszych informacji stan zdrowia Zbigniewa Ziobry może go wyłączyć z aktywności publicznej, a na pewno ją mocno ograniczy, nawet na miesiące – podaje gazeta.pl

Portal nie ujawnił wtedy szczegółów diagnozy, jaką otrzymał lider Suwerennej Polski, powołując się na "ich prywatny charakter i szacunek dla prywatności jego i rodziny”. Niedawno w sieci pojawiły się nowe wiadomości o stanie zdrowia Ziobry. Partyjni koledzy przekazali, na jakim etapie jest leczenie.

Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem. W jakim jest stanie?

Były minister sprawiedliwości zmaga się z nowotworem i jest poddawany chemioterapii.  Jak podaje portal “SuperExpress” rokowania są trudne. Jednak politycy Suwerennej Polski nie mają wątpliwości, że ich lider szybko do nich powróci. Pod nieobecność Zbigniewa Ziobry partią kieruje Patryk Jaki. 

Czekamy na Zbyszka Ziobrę, jest potrzebny Polsce, jego powrót jest bardzo przez nas oczekiwany. To, co mówił Zbigniew Ziobro przez lata o Unii Europejskiej, okazuje się prawdą. Miał rację. Zbyszek Ziobro na pewno wróci, wszyscy na niego czekamy. Jest potrzebny Polsce - powiedział w rozmowie z portalem Michał Wójcik, wiceprezes Suwerennej Polski.

Podobnego zdania jest inny partyjny kolega.

Minister Ziobro jest wyjątkowo silnym człowiekiem i jest w stanie pokonać wiele trudności w swoim życiu. Jestem pewien, że jego obecny stan zdrowia wróci do normy i Zbigniew Ziobro będzie dalej w stanie pracować dla Polski tak, jak to robił praktycznie przez całe życie. Zbigniew Ziobro ma pełne wsparcie znakomitej drużyny, która stworzył. Wierzę, że jak najszybciej wróci do zdrowia - dodał Jacek Ozdoba. 

W rozmowie z “Super Expressem” jeden z polityków przekazał też, że Zbigniew Ziobro przechodzi obecnie chemioterapię.

Zbyszek przechodzi dość radykalną chemioterapię. Modlimy się za jego zdrowie – dodał inny ważny polityk Suwerennej Polski. 

Pozostaje życzyć, by słowa Wójcika i Ozdoby się sprawdziły i były minister wróci do zdrowia oraz polityki.

Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF
Zbigniew Ziobro, fot. KAPiF