Ekipa "Nasz nowy dom" po raz drugi spotkała się z rodziną, której pomogła Żródło: TRICOLORS/East News

Ekipa "Nasz nowy dom" po raz drugi spotkała się z rodziną, której pomogła

8 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Program "Nasz nowy dom", któremu przewodniczy Katarzyna Dowbor pomógł niezliczonej ilości rodzin w ciężkich sytuacjach materialnych. Architekt programu, Maciej Pertkiewicz wspomniał w rozmowie z portalem "WP Kobieta" historię pewnej rodziny, która wyjątkowo ich zaskoczyła. Po kilkunastu miesiącach postanowili odwiedzić ich w wyremontowanym domu i nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

  • "Nasz nowy dom" pomaga rodzinom w remontach domów i mieszkań
  • Architekt programu wspomniał historię pewnej rodziny, która ich wyjątkowo zaskoczyła

Nie da się ukryć, że "Nasz nowy dom" jest jednym z najbardziej docenianych i lubianych programów Polsatu. Jego emisja trwa bezustannie od 2013 roku i nic nie zapowiada na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Szczególnie że powstają w nim naprawdę wyjątkowe historie.

Architekt programu "Nasz nowy dom" o wyzwaniach ekipy remontowej

Do programu zgłaszają się głównie rodziny, które znajdują się w bardzo trudnej i ciężkiej do odmiany sytuacji materialnej. Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferują producenci stacji telewizyjnej Polsat. Warunkiem jest, żeby dom nie był za duży.

Bardzo często zdarza się, że rodziny, które proszą o pomoc pozbawieni są najważniejszych do życia pomieszczeń sanitarnych tj. łazienka, kuchnia, czy po prostu toaleta. Niejednokrotnie telewidzowie mogą podziwiać sytuacje rodzin, które mieszkają w domach pod groźbą zawalenia.

Właśnie wtedy ekipa Polsatu wkracza, by wspomóc biedne familie. Architekt produkcji "Nasz nowy dom" Maciej Pertkiewicz opowiedział w rozmowie z portalem "WP Kobieta" o niektórych przygodach, jakie spotykają drużynę remontową, a także, z czym muszą się mierzyć.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany przez TVPPogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany przez TVPCzytaj dalej

Zdaniem Pertkiewicza rodziny, które najczęściej potrzebują pomocy są niedostrzegane przez sąsiedztwo. Oni nigdy nie chcą prosić o pomoc, bo najzwyczajniej się tego wstydzą. Jak twierdzi architekt, zdarza się, ze nie wiedzą w jaki sposób odmienić swój stan materialny i od czego zacząć.

Sytuacja rodziny, która zaskoczyła ekipę "Nasz nowy dom"

Ekipa programu jeździ po całej Polsce i nie ma znaczenia, czy dom, czy mieszkanie. Każdy pozytywnie rozpatrzony wniosek jest brany przez ekipę remontową programu jako poważne zlecenie do wykonania. Koszta remontu w całości pokrywa Polsat, a wykończenie trwa pięć dni.

Maciej Pertkiewicz wspomniał historię, która zapadła producentom i architektom produkcji w pamięci na długi czas. Po kilkunastu miesiącach otrzymali informacje o stanie materialnym pewnej rodziny, która otrzymała wsparcie także od pobliskiej społeczności.

- Wróciliśmy do nich po jakimś czasie i nie poznałem okolic tego domu. Okazało się, że dzięki pomocy lokalnej społeczności zrobili na podwórku dużo rzeczy: odremontowali pomieszczenie gospodarcze, ogrodzenie - mówił dla "WP Kobieta" Maciej Pertkiewicz.

Okazało się, że mają w planach także budowę boiska, a mama rodziny jest bardzo aktywna zawodowo. Ich życie zmieniło się diametralnie na zdecydowany plus.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: WP Kobieta

Następny artykuł