Czy Wojciech Szczęsny ma rodzeństwo? Żródło: instagram.com/wojciech.szczesny1

Czy Wojciech Szczęsny ma rodzeństwo?

20 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Czy Wojciech Szczęsny ma rodzeństwo? Chociaż żona piłkarza doskonale znana jest kolorowej prasie, o pozostałych członkach rodziny fani wiedzą niewiele.

Czy Wojciech Szczęsny ma rodzeństwo? Znany piłkarz bacznie strzeże prywatności swojej i swoich bliskich. Co wiemy o uwielbianym bramkarzu?

Od małego chłopca od uznanego bramkarza

Wojciech Szczęsny urodził się 18 kwietnia 1990 roku w Warszawie, jako syn Macieja Szczęsnego, piłkarza występującego na pozycji bramkarza. Będąc chłopcem, chodził do szkoły sportowej. Już w 2004 roku, czyli mając zaledwie 14 lat, trafił do Agrykoli Warszawa, gdzie początkowo występował na pozycji napastnika.

Z roku na rok Szczęsny święcił coraz większe triumfy, zyskując uznanie nie tylko w oczach Polaków, ale kibiców z całego świata. 29 maja 2009 roku po raz pierwszy znalazł się w kadrze meczowej pierwszej drużyny Arsenalu. W grudniu 2010 roku w Premier League debiutował w meczu z Menchesterem United, a już po dwóch miesiącach trener Arsene Wenger oficjalnie ogłosił go bramkarzem nr 1 w Arsenalu.

Obecnie Szczęsny gra w drużynie Juventusu, z którym w 19 lipca 2017 r. podpisał 4-letni kontrakt. Razem z Juventusem w 2018 roku zdobył Mistrzostwo Włoch i Puchar Włoch.

Szczęsny spełnia się nie tylko jako bramkarz, ale też jako mąż i ojciec. Sympatycy coraz chętniej zagłębiają się w jego życie osobiste.

Czy Wojciech Szczęsny ma rodzeństwo?

Piłkarz od samego początku bacznie strzeże swojej prywatności. Najwięcej fani wiedzą o jego żonie Marinie Łuczenko, którą poślubił w 2016 roku. Artystka od lat spełnia się na scenie i jest doskonale znana w zgiełku show-biznesu. Para doczekała się też synka Liama.

O pozostałych krewnych piłkarza wiadomo niewiele. Jego ojciec szerzej znany był wśród sympatyków piłki nożnej. Nic więc dziwnego, że wielu obserwatorów Szczęsnego nawet nie wie, czy ten ma rodzeństwo.

Tymczasem bramkarza ma brata Jana i siostrę Natalię. Oboje raczej unikają blasku fleszy, choć starszy od Wojciecha Jan również spełnia się w piłce nożnej. Jest piłkarzem, grającym na pozycji bramkarza. Swego czasu wróżono mu wielką karierę piłkarską, ale ostatecznie nie zdołał osiągnąć sukcesu większego od brata.

Następny artykuł