Swiatgwiazd.pl
Ekipa "Nasz nowy dom" po raz drugi spotkała się z rodziną, której pomogła

TRICOLORS/East News

Ekipa "Nasz nowy dom" po raz drugi spotkała się z rodziną, której pomogła

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Program "Nasz nowy dom", któremu przewodniczy Katarzyna Dowbor pomógł niezliczonej ilości rodzin w ciężkich sytuacjach materialnych. Architekt programu, Maciej Pertkiewicz wspomniał w rozmowie z portalem "WP Kobieta" hist

  • "Nasz nowy dom" pomaga rodzinom w remontach domów i mieszkań

  • Architekt programu wspomniał historię pewnej rodziny, która ich wyjątkowo zaskoczyła

Nie da się ukryć, że "Nasz nowy dom" jest jednym z najbardziej docenianych i lubianych programów Polsatu. Jego emisja trwa bezustannie od 2013 roku i nic nie zapowiada na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Szczególnie że powstają w nim naprawdę wyjątkowe historie.

Architekt programu "Nasz nowy dom" o wyzwaniach ekipy remontowej

Do programu zgłaszają się głównie rodziny, które znajdują się w bardzo trudnej i ciężkiej do odmiany sytuacji materialnej. Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferują producenci stacji telewizyjnej Polsat. Warunkiem jest, żeby dom nie był za duży.

Bardzo często zdarza się, że rodziny, które proszą o pomoc pozbawieni są najważniejszych do życia pomieszczeń sanitarnych tj. łazienka, kuchnia, czy po prostu toaleta. Niejednokrotnie telewidzowie mogą podziwiać sytuacje rodzin, które mieszkają w domach pod groźbą zawalenia.

Właśnie wtedy ekipa Polsatu wkracza, by wspomóc biedne familie. Architekt produkcji "Nasz nowy dom" Maciej Pertkiewicz opowiedział w rozmowie z portalem "WP Kobieta" o niektórych przygodach, jakie spotykają drużynę remontową, a także, z czym muszą się mierzyć.

Zdaniem Pertkiewicza rodziny, które najczęściej potrzebują pomocy są niedostrzegane przez sąsiedztwo. Oni nigdy nie chcą prosić o pomoc, bo najzwyczajniej się tego wstydzą. Jak twierdzi architekt, zdarza się, ze nie wiedzą w jaki sposób odmienić swój stan materialny i od czego zacząć.

Sytuacja rodziny, która zaskoczyła ekipę "Nasz nowy dom"

Ekipa programu jeździ po całej Polsce i nie ma znaczenia, czy dom, czy mieszkanie. Każdy pozytywnie rozpatrzony wniosek jest brany przez ekipę remontową programu jako poważne zlecenie do wykonania. Koszta remontu w całości pokrywa Polsat, a wykończenie trwa pięć dni.

Maciej Pertkiewicz wspomniał historię, która zapadła producentom i architektom produkcji w pamięci na długi czas. Po kilkunastu miesiącach otrzymali informacje o stanie materialnym pewnej rodziny, która otrzymała wsparcie także od pobliskiej społeczności.

- Wróciliśmy do nich po jakimś czasie i nie poznałem okolic tego domu. Okazało się, że dzięki pomocy lokalnej społeczności zrobili na podwórku dużo rzeczy: odremontowali pomieszczenie gospodarcze, ogrodzenie - mówił dla "WP Kobieta" Maciej Pertkiewicz.

Okazało się, że mają w planach także budowę boiska, a mama rodziny jest bardzo aktywna zawodowo. Ich życie zmieniło się diametralnie na zdecydowany plus.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Jednej pary może zabraknąć na parkiecie "Dance Dance Dance"

  • Z TVN do TVP. Prezenter właśnie poinformował o przejściu do konkurencji

  • Córka Solejuków z "Rancza" ma już 24 lata i zachwyca urodą

Źródło: WP Kobieta

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >