Bernadetta Machała-Krzemińska - czym się zajmuje? Żródło: kad z serialu "Plebania" emitowanego na TVP /vod.tvp.pl/

Znamy ją jako Krystynę z „Plebanii”. Czym teraz zajmuje się Bernadetta Machała-Krzemińska?

27 Styczeń 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Bernadetta Machała-Krzemińska dała się poznać jako Krystyna z serialu „Plebania”. Postać przyniosła jej sporą popularność, jednak po zakończeniu produkcji aktorka zagrała jeszcze kilka epizodycznych ról i zniknęła z ekranu. Spełnienie odnalazła w zupełnie innym zawodzie.

Bernadetta Machała-Krzemińska należała do głównej obsady serialu, który przez ponad 11 lat gromadził przed telewizorami miliony widzów. „Plebania” gościła w domach Polaków od 2000 do 2012 roku. Przez cały ten czas aktorka wcielała się w postać Krystyny Walencik.

Kariera Bernadetty Machały-Krzemińskiej

Zanim Bernadetta Machała-Krzemińska trafiła na plan serialu „Plebania”, zaliczyła swój debiut w filmie Andrzeja Wajdy. Reżyser zaproponował aktorce angaż w „Kronice wypadków miłosnych”, gdy ta była jeszcze w liceum. Film ukazał się na wielkim ekranie w 1986 roku.

- Pan Andrzej był bardzo oszczędny w uwagach. Miałam nawet poczucie niedosytu i biegałam za nim i pytałam, jak mam zagrać daną scenę. (śmiech) Pan Andrzej z łagodnym uśmiechem mnie wyciszał i zdejmował ze mnie, wolał, by było mniej, a nie więcej – mówiła po latach.

W międzyczasie Bernadetta Machała poznała swojego przyszłego męża. Po raz pierwszy spotkała się ze Stanisławem Krzemińskim przy okazji próbnych zdjęć do filmu Wajdy. Jak później wspominała, związek ze scenarzystą nie należał do najłatwiejszych.

Wstrząsające słowa Harry'ego na temat Meghan. Według znajomych ich rozstanie jest kwestią czasuWstrząsające słowa Harry'ego na temat Meghan. Według znajomych ich rozstanie jest kwestią czasuCzytaj dalej

- To było szaleństwo. Spotkaliśmy się na etapie próbnych zdjęć do 'Kroniki wypadków miłosnych' (...) To był na początku trudny związek, wymagał wielu wyrzeczeń, musieliśmy pokonać wiele przeciwności losu, by razem być. W 1987 r. wzięliśmy ślub i od tamtej pory jesteśmy razem. Mamy fantastyczną córkę – mówiła w jednym z wywiadów.

Angaż w „Plebanii” przyszedł dopiero z czasem. Pierwszy odcinek serialu, którego współtwórcą był mąż Bernadetty Machały-Krzemińskiej, został wyemitowany w 2000 roku. Aktorka wcieliła się w nim w Krystynę – siostrę proboszcza i niezdarną mamę małej Kasi.

Rola Krystyny Walencik szybko spotkała się z sympatią publiczności. Wielu twierdziło, że po zakończeniu serialu, które nastąpiło w styczniu 2012 roku, kariera grającej ją aktorki nabierze rozpędu. Stało się jednak zupełnie na odwrót.

Życie Machały-Krzemińskiej po zakończeniu „Plebanii”

Po wyemitowaniu ostatniego odcinka popularnego serialu Bernadetta Machała-Krzemińska pojawiła się w zaledwie kilku serialach, grając w nich jedynie epizodyczne role. Później całkiem zniknęła z ekranu i zajęła się rozkręcaniem własnego biznesu. Jak ustaliła Wirtualna Polska, aktorka obecnie zajmuje się współprowadzeniem firmy castingowej.

Plan zdjęciowy nigdy nie pozostał jednak dla niej obcy. Bernadetta Machała-Krzemińska wróciła na ekran trzy lata temu, kiedy wcieliła się w Annę Biernacką w serialu „Drogi wolności”. Razem z nią w produkcji zagrał jej córka, Julia Rosnowska.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP Kobieta

Następny artykuł