Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > "Ta sprawa jest sprawą brzydką". Wellman bluzga na szefów śniadaniówki! Jak mogli zrobić coś tak nieludzkiego swojej gwieździe?!
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 16.02.2024 15:40

"Ta sprawa jest sprawą brzydką". Wellman bluzga na szefów śniadaniówki! Jak mogli zrobić coś tak nieludzkiego swojej gwieździe?!

Dorota Wellman o zwolnieniu Małgorzaty Tomaszewskiej
Dorota Wellman, fot. KAPIF

Dorota Wellman udzieliła nam wywiadu, w którym z niesmakiem skomentowała decyzję władz programu śniadaniowego. Sama jest teraz przygotowana na najgorsze.

Od kiedy Dorota Wellman i Marcin Prokop prowadzą "Dzień Dobry TVN"?

Dorota Wellman od 2007 roku jest gwiazdą “Dzień Dobry TVN”. Poranny program prowadzi z Marcinem Prokopem. Już kilka lat wcześniej, gdy występowali w “Pytaniu na śniadanie”, gdzie stworzyli duet, który dziś można uznać za kultowy. 

Prezenterka cieszy się ogromną sympatią widzów. Niektórzy z nich widzą ją nawet w roli prezydenta Polski. Ta jednak nie jest zainteresowana pełnieniem takiej funkcji, czego wyraz dała bardzo jasno w jednym z wywiadów.

TYLKO U NAS: Dorota Wellman oceniła Katarzynę Dowbor. Najpierw wspomniała o jej wieku, a potem... Co na to TVP? TYLKO U NAS: Wellman ujawniła, co Miszczak sądzi o niej i Prokopie. Aż trudno uwierzyć, co powiedział im na samym początku współpracy

Zwolnienia w śniadaniówkach

Wellman jest także jedną z nielicznych gwiazd TVN, które prowadzą “DDTVN” od niemal samego początku. W wakacje w 2023 roku doszło do serii zwolnień. Podziękowano największym gwiazdom, w tym Agnieszce Woźniak-Starak, Andrzejowi Sołtysikowi i Małgorzacie Rozenek. Kilka miesięcy później ich losy podzieliły gwiazdy TVP.

Do roszad w “Pytaniu na śniadanie” doszło na samym początku roku. W styczniu regularnie z pracą w formacie żegnały się kolejne duety gospodarzy. Ostatnim był ten, który tworzyli Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski. Jednak to nie ich zniknięcie z wizji najbardziej zniesmaczyło widzów i branżę.

Dorota Wellman oburzona zwolnieniem ciężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej z "Pytania na śniadanie"

Z pracą w śniadaniówce pożegnała się Małgorzata Tomaszewska, która w chwili rozstania była w ostatnich tygodniach ciąży. Zwalnianie kobiet, które są w szczególnym stanie, jest niezgodne z przepisami prawa pracy. Tomaszewska nie była jednak zatrudniona na umowę o pracę, co pozwoliło szefostwu zerwać z nią umowę z godziny na godzinę.

Dorota Wellman jest oburzona tym, co spotkało programową partnerkę Aleksandra Sikory:

Jestem oburzona zwolnieniem kobiety w ciąży! To od razu informuję, że bardzo mi się to nie podoba. Uważam, że ta sprawa jest sprawą brzydką. Nieprzyzwoitą wobec kobiety w ciąży – powiedziała w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Dziennikarka jest przygotowana na taką ewentualność także w swoim życiu, dlatego odpowiednio zadbała o swoją przyszłość:

My pracujemy i w każdej chwili nas może nie być. Ja jestem przygotowana. Mam drugą i trzecią nogę. Jestem jak pająk. Jestem przygotowana. Bo boję się, że przyjdzie ten dzień, że po prostu ktoś mnie wypi***olę z hukiem.

Cała rozmowa poniżej.

Małgorzata Tomaszewska, fot. KAPiF
Małgorzata Tomaszewska w ciąży, fot. KAPIF
Małgorzata Tomaszewska, fot. KAPiF
Małgorzata Tomaszewska w ciąży, fot. KAPIF
Dorota Wellman, Marcin Prokop, fot. KAPiF
Dorota Wellman i Marcin Prokop, fot. KAPIF